Citrónová voda s kurkumou: Čo spraví s telom, keď ju budeš piť každý deň?

Celkový ošiaľ okolo vody s citrónovou šťavou na prázdny žalúdok už akosi ustál. No za tú dobu, čo sa o nej hovorilo ako o najlepšej vode na začiatok dňa, sme si ju obľúbili a doprajeme si ju každé ráno na prázdny žalúdok. Citrónová voda dokáže rozhýbať metabolizmus, čo je pri chudnutí naozaj vítané. No dnes sa na výslnie dostáva síce citrónová voda, ale s ďalším prídavkom v podobe kurkumi. Po spotrebe citrónov tak narastá aj spotreba kurkumi, pretože tá dokáže zvýšiť účinky citrónovej vody a lepšie pôsobiť na organizmus človeka.

Hydratácia tela je dôležitá, a to nielen v lete, ale počas celého roka. Dostatočným pitným režimom dokážete predísť mnohým zdravotným problémom, ktoré by vás za iných okolností mohli potrápiť. V ajurvede je kurkuma považovaná za silný antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom. Kurkuma tiež disponuje antiseptickými účinkami, pôsobí ako prírodný protizápalový liek a pod. Prečo ju však pridať do nápoja?

Odporúčame: Kedy a ako čistiť dioptrické okuliare? Nosia nebezpečné baktérie!

účinky kurkumi

Zdroj: Shutterstock®

Čím dokáže kurkuma ohúriť?

Kurkuma bola predmetom skúmania mnohých výskumov, vďaka ktorým bolo zistené, že disponuje antibakteriálnymi, antivírusovými a protirakovinovými účinkami, čím je schopná liečiť mnohé choroby. Skvelo pôsobí na akné i ďalšie kožné problémy, je ideálna pri tráviacich ťažkostiach, pri vysokom cholesterole i cukrovke. Výskumom tiež bolo preukázané, že dokáže predchádza vzniku demencie, depresie či Alzheimera. 

Aby sme nechválili len kurkumu, tak musíme podotknúť, že aj citrónová šťava má množstvo pozitívnych účinkov. Obsahuje vitamín C, vlákninu, draslík, vápnik, vitamín B6, niacín, kyselinu pantoténovú a mnoho ďalších zložiek, ktoré majú blahodarný vplyv na náš organizmus. Spomenieme, že citrónová šťava znižuje riziko vzniku srdcových chorôb a osteoporózy, posilňuje imunitný systém, pomáha pri chudnutí a zlepšuje stav pokožky i mentálnych či kognitívnych funkcií.

citronovo-kurkumová voda

Zdroj: Shutterstock®

Citrónovo-kurkumový nápoj

Aby ste si mohli užiť všetky výhody kurkumi a citrónovej šťavy, tak ich pridajte do nápoja, ktorý si doprajte každý deň. Do pohára s čistou vodou (poprípade sódou alebo minerálkou) pridajte lyžičku kurkumi a šťavu z polovice citróna. Nápoj však nevypite naraz, ale si jeho pitie rozložte na celý deň!

Neprehliadni: Šokujúce štatistiky: Je sedavý spôsob života nebezpečnejší než HIV?

7 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

16.06.2020 10:00

dobre vedieť, vyskúšam

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

16.06.2020 18:00

pila som už citrónovú vodu a tiež kurkumu proti páleniu záhy, skúsim aj kombináciu

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

16.06.2020 20:59

Zaujímavé, treba vyskúšať

Vaše meno:

Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

16.06.2020 21:38

Citrónovú vodu s kurkumou určite vyskúšam. Odteraz ju budem piť každý deň.

Vaše meno:

Natália Homolová

Natália Homolová

24.06.2020 17:14

Zaujímavé ja zatiaľ používam okrem kuchyne kurkumu aj na tvár v podobe masky tiež to je super.

Vaše meno:

Natália Homolová

Natália Homolová

24.06.2020 17:14

Zaujímavé ja zatiaľ používam okrem kuchyne kurkumu aj na tvár v podobe masky tiež to je super.

Vaše meno:

Mária Liščinská

Mária Liščinská

06.08.2020 20:45

uuuuu vau, toto som ešte neskúsila.. kurkumu si bežne primiešam aj do zázvorového smoothie s jabĺčkom či inými ovocím, ale toto je celkom fajn tip ;)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE