5 najlepších spôsobov ako sa zbaviť lupín

 

Jeden z najväčších vlasových problémov, ktorým trpí až tretina populácie na zemi sú lupiny.

 

Tieto „biele bodky“ vo vlasoch dokážu nielen ubrať veľkú časť sebavedomia postihnutému človeku, ale aj spôsobovať neustále svrbenie pokožky hlavy. Ak trpíte týmto problémom aj vy, poradíme vám, ako sa lupín zbaviť natrvalo. 

 

Ako lupiny vznikajú?

 

Biele bodky pri korienkoch našich vlasov, nazývané lupiny, sú vlastne odumreté čiastočky kože. Pri vyššom počte môžu vytvárať až dojem bieleho poprašku na vlasoch, ktorý z estetického hľadiska trápi množstvo ľudí.

 

Lupiny môžu vzniknúť z viacerých príčin ako napríklad príliš častým umývaním vlasov, nadmernou tvorbou kožného mazu, nedostatkom vitamínov v strave alebo zlým výberom vlasovej kozmetiky. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa lupín môžete jednoducho zbaviť. 

 

Odporúčame prečítať: Prečo si dopriať detoxikáciu s pomocou žihľavy?

5 najlepších spôsobov ako sa zbaviť lupín

Zdroj: Shutterstock®

1. Vyberajte tú správnu kozmetiku

 

Ak si myslíte, že každodenným umývaním vlasov sa lupín zbavíte, ste na omyle. Hoci zmyjete všetky odumreté čiastočky vašej pokožky, na ďalší deň sa objavia znova. Suché vlasy by ste mali umývať dva až trikrát týždenne, preto sa zamerajte na to, ako sa zbaviť lupín natrvalo. Ak trpíte mastnými vlasmi, ideálne je používať jemné šampóny, ktoré pokožku hlavy nepodráždia a nebude sa ešte viac mastiť.

 

Na trhu v súčasnosti nájdete aj niekoľko šampónov špeciálne zameraných na vlasy s lupinami, ktoré odstraňujú z pokožky nadbytočný kožný maz a zamedzujú množeniu kvasiniek. Pri výbere by ste mali uprednostniť aj vlasové prípravky s vyšším obsahom zinku a selénu. 

 

Odporúčame prečítať: Aké sú nevýhody predlžovania vlasov?

5 najlepších spôsobov ako sa zbaviť lupín

Zdroj: Shutterstock®

2. Upravte životosprávu

 

To, ako zdravo a pestro sa stravujeme sa odzrkadľuje aj na našom výzore. Tvorba lupín môže byť spojená aj s nedostatkom minerálov alebo vitamínov, či zvýšeným príjmom nezdravých potravín. Zamerajte sa najmä na pravidelný pitný režim a dopĺňajte vitamíny C a E.

 

3. Aj príroda dokáže pomôcť

 

Prírodná kozmetika vie pomôcť aj pri problémoch s lupinami. Okrem vlasových šampónov a kondicionérov, ktoré obsahujú čisto prírodné zložky, dokáže tvorbe lupín zamedziť aj olivový olej. Ten ktorý zvlhčí suché miesta na hlave a zabráni ďalšiemu odlupovaniu pokožky. 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: VRKOČ PRE MORSKÚ VÍLU

5 najlepších spôsobov ako sa zbaviť lupín

Zdroj: Shutterstock®

4. Neumývajte vlasy pod horúcou vodou

 

Horúci kúpeľ alebo sprcha je pre mnohé ženy príjemným relaxom, no vlasy sa týmto spôsobom dehydratujú, rovnako ako pokožka hlavy. To isté platí aj pri fénovaní s horúcim vzduchom alebo častým používaním kulmy. Snažte sa umývať vlasy pod vlažnou vodou a nepoužívať kulmu alebo žehličku na vlasy každý deň.

 

5. Univerzálna voda s citrónom

 

Voda s citrónom je vhodná nielen pre lepšie trávenie a vyplavovanie škodlivých látok z nášho tela, ale aj ako skvelý tip proti lupinám. Stačí si pravidelne oplachovať vlasy prevarenou citrónovou vodou a o pár týždňov by mali byť pre vás lupiny minulosťou. 

 

Odporúčame prečítať: Vyrazte do mesta v klobúku a buďte ŠIK! Ako na to?

5 najlepších spôsobov ako sa zbaviť lupín

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

10 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

04.03.2016 14:52

som momentálne zmenila šampon a už sa objavili

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

04.03.2016 17:26

nastastie s tymto nemam problem, ale moja polovicka ano, kupuje si sampony so zameranim proti lupinam, ako-kedy pomoze

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

04.03.2016 17:35

našťastie ma lupiny zatiaľ nikdy netrápili

Vaše meno:

Katarína

Katarína

04.03.2016 19:19

Ako som si začala farbiť vlasy, lupiny mi zmizli

Vaše meno:

Anna K

Anna K

04.03.2016 23:19

S týmto problémom som sa stretla už viackrát, veľmi záleží aj na šampóne aký používam. Pri tomto probléme sa aj odporúča šampóny striedať, nemal by sa používať stále ten istý. Fénovanie horúcim vzduchom tomuto problému ešte napomáha, preto si vlasy už nefénujem a radšej si ich len voľne nechám uschnúť.

Vaše meno:

Júlia

Júlia

06.03.2016 17:25

Najviac pomôže správna strava, prírodné šampóny a domáce masky :)

Vaše meno:

Zuzana Brňová

Zuzana Brňová

09.03.2016 19:37

tak o vodě s citrónom som teraz počula poprvý krát

Vaše meno:

Lenka Lapuníková

Lenka Lapuníková

10.03.2016 17:14

Mala som problém s lupinami. Keďže mám rýchlo sa mastiace vlasy používala som prípravky na mastné vlasy, no z toho sa mi vysušila vlasová pokožka. Zmenila som prípravky na hydratačné o pár dni bolo po probléme.

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.03.2016 21:49

Mne vždy pomohlo, keď som začala používať normálny žihľavový, brezový alebo lopúchový šampón a nakoniec vlasy opláchla octovou vodou..Potom boli vlasy krásne, lesklé :)

Vaše meno:

Zuzana Bergova

Zuzana Bergova

05.02.2024 11:17

S lupinami bojujem roky, niekedy sa to zlepší a vzápätí mi zase sneží z vlasov. Neviem či nájdem niekedy prípravok, ktorý by ma ich nadobro zbavil.

Vaše meno:

Milka Seduva

Milka Seduva

10.02.2024 20:31

manzel mal tiez tento problem, jemu z vlasov stale snezilo, zacal preto pouzivat AbiCare Sampoo, pomohol mu :) lupin ho zbavil

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE