Urobte zo svojej záhrady miesto pre oddych

 

Všetci záhradkári už netrpezlivo čakali na vytúžený prvý jarný deň, kedy oficiálne prišla jar aj do našich záhrad. Príroda sa pomaly prebúdza a ak je pre vás práca v záhrade relaxom, teraz si ho budete môcť vychutnať plnými dúškami. Toto miesto by malo vo vás vyvolávať príjemné pocity a dodávať vám energiu. Pretvorte si aspoň kúsok záhrady podľa seba a vychutnávajte si prírodu.

 

Inšpirácia okolo nás

 

Skôr než sa pustíte do radikálnejších zmien v záhrade, porozmýšľajte nad tým ako by mala vyzerať. Najlepším pomocníkom môžu byť pre vás práve časopisy o záhradnom dizajne alebo aj inšpirácie a fotografie z internetu. Niekedy stačí mala prechádzka po okolí a vy zistíte, čo sa vám najviac páči. Nekopírujte však celé návrhy z časopisov či internetu, pretože každá záhrada je iná. To, čo sa vám môže zdať pekné na obrázku, nemusí byť to pravé pre vás. Preto sa len inšpirujte!

 

 

Odporúčame prečítať: Vyberáme kyticu na každú príležitosť

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Oddychová aj úžitková záhrada

 

Záhrada nemusí spĺňať len jeden účel. Môžete si ju rozdeliť na niekoľko častí, pričom v jednej budete mať priestor pre sadenie rastlín alebo chov domácich zvierat a v ďalšej časti priestor pre oddych. Čím väčšiu máte záhradu, tým je to samozrejme ľahšie, no aj v malých záhradách dokážete urobiť zázraky. Oddeliť funkčne odlišné časti záhrady môžete kamenným chodníčkom, nízkym plotom alebo kermi, ktoré po istej dobe vytvoria jedinečný zelený plot

 

 

Odporúčame prečítať: Ako si vychutnať jar plnými dúškami?

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Miesto pre posedenie

 

Ideálnym spôsobom ako dotvoriť oddychový kútik je spraviť v ňom miesto na posedenie, kde sa budete cítiť pohodlne. Drevené lavičky alebo ratanové kreslá zapadnú do prírodného konceptu a vy si tak budete môcť vychutnávať pohľad na novú záhradu z príjemného posedu. Nezabudnite na malý prístrešok, ktorý ochráni posedenie pred dažďom a v horúcich dňoch vám poskytne chladivú oázu pred slnkom. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké bylinky si vypestovať v byte počas zimy

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

25.03.2015 14:31

krásne záhradky - to by bol relax

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

27.03.2015 17:33

nádherné miesta ako stvorené na relax.. asi každý by prijal taký kúsok krásnej záhradky

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.04.2015 15:53

Zahradu mám veľkú a niečo taķéto by som brala

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 15:20

krasne inspiracie

Vaše meno:

Ivana Navrátilová

Ivana Navrátilová

21.06.2018 22:49

Pekne napísané :-) My si teraz budeme kupovať nový záhradný nábytok z JYSKu, takže si čoskoro taky budeme robiť pohodičku. Objavili sme ho, keď sme si prezerali nový JYSK leták a mali ho za tak dobrú cenu, že sme neodolali. Keď tak sa pozrite na

Vaše meno:

Týna Ryglová

Týna Ryglová

13.05.2021 11:44

Keď sme stavali dom, tak som sa hrozne tešila na to, až bude hotovo a urobíme si na záhrade pergolu, kde budeme tráviť voľné popoludnie. Pergolu už máme, ale toho voľna toľko nie je :-D . Okolo záhrady je stále čo robiť. Pestujem zeleninu a tiež sme si zaobstarali sliepky, ku ktorým musíme chodiť každý deň. Väčšinou k nim chodím ja.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE