TOP nápoje pre krásu a zdravie: Tieto nápoje budeš milovať!

Príroda nám vie najlepšie pomôcť pri pestovaní si krásy a zdravia. Dáva nám všetko, čo človek potrebuje, aby dobre vyzeral a fungoval. Dnes tu máme pre vás pár receptov na zdravé nápoje. Okrem vody si tak doprajte aj takto pripravené nápoje pre vaše zdravie. Dnes sa zameriame hlavne na nápoje, ktoré blahodárne pôsobia na našu krásu – pokožku a vlasy.

Pozri aj: Čo s bohatou úrodou? Zisti, ako skladovať bylinky správne!

zelený čaj s ananásom

Zdroj: Shutterstock®

1. Zelený čaj s ananásom

Antioxidanty obsiahnuté v zelenom čaji, rovnako ako ananás, pôsobia na našu pokožku a vlasy veľmi blahodárne. Ako bonus je tu zázvor plný vitamínov pre vaše zdravie. Zelený čaj má protirakovinové účinky, odbúrava cholesterol v krvi a spomaľuje starnutie organizmu. Dodáva nám energiu a spomaľuje starnutie buniek, čo pre našu krásu oceníme. Ananás obsahuje 90 % vody, množstvo vitamínov a minerálov. Taktiež obsahuje veľké množstvo biotínu, ktorý pozitívne vplýva na zdravie vlasov, nechtov a kože, preto ho nájdete v tabletkách pre zdravé vlasy.

Ingrediencie: 250 ml čerstvého pokrájaného ananásu, 1 šálka zeleného čaju (najlepšie pripraveného z lístkov), 1 PL medu, 1,5 cm čerstvého zázvoru

Postup: Všetky ingrediencie zmiešajte, zmixujte dohromady a okamžite podávajte. Ak prefeujete chladené nápoje, pridajte niekoľko kociek ľadu.

zázvorový čaj

Zdroj: Shutterstock®

2. Čaj na imunitu

Tento čaj dokáže naštartovať našu imunitu, napomáha zbaviť nás toxínov a udržiavať nás zdravých. Zázvor má antivírusové a antibakteriálne účinky, zvyšuje imunitu a podporuje trávenie. Citrón obsahuje vitamín C a kajenské korenie zas množstvo vitamínov a minerálov vrátane antioxidantov. Zlepšuje trávenie, má protizápalové účinky a napomáha imunite.

Ingrediencie: 1 PL na kocky nakrájaného zázvoru, 1 veľká šálka vody, 1 citrón, kajenské korenie, stévia

Postup: Dajte variť vodu. Tesne pred zovretím vypnite sporák alebo kanvicu a nechajte vodu vychladnúť 1 minútu. Potom zalejte zázvor, ktorý ste dali do šálky. Je dôležité, aby voda nebola vrelá, aby sa tak nezničilo všetko dobré v koreni zázvora. Nechajte zázvor lúhovať asi 2 minúty. Vytlačte do čaju polku citróna. Citrón sa pridáva, až keď sa dá popíjať. Do príliš horúceho čaju sa citrón nedáva, aby sa vitamíny nezničili. Pridajte kajenské korenie, cca jedno posypanie koreničkou, kto dokáže zniesť viac, posype si dvakrát. Nedávajte však priveľa. Oslaďte podľa potreby stéviou. Zamiešajte lyžičkou a hotovo. Toto vašu imunitu riadne postrčí, preto si tento nápoj doprajte pravidelne.

Odporúčame: TOP bylinky na ženské problémy: Tieto musí poznať každá z nás!

nápoj pre krajšie vlasy

Zdroj: Shutterstock®

3. Džús pre krásne vlasy a pleť

Tento nápoj je veľmi jednoduchý a zdravý pre nádherné lesklé vlasy. Uhorka obsahuje minerály potrebné pre krásne vlasy a nechty, ale aj pre mladistvú pokožku. Mrkva prispieva k peknej pleti, vlasom a nechtom a spomaľuje starnutie organizmu a pokožky.

Ingrediencie: 1/2 uhorky, 5 veľkých mrkiev, 1 jablko

Postup: Všetko zmixovať a vypiť.

nápoj pre krásu

Zdroj: Shutterstock®

4. Nápoj na krásu

Tento výživný a skvelý nápoj je ideálny na krásu našej pokožky. Drobné ovocie plné antioxidantov, pomaranč s vitamínom C, chia semienka plné omega 3-mastných kyselín a tofu plné proteínov sú zdravou bombou pre našu pokožku. Nebojte sa tofu, vďaka ovociu a agáve vám tento nápoj bude určite chutiť.

Ingrediencie: 60 ml čerstvých alebo mrazených jahôd, 125 ml čerstvých alebo mrazených čučoriedok, 1 pomaranč, 1 zrelý banán, 125 ml bieleho jogurtu, 125 ml bieleho tofu, 2 PL chia semienok, 1 PL agáve

Postup: Všetko spolu zmixujte, kým zmes nie je úplne hladká a popíjajte.

Pozri aj: Aké sú účinky koenzýmu Q10? Je to pre nás nevyhnutý životabudič?

6 komentárov
Zuzana  Stanko

Zuzana Stanko

03.07.2013 11:25

Toľko zdravia a vitamínov pokope <3

Vaše meno:

helena kravcová

helena kravcová

11.07.2013 19:41

už utekám si niečo bombové pripravit...

Vaše meno:

Leonnie

Leonnie

16.07.2013 09:55

ja si robim vodu s uhorkou, citronom a matou, ale tieto tipy vyzeraju super

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

09.08.2013 11:31

Lahodia aj oku, hneď by som si jeden dala, tie horúčavy sú hrozné, už nestačí ani ventilátor...

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

28.03.2014 20:31

same dobroty , juj ale by som si dala :-)samé vitamínky super

Vaše meno:

Aneta Schwarzová

Aneta Schwarzová

10.07.2014 17:39

mňam, určite vyskúšam :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE