Čo o vašom zdraví prezradí pleť?

Stačí krátky pohľad do zrkadla a hneď môžete pochopiť upozornenia, ktoré vám prostredníctvom vašej pleti zasiela vaša imunita. Treba sa dívať pozorne, a nie zakaždým automaticky siahnuť po make-upe, aby sme nedokonalosti ukryli. Ak je podlomené naše zdravie, organizmus neváha a naznačí nám to najviditeľnejšie ako sa len dá – na našej pokožke.

Odporúčame prečítať: Čo o vašom zdraví prezradia nechty?

Všímajte si samú seba. A to pravidelne a často. Zistíte, že keď ste zdravé a plné energie žiaria nielen vaše oči, ale aj vaša tvár a pokožka celého tela. Akonáhle však podľahnete stresu, alebo nejakej choroby, začína „vädnúť“ aj vaša pleť.

Čo o vašom zdraví prezradí pleť?

Zdroj: Shutterstock®

Farba vašej tváre – ak je vaša pleť príliš bledá, môže to znamenať problémy s pľúcami. Pokiaľ patríte k fajčiarkam, alebo sa pravidelne zdržiavate v zadymených priestoroch, o to je vyššia pravdepodobnosť, že energetická dráha vašich pľúc je oslabená. Problémy s pľúcami, či prieduškami sa prejavujú aj pleťou nezdravo sinavou. Bledosť býva tiež znakom nedostatku železa, bledé pery hovoria o zlom krvnom obehu. 

Čo o vašom zdraví prezradí pleť?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Zlepšite si svoje zdravie plávaním

Akné a pupienky – ak sa vám vytvorí na tvári akné, pravdepodobne sa ozýva váš tráviaci systém. Predmenštruačné akné sú výsledkom hormonálnej búrky vo vašom tele a trvajú len krátko. Ale dlhodobé vyrážky, ktoré sa ťažko hoja hovoria o zanesenom organizme a na rad by mala nastúpiť detoxikácia. Problémom môžu byť tiež zanesené črevá a nepravidelné vyprázdňovanie. Na zlé trávenie poukazujú aj „čierne bodky“ tzv. komedóny. Mílie – teda tukové pupienky sú zas znakom zahlienenej sleziny a pankreasu.

Čo o vašom zdraví prezradí pleť?

Zdroj: Shutterstock®

Žilky a cievky – ak zbadáte na svojej tvári - lícach, či v okolí nosa rozšírené žilky choďte si zmerať tlak, môže byť vysoký. Žilky poukazujú aj na problémy s cievami, či dokonca kardiovaskulárne poruchy. Popraskané cievky na tvári sú podobne znakom srdcových problémov, vysokého tlaku, ale aj problémov s alkoholom. 

Herpes a ekzémy – ak vás pravidelne trápi herpes (či už na perách, alebo na nose) máte výrazne oslabený imunitný systém. Okrem množstva iných vitamínov (ako C, aj vitamíny skupiny B) vám chýba hlavne zinok. Oslabený organizmus sa prejaví aj vznikom „kútikov“, tie môžu naznačiť aj nerovnováhu v tele (najmä v tráviacom systéme), či dokonca poruchu dvanástnika. Ekzémy sú prejavom alergie, ktoré zas súvisia s problémovou pečene.

Odporúčame prečítať: Chudnite podľa feng shui

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Begalova

Martina Begalova

11.11.2014 14:44

ach tak na tej mojej hned vidno co ako so mnou je... :/

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

11.11.2014 17:50

já už se raději na sebe moc zblízka nedívám

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 15:04

samozrejme že na pleti sa to najskôr ukáže.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.12.2015 18:54

nasa tvar a plet nas prezradi

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE