Potrebuješ sa uvoľniť? Tu sú TOP relaxačné techniky pre každý deň!

Náš dnešný život nám prináša veľa práce, úloh, stresu a málo času pre seba. Je náročný a prináša nám značnú fyzickú a psychickú záťaž. Sem-tam si doprajeme dovolenku, masáž či krátku chatu s priateľmi. No pri takej veľkej záťaži to nášmu organizmu nestačí. Mali by sme sa preto naučiť pravidelne a účinne relaxovať, aby sme opäť získali stratenú rovnováhu. Keďže toho času nie je veľa na poriadne dlhý relax, naučme sa každý deň stráviť aspoň chvíľu relaxom.

Nájdite si tú svoju relaxačnú techniku, ktorá vám bude vyhovovať a aplikujte ju každý deň, resp. večer pred spánkom, alebo v stresovej situácii. Doprajte si pár minút pohody a pokoja, kedy vypnite počítač, telefón a ponoríte sa do seba a svojich myšlienok.

Pozri aj: Chutná bublanina so slivkami, po ktorej sa len tak zapráši

hlboké dýchanie

Zdroj: Shutterstock®

1. Zhlboka dýchajte

Skvelá relaxačná technika, ak ste v strese a potrebujete sa upokojiť a skoncentrovať. Zhlboka sa nadýchnite a počítajte do desať. Povedzte si, že všetko je v poriadku a hladina stresu vám hneď klesne. Nenechajte sa ovládnuť stresom. Vždy keď vás pochytí stres, panika či frustrácia, zhlboka dýchajte. Ak treba, zopakujte si dýchanie s počítaním niekoľkokrát, až pocítite uvoľnenie.

2. Objatie

Ak máte takúto možnosť, tak ju využite. Po dlhom náročnom dni vám určite dobre padne objatie od partnera či priateľa. Objatie uvoľňuje napätie a vy sa budete cítiť podstatne lepšie. O tom by mohli hovoriť aj deti a ich matky. Nič deti neupokojí tak, ako objatie od mamy.

objatie

Zdroj: Shutterstock®

3. Masáž

Vždy keď si nájdete pre seba pol hodinu až hodinu, využite ju na masáž. Nezabúdajte na túto skvelú relaxačnú techniku a doprajte si ju častejšie. Vaše telo sa vám zato odvďačí. Poriadna masáž je viac hodná ako nové topánky.

4. Horúci čaj

Možno je pre vás to pravé orechové relax v podobe horúceho čaju. Bylinkové čaje sú nielen zdravé pre naše telo, ale dokážu nás aj zrelaxovať. Uvarte si čaj, sadnite si na svoje miestečko, uvoľnite sa a doprajte si šálku teplého čaju. Nechajte tak vaše starosti a problémy rozpustiť každým dúškom vášho obľúbeného bylinkového čaju. Pre lepší účinok vypite čaj ešte teplý.

vonné sviečky

Zdroj: Shutterstock®

5. Zapáľte si sviečku

Doprajte si aromaterapiu vo forme vonnej sviečky alebo vonnej lampy. Stavte na vašu obľúbenú vôňu a nechajte sa ňou upokojiť. Ak si neviete vybrať, skúste osvedčenú antistresovú levanduľu, citrónovú trávu, vanilku alebo mätu.

6. Hudba

Hudba má veľký vplyv na naše emócie. Dokáže nás oživiť, povzbudiť, uvoľniť, upokojiť a okamžite zrelaxovať. Doprajte si ju preto každý deň či večer a oddýchnite si pri nej.

Pozri aj: TOP ingrediencie šéfkuchárov: Je TOTO tajný recept na dokonalé jedlo?

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

16.01.2014 20:03

ked mám večer čas rada si zapálim sviečku, počúvam hudbu a pijem lipový čaj z medom

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 20:06

Relax nadovšetko...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE