Overené triky na zvládanie stresu a napätia počas jesenných dní

Pred pár dňami začalo to obdobie, ktoré sa vznáša vo vzduchu a ktoré hlása koniec letným a hlavne teplým dňom. Možno ste už aj vy pocítili všetky tie nástrahy, ktoré so sebou jeseň prináša. Dni sú zrazu o čosi kratšie, rána chladnejšie a nosy plnšie (samozrejme aj čakárne u lekárov).

S chladnejšou jeseňou prichádza aj obdobie plné stresu, pretože s nástupom jesene a detí do školy začal kolotoč každodenných povinností – odviezť deti do školy, odviezť deti na krúžky, robiť s deťmi domáce úlohy a stres sa postupne nabaľuje a nabaľuje. Nehovoriac o tom, že popri práci musí každá žena zvládať starostlivosť o domácnosť a ďalšie záležitosti, na ktoré sú muži „prikrátky“. Ako sa teda vysporiadať so stresom a užívať si pokojné jesenné dni?

Pozri aj: Základy správnej starostlivosti o citlivé zuby: Poznáš ich?

stres a nespavosť

Zdroj: Shutterstock®

Ako rozpoznať, že je človek v strese?

V dnešnej dobe si len málokto prizná akúkoľvek chorobu. Hlavne ženy patria k tým, ktoré musia zabudnúť na akúkoľvek nádchu či prechladnutie, pretože pri dieťati si jednoducho ľahnúť do postele nepripadá do úvahy. Ak je človek v strese (hlavne žena), tak sa na nej prejavia rôzne signály, ktoré by ju mali upozorniť na to, že je čas na relax.

Medzi najčastejšie prejavy, ktoré signalizujú prítomnosť stresu u človeka, môžeme zaradiť rôzne vonkajšie viditeľné zmeny na pokožke, vlasoch, ale aj nechtoch.

  • Prejavy stresu na pleti - Ak sa človek dostane do stresu dôjde k zvýšeniu hladiny stresového hormónu (kortizolu), čím dochádza k zvýšeniu produkcie kožného mazu – tento fakt vedie k rýchlejšiemu masteniu sa pleti, k vzniku akné a ďalším kožným problémom, ktoré sú spôsobené nadmernou produkciou kožného mazu.
  • Stres a vlasy - Existuje mnoho príčin, prečo ľuďom vypadávajú vlasy. Lekári sa však najčastejšie zhodujú, že pod tento neželaný efekt sa podpisuje hlavne stres. Keď je človek vystavený nadmernému stresu, vlasy sa môžu dostať do telogénnej fázy, v dôsledku čoho začnú vypadávať. Do stresovej situácie, ktoré spôsobuje vypadávanie vlasov sa človek môže dostať nielen pri zmene ročných období a kolotoči povinností, ale aj po úraze, pôrode, operácii,...
  • Vplyv stresu na nechty - V tomto prípade nemusíme hovoriť o priamom vplyve stresu na nechty. Skôr len ako o vedľajšom dôsledku stresu. Totižto, niektorí ľudia, ak sú v strese, tak si obhrýzajú nechty, v dôsledku čoho dôjde k zničeniu nechtovej platničky, čím nechty nemusia opäť dorásť.
MaxiMag

Zdroj: Shutterstock®

Najlepšie triky, ako sa zbaviť stresu

Najúčinnejšou technikou, vďaka ktorej sa dokážete zbaviť stresu v priebehu jednej minúty je správne dýchanie. Ak vsadíte na hlboký nádych a pomaly výdych, upokojíte svoje nervy, ale aj dýchanie a tým prispejete k celkovej harmónii svojho tela.  Medzi ďalšie techniky zvládania stresu môžeme zaradiť aj obľúbenú hudbu, žuvanie žuvačky (zvyšuje sa tak prietok krvi do mozgu, čím dochádza k odvádzaniu pozornosti od stresorov). Pomáha však aj upratovanie alebo útek. Prípadne skúste MaxiMag, ktorý prispieva k normálnej psychickej funkcii, zníženiu vyčerpania a únavy a k správnemu fungovaniu nervového systému a svalov.

Odporúčame: Plusy a mínusy botoxu na perách: Pred čím sa mať na pozore?

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

27.10.2018 08:11

Správne dýchanie vie byť ako SOS naozaj veľmi nápomocné, podobne i ostatné triky.

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

27.10.2018 14:19

keď mám stres na mňa nič nezaberá..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE