Ako sa starať o opálenú pokožku?

Vrátili ste sa z dovolenky krásne bronzovo opálené? Gratulujeme a zároveň hovoríme „Pozor.“ O opálenú pokožku sa musíte dostatočne starať, obzvlášť ak patríte k tým typom žien, ktoré sú opálené maximálne raz do rok a v ostatné mesiace patria skôr k snehobielym dámam. Opálená pokožka si vyžaduje dôkladnú a hlavne špeciálnu starostlivosť a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pri pravidelnom ošetrovaní a jej krémovaní myslite na krásu, mladosť a samozrejme zdravie. Tieto tri oblasti totiž dokžu slnečné lúče veľmi ľahko naštrbiť, ak nie rovno poškodiť.

 

Pri opaľovaní síce zbierame bronz, zároveň sa ale naša pleť vysušuje a stráca na pružnosti. Poopaľovacie krémy preto nie sú len komerčnou chuťovkou. Opálenú pokožku musíme naozaj dostatočne hydratovať a dopriať jej aj regeneráciu.

 

Možno to poznáte, pocity svrbenia, možno pálenia, alebo aj jemnej horúčavy. Aj takto sa nezvyknutá pleť môže prejaviť. Takýmto nežiaducim účinkom opálenia môžete zabrániť citlivým prístupom.

 

Odporúčame prečítať: Make up s dôrazom na pery 

Ako sa starať o opálenú pokožku?

Zdroj: Shutterstock®

Čerstvo opálenú pokožku na chvíľku zo slnka stiahnite. Netrápte ju deň, čo deň, a ak už si neviete odpustiť vylihovanie na pláži, nech je to aspoň pod slnečníkom, alebo v čase kedy slniečko nie je ešte tak agresívne, ako býva v obedňajších hodinách.

 

Opálenej a slnkom podráždenej pleti môžete pomôcť aj tým, že ju upokojíte. Urobte si relaxačný kúpeľ do ktorého pridajte všetko to, čo vaša pleť obľubuje. Na upokojenie veľmi dobre pôsobí mlieko, zelený čaj, aloe vera, mandľový olej, ale tiež kokosový, či bambucké maslo.

 

Vyhnite sa nateraz drsným peelingom a aspoň prvé dni po prudšom opaľovaní svoju pleť rozmaznávajte jemnými dotykmi.

 

Po regeneračnom kúpeli ju jemne vysušte a votrite do nej osvedčený krém po opaľovaní, ideálne taký, ktorý sa pýši aj obsahom vitamínov. Tie pomôžu pokožku rýchlejšie vzpružiť a dodať jej energiu. Pokiaľ vás pleť priveľmi páli, vyhľadajte kozmetické produkty s chladivým účinkom, pre rýchle použitie kdekoľvek majte v kabelke, či v plážovej taške po ruke prípravok v spreji. 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa mení rokmi ideál ženy?

Ako sa starať o opálenú pokožku?

Zdroj: Shutterstock®

Pokožku hydratujte, zvonku, ale aj zvnútra. Opäť raz klasicky platí, nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Aspoň dva až trikrát denne by ste mali použiť kvalitný hydratačný krém, ktorý nezanechá pokožku mastnú, ale dá jej dôkladne „sa napiť“.

 

NÁŠ TIP: Ak ste to so slniečkom predsa len prehnali, upokojiť vás môžu aj niektoré potraviny, ktoré bežne nájdete ak nie vo svojecj chladničke, tak v obchode určite. Taký med môžete napríklad pridať aj do kúpeľa, pokojne k nemu prilejte aj liter mlieka a relaxuje a hydratujte ako správna Kleopatra. Pokožku príjemne schladí aj kyslá smotana, či kefír z chladničky, olivový olej, alebo tiež plátky uhorky, či rovno uhorková šťava. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

20.08.2015 19:21

všetkého veľa škodí, aj slnka

Vaše meno:

Dagmar Becková

Dagmar Becková

22.08.2015 21:28

Vďaka "revolúcii" a narastajúcemu progresu v kozmetickom priemysle máme na výber zo širokej škály kvalitných produktov. Využila a ocenila som ich mágiu a dopriala svojej pokožke dostatočnú hydratáciu.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.08.2015 11:05

Skvelý článok

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 16:06

pozornosť treba venovať pokožke aj pred slnením aj po slnení :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE