Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či nie?

Hneď na úvod bez mučenia priznávam, že som bol dlhé roky odporca tejto technickej vymoženosti. Zubami nechtami som sa bránil aby také čosi u nás doma zaberalo v kuchyni miesto. Dokonca som umývanie riadu bral ako relax. A nie, nie som úplne mimo lebo ma to naozaj bavilo. Až dokiaľ ma jedného krásneho dňa neseklo v krížoch. No a potom to prišlo. Preto možno nasledujúce riadky budú znieť ako propaganda.

 

No pravdou je, že nie som žiadny platený agent celosvetového syndikátu výrobcov umývačiek riadu. Píšem tieto riadky z vlastnej slobodnej vôle, a faktom je že na umývačku riadu nedám dopustiť.

 

Odporúčame prečítať: Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – II. časť

Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či ne?

Zdroj: Shutterstock®

Odkedy sme ju konečne namontovali tak mám ubudlo roboty a pribudlo času. Síce stála doma asi pol roka iba tak, a hneď na začiatku sme skoro vytopili susedu (lebo som samozrejme zle utesnil hadicu). Teraz už len čakám na vyúčtovanie za vodu a definitívne uvidím, či sa všetky teórie o šetrení vodou aj potvrdia v praxi.

 

Odporúčame prečítať: 6 tipov ako udržať váš domov uprataný každý deň

Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či ne?

Zdroj: Shutterstock®

Z ekonomického hľadiska však treba brať do úvahy viacero faktorov. Cena umývačky (nie je to málo, kvalitné stoja pár stoviek), treba do nej kupovať tabletky a tie kvalitné sú samozrejme drahšie. A nedajbože ak sa pokazí a je po záruke tak zase musíte cvakať opravárovi. A niektoré štúdie vraj hovoria o tom, že ručné umývanie riadu pripraví telo lepšie na to aby dokázalo bojovať s alergiami, aspoň to tvrdia nejakí švédski vedci. 

 

Odporúčame prečítať: Máte príznaky jarnej únavy? Prekonajte ich čo najskôr!

Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či ne?

Zdroj: Shutterstock®

Ja to spochybňovať nebudem, lebo sa výskumom alergií a umývačiek riadu nezaoberám. No faktom je, že už nemám rozmočenú pokožku na rukách. A asi budem mať pri faktúre za vodu väčšiu radosť ako minulý rok. A už si asi neoparím ruky ako sa mi pár krát podarilo pod horúcou vodou z kohútika. Lebo som klasicky zabudol, že máme doma teplú a studenú vodu naopak ako sa mi podarilo namontovať kuchynskú batériu.

 

Odporúčame prečítať: 10 drobností, ktoré nemôžu chýbať v žiadnom byte

Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či ne?

Zdroj: Shutterstock®

A už vôbec nehovorím o tom, že keď sa sem tam pozabudnem a riad nespracem (naozaj neklamem je to iba sem tam, aj keď mi doma tvrdia niečo iné, no to je len obyčajná propaganda, zákerná a zlá :-), tak ma už tá hrozná kopa riadu v kuchyni nedesí. Takto je tá kopa v umývačke a ja môžem robiť čokoľvek iné. Napríklad len tak sedieť s vyloženými nohami.

 

Odporúčame prečítať: Trápi vás pálenie záhy? Takto to ide aj bez liekov!

4 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

20.03.2017 07:26

prijala by som, ale vzhľadom na malú kuchyňu, vek a počet osôb, už nehrozí

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

20.03.2017 07:58

pri prerábke mojej kuchynskej linky, som už počítala s touto pomocníčkou.... je skvelá a praktická, nedám na nu dopustiť...

Vaše meno:

Monika Grígelová

Monika Grígelová

20.03.2017 14:13

No naša umyvačka sa použiva raz do roka, aj to len skúšame, či vôbec ide..

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

26.05.2020 07:11

Tak z pohľadu môjho chlapa určite umývačka riadu, pretože vždy vraví, že míňam veľa vody na umývanie riadu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE