Najlepšie čítanie pred spaním

 

Takúto knihu ste ešte nečítali. MINIATURISTA je kniha mysteriózna, dojímavá a unikátna v mnohých ohľadoch.

 

Príbeh je natoľko zamotaný, že do posledných stránok nebudete vedieť, ako sa osudy postáv skončia. Rádio 4 ho v júli 2014 označilo za najkrajšie čítanie pred spaním.


 


 

Miniaturista je jedna z tých vzácnejších kníh. Báječne napísaná, presvedčivá, pútavá. Je magická, plná prekvapení. Je to kniha, ktorá vám pripomenie, prečo ste sa zamilovali do čítania.“
S.J.Watson (autor hitu Skôr než zaspím)

 

Píše sa rok 1686.
18-ročná Nella v snahe utiecť nude a chudobe vidieka prichádza do Amsterdamu za svojím novým manželom Johannesom, úspešným podnikateľom a najbohatším mužom v meste. V dohodnutom sobáši nebolo ani zrnko lásky. 

 

Odporúčame prečítať:  Ak prežije, stane sa legendou

 

 

Mladučká vidiečanka sa má ujať roly manželky, ale keďže Johannes je na služobnej ceste, privíta ju len jeho odmeraná sestra Marin, čierny sluha Otto a drzá slúžka. Nella sa cíti ako nepozvaný hosť a túžobne čaká na príchod svojho nového manžela. Toho stretne až na druhý deň a Nella zisťuje, že je celkom pohľadný a asi aj milý. Aj keď o dvadsať rokov starší.


No Johannes sa manželským povinnostiam vyhýba, Nelline pokusy o zblíženie ignoruje a bočí od nej.

 

Johannes preto v snahe odpútať Nellynu pozornosť jej venuje zvláštny svadobným dar. Dokonalú zmenšeninu ich honosného sídla. Veľkú ako skriňová vitrína. Nella si do nej objedná zariadenie od tajuplného miniaturistu a od tej chvíle sa začnú diať zvláštne veci.

 

Drobné výtvory do detailov kopírujú skutočný život rodiny – až desivo verne. Na Nellu je v celom dome až priveľa záhad, tajomstiev a nezrovnalostí. Aj keď si pomaličky zvyká, prispôsobuje sa čudnej famílii, stále sa cíti cudzia. A nevítaná.

 

Preto sa ponorí do sveta miniatúrneho domčeka a postupne zisťuje, že tajomný umelec zjavne pozná životy jej členov lepšie, než oni sami. A dokonca drží ich osudy vo svojich rukách. Navyše, miniaturista neskôr začne Nelline želania plniť ešte skôr, ako o nich napíše v liste.

 

Odporúčame prečítať:  Prekonať to zlé a žiť opäť lepšie!

MINIATURISTA

Zdroj: Shutterstock®

Zdá sa, že iba záhadný miniaturista pozná pravdu, ktorú ukrýva podivná domácnosť...

 

Ďalší úžasný kúsok...
Miniaturista je neuveriteľne dobre napísaný a nádherne vykreslený.“
Evening Standard

 

Odporúčame prečítať:  Nastal čas, aby pravda vyšla najavo

 

1 komentár
Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

29.01.2015 19:18

znie to veľmi zaujímavo :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE