Urobte si čas iba pre seba (a užite si ho!)

Cítite sa často frustrovaná, vyčerpaná a bez nálady? Aj by ste si urobili čas na niečo, čo vás baví a napĺňa, ale tu prichádza problém.

 

Pocit viny za to, že ste si dovolili „utrhnúť“ kúsok času iba pre seba. Pre väčšinu žien je čas, ktorý môžu stráviť iba samé pre seba klenot, ktorý by nemal byť nosený príliš často. Automaticky majú pocit, že tým ukracujú svoje deti, partnera, proste osoby, ktorým by tento čas mali venovať.

 

Je to však chyba. Čas iba pre seba by mal byť našou každodennou súčasťou. Nutnosťou. Môže vám pomôcť upratať si vo vlastných myšlienkach, ktoré tak prácne pod tlakom povinností posúvate na neskôr.

 

Tu je malý návod, ako si vytvoriť kúsok času iba pre seba a užiť si ho: 

 

žena v tráve

Zdroj: Shutterstock®

Dajte každému vo svojej rodine kúsok svojho času

 

Nebudete cítiť vinu za kúsok svojho času, keď budete ubezpečená o tom, že aj ostatní členovia rodiny majú čas na seba. Vyberte akýkoľvek časový úsek z týždňa (piatok od 15.00 do 20.00), kedy si každý člen rodiny môže robiť čo chce. A vy si pokojne skočte na kozmetiku. Zbavíte sa výčitiek, že ste sa chvíľočku venovala iba a iba sebe.

 

 

Trávte čas s deťmi, kedy budete patriť iba im

 

Ak si vaše deti zvyknú, že vás majú k dispozícii takmer stále, potom vám rady venujú chvíľku , aby ste sa mohli venovať iba sama sebe. Plánujte rodinné aktivity tak, aby si vás deti užili čo najviac. Potom nebudú frfľať, keď budete chcieť byť sama. 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Žiarivé azúrovo-modré líčenie

mladá rodina

Zdroj: Shutterstock®

Zamerajte sa na prínos pre ostatných

 

Ak sa cítite zle, že chcete trochu času sama pre seba, zamyslite sa. Pre ostatných bude najlepšie, keď budete vo vzťahu k nim pokojná, vyrovnaná a šťastná. A na to, aby ste bola pokojná, potrebujete predsa aj trochu času pre seba. Nemôžete sa rozdávať všetkým naokolo neustále.

 

 

Využite svoj čas čo najviac

 

Získanie času iba pre seba nie je o sebeckosti. Je to o tom, aby ste mali možnosť zrelaxovať svoju myseľ a telo a kontemplovať. Je to prirodzená ľudská túžba, ktorú si zaslúži každý. Využite čas pre seba čo najviac. Učte sa nový jazyk, choďte na prechádzku. A mobil nechajte určite doma. smiley

 

Odporúčame prečítať: Ovocný kokteil z bobuľového ovocia

voľnosť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

30.06.2015 20:09

Pekný článok na zamyslenie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE