Potraviny, na ktoré by ste mali vsadiť počas vašich dní

Keď žena dostane svoje dni, tak je to nepríjemné nielen pre ňu samotnú, ale častokrát si to odskáče aj jej okolie. Časte zmeny nálad, precitlivenosť, nevoľnosť, bolesť, kŕče, nadúvanie, priberanie na váhe – myslím, že muži by toto všetko nezvládli.

 

No je tu spôsob, vďaka ktorému sa s týmto všetkým môžeme hravo vyrovnať a svoje dni si spríjemniť. Zaraďte do svojho jedálnička tieto potraviny a užívajte si svoje dni. Tak čo dámy, urobíme tieto ukrutné dni v mesiaci príjemnými a zvládnuteľnými?

 

Odporúčame tiež: Potraviny, vďaka ktorým budú vaše zuby belšie

Potraviny, na ktoré by ste mali vsadiť počas vašich dní

Zdroj: Shutterstock®

1. Ľanové semienko

 

Kto by to bol povedal, že niečo také malé môže spôsobiť úľavu od bolesti, ktorú zažívame počas našich dní. Počas našich dní telo produkuje príliš veľa prostaglandínu, preto zažívame nepríjemné kŕče. Práve ľanové semienko zabraňuje tejto prílišnej produkcii prostaglandínu.

 

2. Ovocie

 

Počas týchto pár dní v mesiaci máme chuť na všetko sladké, čo na nás žmurká. Je to prirodzené, ale zato nezdravé. Preto sladkosti nahraďte ovocím. Aj samotné ovocie obsahuje cukor a niektoré druhy ovocia dokonca aj vlákninu, ktorá je potrebná pre pravidelnosť cyklu. Banány a ananás sa odporúčajú hlavne tým, ktoré trápia kŕče. Práve toto ovocie obsahuje enzým, ktorý uvoľňuje svalstvo. 

 

Odporúčame tiež: Kedy zaradiť do stravy lieskové orechy?

Potraviny, na ktoré by ste mali vsadiť počas vašich dní

Zdroj: Shutterstock®

3. Orechy a semená

 

Sú plné mastných kyselín, minerálov, vitamínov a bielkovín – všetko to, čo vaše telo v tomto období potrebuje. Vlašské orechy sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré znižujú zápal a bolesť. Sezam zas obsahuje horčík, vápnik a zinok – tie pomáhajú uvoľniť svaly.

 

4. Losos

 

Podobne ako orechy, tak aj losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú uvoľňovať svalstvo, teda znižujú aj svalové kŕče. Nemusia však odstrániť kŕče úplne, ale budú znižovať ich intenzitu. 

 

Odporúčame tiež: Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty

Potraviny, na ktoré by ste mali vsadiť počas vašich dní

Zdroj: Shutterstock®

5.  Listová zelenina

 

Listová zelenina ako napríklad kel a špenát je plná kľúčových živín, ktoré vám pomôžu preniesť sa cez tieto dni bez najmenších ťažkostí. Môžete si ju pripraviť najrôznejšími spôsobmi, avšak nikdy to s ňou neprežeňte, pretože môže spôsobiť nadúvanie.

 

6. Jedzte menšie porcie

 

Možno to nemá nič spoločné s menštruáciou, no u niektorých žien áno. Menštruácia má na každú ženu iný vplyv. Niektoré ani nevedia o tom, že práve majú svoje dni a naopak, niektoré to pociťujú maximálne. V týchto dňoch môžu ženy pociťovať nevoľnosť. Preto sa menšie porcie a menšie sústa jedla budú určite hodiť. 

 

Odporúčame tiež: Povýšili sme nálepku BIO na kozmetike nad zdravý úsudok?

3 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

19.10.2016 16:29

Presne tak, každá to prežívame inak, hlavne v tom mladšom veku nás to dokázalo poriadne potrápit, no chut na orechy tú mám pri svojich dňoch dodnes :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

19.10.2016 19:58

všetko dobré veci

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

20.10.2016 09:50

jedným slovom len samé zdravé veci treba papať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE