3 bylinné sirupy prvej pomoci na doma: Máš ich aj ty?

Našťastie, chrípkové obdobie je za nami. No človek nikdy nevie, koľko chrípok ho ešte „navštívi“ alebo kedy najbližšie bude bojovať s nejakým vírusom. Preto je dobré poznať, na akých pomocníkov sa v prípade prechladnutia alebo chrípky obrátiť. Možno už máte overené babské triky, ktoré využívali aj naši predkovia, no možno ešte stále nejaký ten správny fígeľ hľadáte.

Prečo sa však obrátiť na silu prírody?

Naši predkovia sa stále spoliehali len na účinky prírody. Využívali bylinky na liečbu akýchkoľvek zdravotných problémov, tak prečo sa nevrátiť k týmto koreňom, ktoré nám tu po sebe zanechali? K bylinkám a ich zázračným účinkom sa začíname postupne vracať, a to nie len v podobe bylinných čajov, prírodných produktov, ale aj prírodných liečiv. Ktoré bylinky mať teda vo svojej lekárničke?

Pozri aj: Ako si termálna voda dokáže poradiť so suchou a začervenanou pleťou

sirup proti kašľu

Zdroj: Shutterstock®

Bylinky, ktoré podajú záchrannú ruku

Čerstvé bylinky sa používajú v gastronómii už mnoho rokov. No okrem toho, že pridávajú jedlám skvelú chuť, majú aj blahodarne účinky na ľudské zdravie. Bylinky sú totižto zdrojom množstva aminokyselín a ďalších látok, ktoré sú zodpovedné za množstvo procesov v ľudskom tele. Ktoré bylinky majú takúto moc?

  • Skorocel - ide o rastlinu, ktorá je prospešná pre vlasy, pokožku, ale aj zdravie. Čo sa týka jeho zdravotných účinkov, tak spomenieme hlavne jeho pozitívne účinky na dýchacie cesty, dokonca zlepšuje trávenie,  vďaka diuretickým vlastnostiam pomáha liečiť zápal močových ciest a zároveň odstraňovať toxíny z organizmu.
  • Echinacea - bylinka, ktorá vďaka svojim antimikrobiálnym vlastnostiam pomáha bojovať proti chrípke a prechladnutiu
  • Mäta - obsahuje množstvo vitamínov a antioxidantov, ktoré sú ideálne na posilnenie imunitného systému, zmiernenie príznakov nachladnutia, zlepšenie dychu a pod.
  • Rumanček - obsiahnuté polyfenoly a flavonoidy s antioxidačnými a protizápalovými vlastnostiam robia z rumančeka skvelého bojovníka proti nespavosti, chrípke atď.
  • Tymian - zmierňuje kašeľ, posilňuje imunitný systém a zlepšuje dýchanie
  • Medovka - túto bylinku asi všetci dobre poznáme ako bylinku, ktorá dokáže zmierniť stres a tým prispieť k lepšiemu spánku, preto si čaj z nej vychutnávame hlavne pred spaním.

Tých byliniek, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus je nespočetné množstvo. Dokonca môžeme povedať, že na každý zdravotný problém existuje liečivá rastlina, ktorá ho dokáže zmierniť alebo úplne vyliečiť. Ba niekedy sú bylinky oveľa účinnejšie ako moderná medicína. Preto by sme s ich vymenovávaním mohli pokračovať donekonečna. Avšak, ak by sme chceli mať v domácnosti bylinku na každý zdravotný problém, jedna miestnosť na ich skladovanie by nám asi nestačila. Preto máme pre vás jednoduchšie riešenie.   

ClinSin med

Zdroj: Shutterstock®

Bylinné sirupy pre vašu rodiny

Ak veríte v silu prírody a preferujete bylinné prípravky na liečbu zdravotných problémov, tak vyskúšajte bylinné sirupy Mucoplant. Mucoplant sirup proti kašľu so skorocelom a medom a Mucoplant skorocelový roztok s echinaceou a vitamínom C predstavujú sirupy, ktoré posilňujú imunitný systém, a tým prispievajú k zmierneniu príznakov chrípky, či dokonca k ich úplnému odstráneniu. Záchrancom vášho pokojného a ničím nerušeného spánku bude Mucoplant skorocelový roztok - Na dobrú noc, ktorý vďaka obsiahnutým bylinkám prispieva k zlepšeniu dýchania, upokojeniu organizmu a posilneniu imunitného systému.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

06.03.2019 14:11

Niet nad silu prírody!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.03.2019 19:23

sirupy nemám, ale mám nasušenú mätu, medovku, tymián

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE