Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Aj keď je granátové jablko typické skôr pre Stredomorie, stále viac sa udomácňuje aj u nás. Ak patríte k tým, ktorí si toto chutné ovocie zamilovali, môžete byť na seba pyšné. Konzumáciou granátového jablka robíte veľa tak pre svoje zdravie, ako aj pre krásu. Granátové jablko obsahuje množstvo vápnika, železa, horčíka, draslíka, aj vitamín B...Je zároveň vhodné pri diétach, ale tiež pre hydratácia organizmu – nájdete v ňom takmer 80% vody!

Ak ste sa s granátovým jablkom ešte nestretli spoznáte ho ľahko :) červené plody s priemerom vyše 10 cm, niečo medzi pomarančom a jablkom. Z granátového jablka sa využíva hlavne šťava a semienka. Tie môžete používať do jedál, kam vám len napadne, napríklad šaláty, jogurty, alebo len tak samostatne ako „niečo pod zub“. Pri konzumácii ho stačí prerezať na polovicu, opláchnuť vo vode a povyberať semienka.

Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Zdroj: Shutterstock®

A prečo sú granátové jablká zdravé?

Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Kiwi prospieva vášmu zdraviu aj kráse

Ako sme už v úvode naznačili, toto ovocie je plné všakovakých telu prospešných látok a vitamínov. Semená granátového jablka obsahujú polyfenoly, ktoré podporujú zdravie srdca a zároveň pomáhajú bojovať s rakovinotvornými látkami. Obsah medi podporuje tvorbu červených krviniek. Granátové jablko obsahuje viac antioxidantov ako napríklad zelený čaj. Tie sú takisto účinné ako prevencia proti vzniku rakoviny, zároveň blahodárne pôsobia na kvalitu vašej pleti, omladzujú organizmus a ničia toxíny v tele. Pravidelná konzumácia tohto ovocia pomáha odvrátiť aj riziko infarktu a mozgovej mŕtvice, vďaka svojmu obsahu udržuje cievy v bezchybnom stave, tie, ktoré sú zanesené zas pomáha očisťovať. 

Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Zdroj: Shutterstock®

Semená granátových jabĺk pomáhajú taktiež k regenerácii kožných buniek, odstraňovať staré bunky a vytvárať nové kožné. Takýto účinok sa raz dva odzrkadlí aj na vašej pleti, ktorá nadobudne svieži mladistvý vzhľad. Kozmetické výrobky, ktoré obsahujú olej zo semiačok týchto jabĺk dokonale prečisťujú pleť a uvoľňujú upchaté póry. Vďaka kombinácii vitamínov E, C, selénu, aj beta-karoténu pomáhajú korigovať vaše nálady. Emocionálne výkyvy, ktoré sú súčasťou PMS sa zmiernia, prípadne vymiznú, rovnako upravia hladinu stresu v tele, či negatívne emócie. Konzumáciou granátových jabĺk zvýšite tiež hladinu vápniku v tele, a taktiež ochránite pokožku pred slnečným žiarením.


 

Náš TIP: Vyrobte si vlastný peeling z granátového jablka. Časť semienok zmiešajte s kokosovým olejom a trochou hnedého cukru. Následne stačí už len použiť ako klasický telový peeling.

 

No ak uprednostňujete už pripravené výrobky, tak vám odporúčame práve tieto:

NaturProduktGRANATAPFELgranátové jablko

 

Odporúčame prečítať: Trendy v líčení na jeseň 2014

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

01.09.2014 11:40

tomuto ovociu som zatiaľ na chuť neprišla

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

01.09.2014 20:03

Skvelé ovocie, jak raz začnem jesť neviem prestať :)

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

01.09.2014 21:02

uz si ho začinam kupovať,ale pred rokom som to ani nevedala jest, teraz je pre mna skvele ovocie, ked vidim vždy si ho kupim

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

09.09.2014 15:03

veľmi zdravé výborné ovocie.

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

24.09.2014 17:11

mám je ráda, ale to loupání je za trest

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

23.10.2014 13:43

je to super, len kym sa dostanem k tym jadierkam... tazka cesta :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

19.05.2016 20:41

zatiaľ som neochutnala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE