Trápenie a choroby slávnych osobností: Čo pred nami tajili?

Chronické ochorenie je dlhodobý zdravotný stav, ktorý si vyžaduje liečbu a pozornosť počas dlhého časového obdobia. Niektoré z nich sú dobre známe, napríklad artritída a cukrovka, ale existuje množstvo ďalších, o ktorých nemáme až tak veľa poznatkov a o ktorých sme možno ešte ani nepočuli. Žiť s chorobou je boj na dlhé trate, ktorý je charakterizovaný rôznymi obmedzeniami, nepríjemnosťami, bolesťami a zmenami stavu. Nie je to nič, čím by sa chcel človek pochváliť. Práve naopak. Tí, ktorí chronickými ochoreniami trpia sa snažiť túto skutočnosť zakrývať a nedať najavo, že ich niečo trápi. 

Aj ich sa to týka

Môžu byť krásni, populárni a bohatí, ale vždy sú to len ľudia. Presne tak ako my. Mnohí z nás si myslia, že pre známe Hollywoodske tváre je svet gombičkou. O všetkých tých modelkách, hercoch, módnych návrhároch, speváčkach, televíznych osobnostiach máme asi nasledovnú predstavu: raňajky na terase dvadsať miliónového domu na Floride, nákupy v najdrahších butikoch zvučných mien, dokonalé fotky na sociálnych sieťach, vypredané koncerty a nominácie na Oscara, armáda upratovačiek, šofér, ochranka a renomovaný šéfkuchár – proste a jasne bezproblémový život plný luxusu. 

Realita však môže byť úplne iná. Aj slávne osobnosti bojujú s chorobami, trpia rôznymi ochoreniami. Niektoré to skrývajú, ale viaceré z nich vyšli so svojou diagnózou na verejnosť. Dokonca zakladajú nadácie a využívajú svoju popularitu na to, aby pomohli zvýšiť povedomie o danom ochorení a prispieť k nájdeniu lieku. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko celebrít, o ktorých ste pravdepodobne netušili, že trpia nejakou chorobou. 

Neprehliadni: Slávne osobnosti so slovenskými koreňmi

Galéria: Aké choroby skrývajú známe tváre Hollywoodu?

Tom Hanks

Známy talentovaný herec má cukrovku typu 2. 

4 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

03.06.2021 13:14

Presne tak-aj to sú len ľudia, choroby sa im tiež nevyhýbajú..

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.06.2021 05:56

Aj slávne osobnosti bojujú s chorobami, trpia rôznymi ochoreniami, ... ako ostatní ľudia.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

04.06.2021 09:06

tak to na svete chodí, všetci sme len ľudia a chorobám je jedno ako sa voláte a kto ste

Vaše meno:

Zdenka Sabanošová

Zdenka Sabanošová

04.06.2021 12:22

Peniaze zdravie nezaručia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE