Maroš Kramár: Bulvár je zloba (VIDEO)

Bežný človek nepochopí, akú silu majú bulvárne médiá, kým sa nezačnú zaujímať o neho. Kým sa ho to nebude dotýkať priamo. A paparazzi sú ako pytliaci, dodáva známy herec Maroš Kramár. Tvrdí to v súvislosti s novinkou Vieme prví, ktorá ukazuje, ako sa bulvárni novinári náhlia za senzáciami a servírujú čitateľom neraz klamstvá a neoverené fakty.

 

Novinka Vieme prví je dynamický príbeh o tom, ako to funguje, hoci často nevidíme do kuchyne bulvárnych novín. Podľa autorov je dôležité, aby ľudia vedeli, ako fungujú médiá, a nežili v ilúzii konšpiračných teórií. „Nehľadajme tajné sprisahania tam, kde vládne len obyčajná honba za ziskom,“ odkazujú autori Adriana Macháčová a Robert Dyda, ktorí dobre poznajú dychtenie po senzáciách a vŕtanie sa v pseudoproblémoch. Vyhráva totiž ten, komu sa podarí prísť s novou navoňanou bublinou, hoci praskne skôr, než vyjde nové číslo.

 

Pozrite si VIDEO – Maroš Kramár o bulvárnych médiách:

O čom je nová kniha Vieme prví?


Peter Walter je úspešný podnikateľ a filantrop, ktorý cez svoju nadáciu pomáha mentálne postihnutým deťom. Po čase však zistil, že jeho spoločník Richard Vyskoč ho celé roky okrádal. Vyskoč sa chce vyhnúť súdu a tak sa zriekol podielu v úspešnej firme. 

 

Nevie však odpustiť Walterovi úspech: Vyskoč sa zmieta v problémoch, Walterov podnik stále prekvitá. Vyskoča aj po rokoch zhrýza pomsta a tak sa cez mladú Dianu, túžiacu po pohodlnom živote, pokúsi zničiť Walterovi nielen firmu, ale aj rozbiť mu rodinu. Jej úlohou je zblížiť sa s Walterom a zničiť mu život.

 

Vyskoč vymyslí plán, ako dostať Waltera na stránky bulvárnych novín a potopiť ho. Rozširuje klebety, nasadí naňho fotografa a starostlivo chystá intrigy. Walter sa stáva vďačným materiálom pre médiá. Bulvár zneužíva ulovené fotografie, slová vytrhnuté z kontextu a denne prichádza so šokujúcimi, hoci aj neoverenými pikantnosťami.

 

 

Krv a slzy predávajú lepšie než dobročinnosť.“

 

 

No nie každý na tejto poľovačke je bez zábran. Keď zmizne Agáta Walterová, pomsta a honba za senzáciami sa začínajú obracať proti tým, ktorí ich rozpútali...

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE