Ako sa starať o zdravie v práci? Na toto si dávaj pozor!

Rýchla doba nás často chtiac nechtiac donúti zanedbať svoje zdravie. Pod vplyvom večného naháňania sa za niečím si podlomenú imunitu či bolesti tela uvedomíme, až keď je to už naozaj vážne. Naučte sa radšej počúvať svoje telo prv, než bude zle nedobre. Keďže väčšinu času trávime aj tak v práci, zvyknite si postarať sa o svoje zdravie aj priamo na pracovisku. Vieme, ako na to.

Pozri aj: Zbohom filtre na Instagrame! Po novom sa už nebudú môcť upravovať fotografie v reklame na kozmetiku

stres v práci

Zdroj: Shutterstock®

Najprv psychika!

Ak do svojej práce nechodíte s radosťou, už si koledujete o problémy. Psychika dokáže narobiť poriadnu neplechu. Ak prežívate stres, telo produkuje veľa adrenalínu a vaše srdce silnejšie bije. Spomaľuje sa trávenie, ale aj myslenie a chuť na sex. Telo sa s napätím snaží bojovať rôznymi spôsobmi – môžete mať problémy s kožou, alergiu alebo migrény.

práca

Zdroj: Shutterstock®

Začiatkom starostlivosti o svoje zdravie je práve víťazstvo nad stresom. Ak ste od prírody menej flegmatické, naučte sa to zmeniť. Pomôcť vám môžu nielen relaxačné techniky, ale taktiež posedenie u psychológa. Niekedy ako relax postačí aj dobrá kniha, vyložené nohy na stole, horúci kúpeľ či objatie milovaného človeka.

V čase, keď v práci prechádzate ťažkým obdobím, sa vyvarujte kofeínu, alkoholu a sladkému, pretože tieto potraviny ešte viac podporujú stresové spúšťače. Namiesto toho napätie radšej vybehajte alebo vyplávajte. Pokiaľ na sebe zacítite príznaky choroby, neváhajte a ostaňte ich doma vyležať. Nepodceňujte žiadne znamenia, ktoré vám telo dáva.

sedavé zamestnanie

Zdroj: Shutterstock®

Naučte sa správne sedieť!

Ak máte sedavé zamestnanie môžete si privodiť nepríjemné problémy s chrbticou. Nesprávne sedenie spôsobuje problémy v krčnej chrbtici, bolesti hlavy, bolesť v bedrách, ale aj kŕče v nohách a problémy s karpálnym nervom. Pri stole seďte vystreté, pričom ramená a boky by mali byť v jednej rovine.

Chrbát by ste mali mať opretý a nohy by sa mali dotýkať zeme. Od stola sa postavte aspoň raz za hodinu a počas obedňajšej prestávky vyjdite von z budovy. Ak telefonujete, nezastrkujte si slúchadlo medzi ucho a rameno. Nezabudnite si oddýchnuť ani od ťukania do klávesnice.

Odporúčame: Hodíme sa k sebe? Týmto znameniam sa radšej oblúkom vyhni!

3 komentárov
Mária

Mária

04.11.2013 15:55

Ja som tiež kvôli práci veľa stresovala, ale už sa snažím brať veci s nadhľadom.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.01.2014 13:22

ani nepoznám vo svojom okolí niekoho kto by sa v práci nestresoval,isť na péénku alebo k lekárovi tiež nie je len tak

Vaše meno:

Antónia Vattaiová

Antónia Vattaiová

11.02.2014 22:01

Ja sa veľmi stresujem. Ale neviem si pomôcť.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE