Vyberáme kyticu na každú príležitosť

 

 

Výber správnej kytice nám často v kvetinárstve zaberie veľa času. Rada od kvetinárky pomôže, no nemusí sa zhodovať s našimi predstavami a potom odchádzame nespokojné s nákupom. Prinášame vám preto pár tipov na to, ako  vybrať tú správnu kyticu na každú príležitosť.

 

Výročie svadby

 

Pre každého muža, ktorý chce potešiť svoju manželku, je darovanie kytice na výročie príjemnou záležitosťou. Obľúbené kvety, ktoré vaša manželka zbožňuje ju určite potešia. Vyskúšajte ale kúpiť kyticu z kvetov, ktoré mala v ten deň, keď ste si povedali svoje áno. Bude to určite veľmi milé prekvapenie!

 

 

Odporúčame prečítať: 25 trendy svadobných kytíc

kytica

Zdroj: Shutterstock®

Narodeniny

 

Pri narodeninách je dôležitý vek oslávenca. Je rozdiel kupovať kyticu pre čerstvú 15 ročnú slečnu a pre starú mamu, ktorá sa dožila krásnej 60-tky. Pri výbere kytice ako aj pri iných darčekoch platí, že čím ste si s osobou bližší, tým viac sa jej dokážete trafiť do vkusu. Všeobecne však platí, že mladšie dámy potešia pekné guľaté kytice plné farieb či poľných kvetov, a pri starších ročníkoch sa hodia kytice ladené do jednej farby.

 

 

Odporúčame prečítať: Kuchárska biblia (recenzia)

kytica

Zdroj: Shutterstock®

Rande

 

Ak chcete zapôsobiť na prvom stretnutí, malá drobnosť ako čokoláda či kvet sú skvelým nápadom. Dôležité však je premyslieť si toto prekvapenie vopred, lebo veľká kytica ruží, ktorú potom dáma musí držať v rukách počas rande nie je to, po čom túži. Jednoduchý kvet ozdobený perlami z vás však spraví gentlemana.

 

 

Odporúčame prečítať: Vyhradené pre ženy: Babský večer

kytica

Zdroj: Shutterstock®

Pohreb

 

Kytice patria aj k takým smutným udalostiam ako je smrť niekoho blízkeho. Často sa na hrob kladú vence so spomienkovými nápismi a farby sú ladené do tmavších odtieňov. Zvykom je dávať párny počet kvetov. Pri smrti mladého človeka sa hodia biele ruže.

 

 

Odporúčame prečítať: Nie všetky "éčka" sú škodlivé

kytica

Zdroj: Shutterstock®

Ukončenie štúdia

 

Mladí ľudia majú radi extravaganciu a farby. Podľa toho aj kytice vyberajte. Keďže úspešné ukončenie štúdia je významná udalosť, kytica by nemala pôsobiť lacno a mala by byť trochu extravagantná. Ideálne sú kytice viazané navysoko, ktoré dodajú šmrnc elegantnosti.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

 

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.02.2015 13:44

je dobré vedieť aký kvietok alebo kytica sa hodí na tú ktorú príležitosť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE