Prechladli ste? Okúpte sa.

Leto ani poriadne nebolo, a už je opäť zima. Počasie sa mení každý deň a najhoršie sú neustále teplotné výkyvy, ktoré si počasie pre nás tento rok pripravilo. Tie sa prejavujú aj na našom zdravotnom stave. Každú chvíľu sme chorí, prechladnutí, unavení. Plný nos nám bráni poriadne dýchať, uvoľniť sa a naplno sa venovať práci či rodine. Utekáte pri prvých príznakoch prechladnutia do lekárne? Chyba. Stačí predsa niečo oveľa jednoduchšie – dopriať si zdravotný kúpeľ alebo sprchu.

 

 

Na slovenskom trhu sa objavila jednotka z toho rakúskeho – unikátne produkty značky tetesept. Inovatívne a zdraviu prospešné produkty tvorí už takmer 50 rokov a spája v nich tradičné prírodné liečiteľstvo a moderné lekárske poznatky. Vo svojich výskumných a vývojových oddeleniach vytvárajú patentované receptúry prvotriednej kvality. Pri ich tvorbe nezabudli ani na prechladnutie, ktoré je našim pravidelným spoločníkom najmä v zimnom období. 

 

Odporúčame prečítať:  Ako si doma dopriať zdravotný kúpeľ?

kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

Sprchový gél, soľ do kúpeľa a kúpeľový koncentrát na prechladnutie pracujú na troch úrovniach – spájajú éterické oleje, farebnú terapiu a aromaterapiu. Blahodarný účinok zabezpečujú jednotlivé zložky produktov, pričom základné dve sú eukalyptus a gáfor, ktoré sú v jednotlivých produktoch doplnené o ďalšie zložky ako napríklad borovicu pri kúpeli či mätu pri soli. Eukalyptus pomáha pri nádche, upchatom nose a zmierňuje prejavy nádchy. Gáfor sa rýchlo vstrebáva do pokožky a tak okamžite vyvolá jemný hrejivý pocit. Má štipľavú, chladivú vôňu, ktorá prečistí dutiny a používa sa aj ako masážny olej pri bronchitíde.

 

Vďaka celkovému spojeniu jednotlivých zložiek sa podporuje prekrvenie, uvoľňujú dýchacie cesty a vy sa budete cítiť lepšie. Sami si pritom vyberiete spôsob kúpeľu, ktorý vám najviac vyhovuje. 

 

Odporúčame prečítať:  Uľahčite si život s dýchacími ťažkosťami pomocou jogy

tetesept prechladnutie tetespet je zdravotný kúpeľ na bojujúci proti nachladnutiu. Pre požadovaný účinok stačí pridať 1-2 uzávery koncentrátu do tečúcej vody a potom si už len 10 až 15 minút užívať blahodarný kúpeľ. 

kúpeľ proti nachladnutiu

Zdroj: Shutterstock®

tetesept Morská soľ pri prechladnutí je prísada do kúpeľa s blahodarným účinkom na organizmus a dýchacie cesty v chladnom ročnom období. Na príjemný kúpeľ stačí jedno malé 80g vrecko, predáva sa však aj väčšie – 900 g balenie. 

 

Odporúčame prečítať:  Ako sa vyvarovať nádche a prechladnutiu?

tetesept Sprchový gél pre prechladnutie

Zdroj: Shutterstock®

tetesept Sprchový gél pre prechladnutie má neutrálne pH a príjemnú vôňu a pomôže už po jednom osprchovaní. Ideálne rýchle riešenie pre zvýšenie pocitu pohody a uvoľnenie dýchacích ciest.

 

Odporúčame prečítať:  Starajme sa o svoje dýchacie cesty prevenciou

tetesept Morská soľ pri prechladnutí

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

28.11.2014 12:45

takýto relaxačný kúpeľ je úžasný akurát že ja si ho nemôžem dopriať kôli problémom s kĺbami :-(

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE