Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Všetky dôvody by sa dali zhrnúť do jedinej vety. Lebo takmer nikdy nekúpi to čo od neho chcete a čo potrebujete do domácnosti.

 

No ale predsa len, poďme sa na to pozrieť bližšie. Z tej zábavnejšej stránky. Modelová situácia: nedeľa ráno, v sobotu sa vám ako tak podarilo zrelaxovať z dlhého pracovného týždňa a rozhodli ste sa, že navaríte obed pre celú rodinu. Vymyslíte menu, odhadnete čas na prípravu a varenie. Ak máte deti zarátate do toho času aj tie + vždy sa do toho zamotajú aj nejaké domáce práce, veď to poznáte. Celkom logicky vám vyjde, že ak to máte všetko stihnúť, tak na nákup bude musieť ísť chlap. A to môže byť isté rizikosmiley.

 

Odporúčame prečítať: Sladké zemiaky batáty - zdroj vlákniny a prevencia rakoviny

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Zdroj: Shutterstock®

Z mojich hmlistých pubertálnych spomienok si pamätám svoj prvý veľký samostatný nákup v potravinách bez pozorného dohľadu mojej mamy. A bohužiaľ aj bez nákupného zoznamu. Dôvera vložená na moje bedrá bola viac ako som dokázal zvládnuť...A tak som mal miesto sľúbených čokoládových muffinov bravčové reznelaugh. Nie že by som nebol spokojný, práve naopak. Menej spokojná bola len šéfkuchárka, lebo jej dokonale premyslený plán sa mojou vinou rozsypal ako domček z karát.

 

Odporúčame prečítať: Rafinovaný cukor – dôvody, pre ktoré ho vyradiť zo svojho života

 

Odvtedy už prešiel nejaký ten rok a moje nákupy vyzerajú inak. No vždy keď na to nezabudnem, pýtam si doma pred nákupom zoznam. Prečo? Lebo sa poznám, som chlap a pán tvorstva a zoznam síce nepotrebujem, no ak ho nemám vždy kúpim niečo čo nemám a nekúpim čo mám. Muži si stále niekde v kútiku duše myslia, že sú mocní pravekí lovci. Supermarket (okrem barov a diskotéksmiley) je ideálnym miestom kde si to môžu dokázať. Len miesto luku cez plece a oštepu v rukách majú vo vrecku v džínsoch peňaženku a v ruke kreditku. A čo lovili lovci ? No predsa nejaké mäso. Preto aj mužove kroky bez nákupného zoznamu povedú inštinktívne k niečomu takému ako na tejto fotke. 

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Zdroj: Shutterstock®

Vy však viete, že mäso je síce fajn, no bolo by dobré aby váš lovec na svojom love lovil hlavne v regáloch ako na fotke nižšie. Predsa len, naši predkovia boli okrem lovcov aj zberači. Aj keď si veľký lovec myslí, že hlodať šalátik je pod jeho úroveň. Povedzme si však na rovinu. Muži a zdravé stravovanie....tak každý desiaty, ak teda vôbecsmiley.

Prečo treba mužovi pred nákupom napísať zoznam

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ teda chcete aby ste mali na obed čo si želáte vy,  a nie pol kila krkovičky a 40 deká tresky tak mužovi dajte na nákup zoznam. Trebárs aj nasilu, aj keď bude pán tvorstva protestovať, že on si všetko pamätá a zoznam mu netreba. Častokrát to však dopadne ako na jednom z obrázkov vyššie v texte. Telefonická konzultácia so ženou je jednoducho nevyhnutná. A to je vraj riadne otravné, vravia mi potom domawink.

 

Odporúčame prečítať: Sťahovanie do nového s chlapom - ako to prežiť?

9 komentárov
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

23.10.2016 11:26

on si to robí pravidelne aby niečo nezabudol

Vaše meno:

Juliana Šurkovská

Juliana Šurkovská

23.10.2016 12:38

Zoznam na nákup píšem pravidelne, ale aj tak sa stane, že kúpi niečo naviac, čo momentálne nepotrebujeme.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

23.10.2016 14:20

Súhlasím, muž na nákup jednoznačne so zoznamom, ja to tiež tak robím už roky - pre istotu! ;)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

23.10.2016 19:27

presne, kúpi aj to, čo vôbec netreba

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

30.10.2016 11:19

treba sa držať zoznamu,ja si ho tiež píšem

Vaše meno:

silvia hybbenova

silvia hybbenova

03.11.2016 13:44

zoznam dávam aj mužovi, aj synovi. ved by kúpili aj to čo vôbec nepotrebujeme v danej chvíli. aj ked občasnému kúpeniu hlúpostičiek sa nevyhneme an my ženy :) nemám pravdu?

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.11.2016 21:43

zoznamy na nákupy sú skvelé a nie len pre mužov

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

19.11.2016 22:31

Zoznamy treba a nielen mužom :)

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

19.12.2016 18:41

aj ja si robim zoznam, ale aj ked date muzovi zoznam aj tak nenakupi podla vasich predstav :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE