Tipy a triky pre šikovné ženy v domácnosti

Každá  žena pozná triky, ako sa zbaví vodného kameňa z  rýchlo varnej kanvice, ako odstráni žuvačku z oblečenia alebo čo s fľakom z červeného vína po víkendovom žúre.

 

Moderným  ženám, ktoré chcú naďalej šetriť čas ale i tým, ktorých domácnosť a pečenie má vyzerať tip top prinášame nové finty. 

 

Kávový zázrak

 

Káva. Kto by ju nemiloval? Jedinečná aróma a chuť urobí výnimočný každá deň. Káva je však všestranným pomocníkom aj v domácnosti. Je výborným pohlcovačom pachov a tak i pár zrniečok vám vyženie z botníka nepríjemný zápach.  Dokáže absorbovať nepríjemné pachy na toalete, v  chladničke a zároveň čerstvo namletá dokáže príjemne rozvoňať miestnosť. 

Dokonalý lesk

 

Ak chcete, aby listy bytových kvetov vyzerali fresh, stačí, keď zriedite mlieko s vodou a pretriete každý list rastliny. Zbavíte sa nielen prachu, ktorý sa na nich zachytil počas niekoľko mesačného "iba zalievania" a zároveň dosiahnete, aby boli lesklé. 

 

 

Odporúčame prečítať: 

Ako zvládnuť domácnosť, deti aj prácu a byť v pohode?

Káva

Zdroj: Shutterstock®

Čokoládová dokonalosť

 

Tento trik pozná každá babička, ktorá pečie. Určite aj tá vaša, ktorá vypeká čokoládové torty a koláče. Aby sa vám pri krájaní  torty nepolámala čokoládová poleva, stačí, keď si namočíte nôž do horúcej vody. Na každý rez použite jedno namočenie. Nezabudni však otrieť z čepele zvyšky torty. 

Čistenie okuliarov. Ako to nezbabrať!

 

Možností čistenia skiel na okuliaroch je hneď niekoľko. Najjednoduchší spôsob je použitie jednorazových vlhčených obrúskov určených špeciálne na okuliare. Niektoré z vás využívajú vodu a suchú handričku a iné jar. Práve tá zbaví skiel mastnoty od zafúľaných prstov a všetkej nečistoty. Ak by ste však chceli použiť namiesto jari tekuté mydlo, dajte si pozor! Niektoré tekuté mydlá obsahujú jemné častice, ktoré vám môžu poškrabať sklá. Namiesto odstránenia špiny si tak môžete vlastnou chybou trvalo poškodiť okuliare, pričom jedinou možnou nápravou  je výmena skiel. 

 

 

Odporúčame prečítať: 

Kozmetika zo špajze - rady ako sa skrášliť a nemať prievan v peňaženke

žena s okuliarmi

Zdroj: Shutterstock®

Macher v odstránení diaľničnej známky

 

V prípade, že pri sebe v kabelke nenosíte žiletku, je diaľničná známka malým postrachom pre nechty každej ženy. I tu však existuje trik, ako ju po roku ľahko odstránite. Prvý krok je však potrebné vykonať ešte pred jej nalepením na čelné sklo. Po odlepení známky od papieriku ju najskôr nalepte na rifle a až následne prilepte na sklo. Týmto spôsobom sa na nej zachytia vlákna z oblečenia a po roku jej odstránenie bude rovnako jednoduché ako lakovanie nechtov. 

 

1 komentár
Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

08.04.2015 21:43

odporucate aj cistenie odtoku kavou? Citala som niekde, ze je to dobre....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE