Brazília – spoznaj aktuálne dejisko Majstrovstiev sveta vo futbale!

Južná Amerika, Amazonský prales, zmyselná samba a karneval v Riu. Zrejme už tušíte, ktorej krajine bude venovaná dnešná rubrika o cestovaní. Dozviete sa zaujímavé informácie o Brazílii, ktorá je momentálne dejiskom Majstrovstiev sveta vo futbale pre rok 2014.

Čarovná Brazília

Hlavným mestom Brazílie je mesto Brazília. Brazília sa pokladá za najväčší štát Južnej Ameriky a je piatou najväčšou krajinou sveta. Krajinu, ktorú nazvali Portugalci podľa červeného ťažkého stromu tvoria polopúšte, trávnaté pastviny, Amazonský prales a obmýva ju i oceán.

Obyvateľstvo krajiny je naozaj rôznorodé a niektorí obyvatelia sú i potomkami pôvodných obyvateľov Indiánov. Zaujímavosťou Brazílie je fakt, že i napriek tomu, že na jej území sa rozkladá viacero niekoľkomiliónových miest, niektoré miesta sú stále neprebádané a nepoznačené ľudským zásahom. 

Pozri aj: Dovolenka v Albánsku: Tento neprebádaný balkánsky raj musíš navštíviť

brazílsky karneval

Zdroj: Shutterstock®

Brazílsky karneval

Pre Brazíliu je kultúra veľmi dôležitá. Dôkazom toho je i udalosť, ktorá je pre Brazíliu typická. Brazílsky karneval sa tradične koná 3 dni pred 40 dňovým pôstom pred Veľkou nocou. Karneval je udalosťou pre mnohých zahraničných turistov z celého sveta, ktorí si takýto zážitok nechcú nechať ujsť. Hudba, spev, tanec, masky a úžasná nezameniteľná atmosféra. Hoci podstata karnevalu je všade rovnaká, každá oblasť Brazílie má počas karnevalu, takpovediac, iný rukopis.

Snáď najznámejšou mekkou karnevalov je práve Rio de Janerio. Karneval v Riu de Janeiro sa vyznačuje silnou tradíciou a neuveriteľným zážitkom, v ktorom sa prelínajú tie najúžasnejšie kostýmy, profesionálni tanečníci a dobrá nálada. 

Rio de Janiero

Zdroj: Shutterstock®

Rio de Janiero a nový div sveta

Rio de Janeiro, bývalé hlavné mesto Brazílie, sa však okrem festivalu môže pýšiť mnohými dominantami. Jednou z nich je bezpochyby hora Corcovado, z ktorej Rio de Janeiro stráži monumentálna 35 m socha Krista Spasiteľa. Socha sa v súčasnosti považuje za novodobý div sveta.

Pozri aj: Počula si o ich bozku? Toto sú TOP zaujímavostí o Eskimákoch

dovolenka v Brazílii

Zdroj: Shutterstock®

Nielen horou Corcovado je Rio známe. Iste ste už počuli o nemenej slávnej Copacabane, pláži, ktorá sa zaraďuje medzi najznámejšie pláže sveta. Jej dĺžka je štyri kilometre a konali sa tu už mnohé hudobné koncerty pre množstvo návštevníkov či každoročný ohňostroj v rámci osláv Nového roka.

Pozri aj: Telgárt a Chmarošský viadukt – prečo navštíviť tento krásny kút Slovenska?

Pantanal

Zdroj: Shutterstock®

Čo o Brazílii možno neviete:

  • V severnej časti Brazílie sa rozprestiera nížina s druhou najdlhšou riekou na svete, Amazonkou. Má dĺžku 6437 kilometrov a nájdeme v nej i pirane.
  • Vodopády Iguaçu sú známe tým, že sa často prirovnávajú k Niagarským vodopádom. Ležia na hraniciach Argentíny a Brazílie. Vodopády a oba parky (argentínsky i brazílsky), ktoré sa pri vodopádoch nachádzajú, sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.
lanovka

Zdroj: Shutterstock®

  • Pão de Açúcar (Sugar Loaf) je vrchol, ktorý je v Rio de Janeiro neprehliadnuteľným. Vedie naň lanovka a vrchol ponúka nádhernú panorámu Ria de Janeira.
  • Pantanal je obrovské územie plné mokradí a močiarov. Rozprestiera sa na hranici Brazílie. Považuje sa za najväčšie mokraďové územie na svete. Toto územie je na zozname UNESCO.  
  • Brazílskym národným nápojom je Caipirinha. Koktejl je pripravený z alkoholu, cukrovej trstiny, hnedého cukru, limetiek a ľadu.

OTÁZKA PRE VÁS:

Mali ste už možnosť navštíviť Brazíliu?

1 komentár
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

09.09.2014 15:35

ooo počas MS vo futbale v Brazílii muselo byť senzačne.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE