Máte potrebu neustále spať? Nepodceňujte to!

Ste pri vedomí, no aj po dlhom spánku máte stále pocit, že ste unavená? Netreba to podceňovať.

 

Môže sa za tým skrývať problém, ktorý treba riešiť. Príčin môže byť hneď niekoľko, a to napríklad strava, nedostatok pohybu či stres. Viac informácií o tomto probléme sa môžete dozvedieť o pár riadkov nižšie.

 

Odporúčame prečítať: Pokoj ako súčasť vášho života

 


1. Dehydratácia

Ak ste vnútorne dehydrovaní, vaše orgány a najmä mozog nemôžu fungovať. Pite veľa tekutín a jedzte surové ovocie. To obsahuje taktiež veľa vody. Vezmite si so sebou fľašu a dopĺňajte tekutiny počas celého dňa a nepodceňujte to.
 


2. Neznášanlivosť lepku

Jeden z príznakov neznášanlivosti lepku je práve chronická únava. Väčšina ľudí nemá ani len potuchy, ako veľmi ovplyvňuje ich telo glutén. Celiakia je, bohužiaľ, súčasťou života veľa ľudí. Ak máte jej príznaky, určite zájdite k lekárovi. 

dehydratácia

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: TOP 10 potravín, ktoré vám pomôžu bojovať proti stresu


3. Nedostatok tuku

Zdravé tuky, ktoré obsahuje napríklad avokádo, orechy a semienka sú pre telo nesmierne dôležité. Ľudia, ktorí sa snažia vynechať všetky tuky, pociťujú únavu častejšie. Mozog totiž potrebuje nenasýtené tuky na energiu, ktorá je nevyhnutná na fungovanie tela. Netreba si ich mýliť s tými, čo sú vo vyprážaných jedlách a nezdravých dezertoch. Tie spôsobia viac škody ako úžitku. Ak chcete svoje jedlo upraviť na oleji, použite olivový alebo kokosový.

 


4. Nadmerné množstvo kofeínu

Ak budete piť niekoľko šálok kávy denne je pravdepodobné, že váš spánok je narušený a s tým prichádza aj chronická únava. Počuli ste už o nadobličkovej únave? Vzniká vtedy, keď vaše hormóny nie sú úplne v poriadku, napríklad aj kvôli nadmernému množstvu kofeínu. Vaše telo nemôže fungovať len na ňom. Potrebuje živiny a aktivitu. Skúste obmedziť počet šálok kávy za deň a vynechajte energetické nápoje.


5. Nedostatok železa

Ak vám chýba železo, zistíte to práve pociťovaním neustálej únavy. Ak nejete mäso, vhodná je napríklad fazuľa a čierna fazuľa. Existujú aj rôzne semienka, ktoré majú dostatok železa. Sú to napríklad konopné semiačka a sezam.


Odporúčame prečítať: Zdravšie telo či krajšie a dlhšie vlasy? Zaraďte do svojho jedálnička toto!

káva

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstochphotos.com

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.01.2016 20:52

dobry clanok

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

08.01.2016 13:27

niečo z toho si vyberiem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE