Čo ničí naše zdravie a ani o tom nevieme? Pozor na niektoré módne kúsky!

Všetko, čo je v móde, je v hľadáčiku každej správnej módnej maniačky. Snažíme sa zapadnúť do davu alebo do spoločnosti, preto siahame po každom trende, ktorý sa u nás objaví. Áno, všetky trendy dokážu osloviť, no je len na vás či podľahnete ich čaru. Niekedy sme ochotné minút nemalé peniaze za lodičky, ktoré si koniec-koncov obujeme len párkrát, pretože nás zakaždým otlačia alebo v dôsledku zle formovanej klenby nám spôsobujú bolesť nôh. Každý módny trend si časom môže vybrať svoju daň a my si to vôbec ani neuvedomujeme. Dokonca podľa odborníkov by sme niektoré módne kúsky mali nosiť striedmo, aby sme sa vyhli vážnejším zdravotným problémom. Ktoré to sú?

Pozri aj: Tourettov syndróm dokáže poriadne znepríjemniť život. Ako sa prejavuje?

ako vplývajú úzke džínsy na zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Tesné džínsy známe aj ako mrkváče

Tesné džínsy nechajú v plnej kráse vyniknúť naše ženské krivky. Sú trendy, ľahko sa kombinujú a hodia sa asi ku všetkému. Módne vyzerajú v kombinácii s teniskami, ale aj lodičkami. Pri ich výbere sa častokrát radíme heslom – čím užšie, tým lepšie. Preto nám aj obchodníci vychádzajú v ústrety a v obchodom tak nachádzame rôzne slim či skinny džínsy. No na druhej strane si tento trend vyberá daň v podobe poškodených nervov.

Štúdia preukázala, že niekoľkohodinové nosenie takýchto nohavíc môže nielenže poškodiť nervy, ale tiež môže viesť k strate citlivosti nôh i k poškodeniu svalov. Časté opuchy nôh, ich bolesť či pocit ťažkých nôh – príčinou týchto problémov môžu byť práve úzke džínsy.

zle padnúca podprsenka

Zdroj: Shutterstock®

Zle padnúca podprsenka

Výber správnej podprsenky je kapitolou samou osebe. Mnohé vyberáme predovšetkým podľa materiálu alebo podľa farby. Iné zase podľa toho, čo sa im páči. Tie z nás, ktoré neboli obdarené volia predovšetkým extra push-up efekt. No niekedy v obchode zhrabneme prvú, ktorá nám vojde pod ruku a nič viac neriešime. Ale vedeli ste, že na výbere podprsenky by ste si mali dať záležať? Zle padnúca podprsenka vám totižto môže spôsobiť nemalé zdravotné problémy.

Podprsenka by mala byť oporou pre vaše prsia, no prieskumy naznačujú, že až 70 % žien nosí nesprávnu podprsenku. Či už ide o podprsenku s nevyhovujúcim strihom, veľkosťou košíkov alebo obvodom. Taká podprsenka môže podľa odborníkov spôsobiť bolesť krčnej chrbtice, bolesť hlavy i ramien, pálenie záhy a rovnako aj kožné problémy (najmä na chrbte alebo dekolte).

prečo nenosiť veľké kabelky

Zdroj: Shutterstock®

Veľké kabelky

Trendy sa menia – kým kedysi sme nosievali priemerné kabelky, dnes nedáme dopustiť na mini kabelky alebo potom na veľké kabelky, do ktorých sa nám zmestí aj bežný nákup z obchodu. No platí, že čím väčšiu kabelku máme, tak tým viac veci v nej nosíme a tým väčšie problémy nám spôsobuje.

Podľa odborníkov váži priemerná ženská kabelka 6 kg. A predstavte si, čo to spôsobuje vášmu telu. Kabelku totižto zvyčajne nosíme na ramene, v dôsledku čoho môžeme pociťovať bolesť chrbta i krčnej chrbtice. Častokrát ťažká kabelka môže prispieť k zlému držaniu nášho tela či degenerácii medzistavcových platničiek.

Neprehliadni: Ako sa môže prejaviť zápal maternice? Toto sú časté varovné signály!

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

29.09.2020 06:59

Niektoré kúsky sa vedia "nepekne" pohrať s našim zdravím.

Vaše meno:

Leona Bašistová

Leona Bašistová

29.09.2020 07:53

Ešte by som ku týmto "zdravým" kúskom :) pridala aj nosenie tango nohavičiek, ktoré prenášajú infekcie a nosenie vysokých podpätkov (na našich drsných chodníkoch), ktoré ničia kĺby i chrbticu,

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

29.09.2020 10:36

O ano presne, s tymto uplne suhlasime.

Katarína Konečná

Katarína Konečná

29.09.2020 08:59

a v zime keď poriadne mrzne som videla aj tenké pančušky a minisukne

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

29.09.2020 10:37

A co v zime este XY dievcast s holymi krizami, to je cele zle. Mami by ich mali poucit, ako sa im to nepekne podpise na zdravi do buducna. Len pre modny vystrelok...

Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

29.09.2020 13:48

Súhlasím s článkom, v dnešnej dobe máme viac možností nosiť "zdravšie" kúsky

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

29.09.2020 14:15

So všetkým v tomto článku súhlasím...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

29.09.2020 17:43

Netušila som, že tesné džínsy môžu viesť až k poškodeniu nervov...mne ich poškodila borelióza a veru, nie je to nič príjemné..

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

30.09.2020 06:00

Tak toto je pravda,povinne by si mali vsetky zeny precitat.

Vaše meno:

Margaret Zimova

Margaret Zimova

30.09.2020 09:32

Veľmi dobrý článok a ja by som k tým nešťastníkom pridala ešte stále dosť populárne nosenie tzv. baleríniek. Ortopédi už niekoľko rokov upozorňujú ženy, ktoré ich s obľubou nosia, že sú to ich bezpochyby budúce pacientky. Na malé dievčatká to má doslova devastujúci účinok.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

30.09.2020 17:48

môj otec reumatik bol alergický na mini sukne a kabáty v zimnom období, ktoré sa svojho času nosili

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE