Tajomstvá jogínov : Ako si udržať vnútorný pokoj?

Neustále bojujete s úzkosťou, nepokojom, podráždenosťou? Dnešný životný štýl je veľmi hektický a niekedy je naozaj poriadne turbulentný. Vnútorný pokoj je veľmi dôležitý pre vaše celkové fungovanie. Poradíme vám, ako si ho vytvoriť a následne udržať.

 

 

V západnej Európe, alebo aj v USA je jóga stále populárnejšia. Tamojší ľudia nejako akceptovali a prijali fakt, že život je zábavnejší a ľahší, keď majú nastavený svoj vnútorný pokoj. Dnes môžeme jogu využiť ako prostriedok, ktorý môže priniesť harmóniu do našich životov, väčšiu kontrolu emócií, hnevu a úzkosti. 

Tvorte pozitívne myslenie v každom okamihu

 

Predstavte si seba v prázdnom vákuu. Vaše starosti, problémy – nič neexistuje. Dajte dobiedzavé myšlienky bokom, nech je myseľ naozaj jasná. Hlboko dýchajte a opakujte si mantry „som šťastná“ , „som v pokoji“ , „okolo mňa je mier“ . Práve ste zmenili svoje myslenie. Trénujte to aj častejšie do dňa. Zámerom je, že vy sama dávate svojej mysli smer, kadiaľ má ísť.

 

Vyberte si pokojnú prácu

 

Je dôležité mať pokojné pracovné prostredie, v ktorom sa cítime bezpečne. Ak sa v práci cítite ohrozene, celý nervový systém je v strese. Snažte sa vytvoriť si aj v práci pohodu. 

pokoj

Zdroj: Shutterstock®

Pite upokojujúce čaje

 

Pred spaním skúste levaduľu, medovku, harmanček. Čaje sú pre jogínov regulátory telesnej energie. Pitie čaju má veľmi upokojujúci účinok na telo i myseľ. Skúste zaradiť tento zvyk namiesto pitia presladených limonád.

 

Odstráňte toxické vzťahy zo života

 

Mier prichádza zvnútra. Je iba na nás, aby sme našli silu vymaniť sa z negatívnych vzťahov. Ak trávite veľa času s negatívnymi osobami, ktoré poukazujú iba na to zlé, nalepí sa to aj na vás. Vyplňte si svoj život mierumilovnými ľuďmi. 

 

Odporúčame prečítať: Pracovňa podľa feng shui

čaj

Zdroj: Shutterstock®

Napíšte si svoj mierový manifest

 

Poznačte si, akým človekom chcete byť. S použitím prítomného času. Siahnite hlboko do seba a zodpovedajte si otázku, kým chcete byť. 

 

Počúvajte pokojnú hudbu

 

Nemusí to byť zrovna relaxačná. Podstatné je, že VY sa pri jej počúvaní cítite v pokoji. Vytvorte si pár playlistov pokojnej hudby a relaxujte. Hoci aj za volantom či v práci. 

joga

Zdroj: Shutterstock®

Oblečte si bavlnu !

 

Telo má milióny hmatových receptorov. Znie to vtipne, ale hmat pomáha uvoľniť naše telo. Keď sa ho dotýka jemná a príjemná bavlna, je to relax. Tesné šaty a kravaty vytvárajú iba vnútorné napätie. Väčšina jogového oblečenia je jemná a voľná. Pomáha telu relaxovať.

 

Meditujte

 

Meditácia môže byť celkovým chýbajúcim článkom pre váš vnútorný pokoj.   Ten jednoduchý pocit, že sa zrazu cítite lepšie, keď sa vedome zameriate na pozitívne myslenie je veľmi oslobodzujúci. Mnoho ľudí sa joge venuje práve preto, lebo im dáva pocit, že ovládajú svoj život. 

 

Odporúčame prečítať: Detská izba – čo nesmie chýbať v izbe vašej ratolesti?

pokoj

Zdroj: Shutterstock®

Nezabúdajte na ostatných

 

Ak chcete vytvoriť pocit pokoja v sebe, je dôležité pripojiť sa k spoločnosti pozitívnym spôsobom. Ľudia sú veľmi citlivé bytosti a potrebujú mať zo seba dobrý pocit. Jogíni zastávajú názor, že pomoc druhým je cesta k mierumilovnosti. Pokorne robiť niečo pre druhého prináša pocit pokoja. Nájdite si zdravú rovnováhu. Mierumilovnosť a prílišná horlivosť nie je to isté.

 

Používate upokojujúce telové oleje

 

Dôvod je zrejmý. Čuch pomáha uvoľniť sa. Použite vôňu, ktorá vás upokojuje. 

masáž

Zdroj: Shutterstock®

Spite adekvátne

 

Zlaďte sa s prirodzeným rytmom vášho tela. Spite toľko, koľko si telo pýta. Aspoň sa o to snažte. Je dôležité pripraviť sa na spánok. Stlmte svetlo, ešte chvíľku čítajte obľúbenú knihu..čokoľvek, čo vás dostane do pokoja.

 

Režírujte svoj život

 

Všetci sa kamsi stále ženieme. Otázka je – načo je to dobré? Starí jogíni sú to, čomu sa dnes hovorí minimalisti. Materiálne statky postrádali. Podstatná bola aj je pre nich ľudská duša.  Pretože pravé šťastie sa musí diať v duši. A ľudia si čoraz viac začínajú tento fakt uvedomovať. 

 

pokoj

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE