Tieto bylinky vyriešia problémy so zaspávaním

Problémy s nespavosťou sú často spôsobené zlým životným štýlom a stresom. Na človeka sú kladené nároky, ktoré často nezvláda a objaví sa v začarovanom kruhu, kde chýba relax a oddych.

 

Ak vaše problémy nie sú akútne, pomôže vám príroda. Tá ponúka stovky byliniek, ktoré vám uľahčia zaspávanie a vy sa tak budete cítiť omnoho lepšie. 

 

Medovka lekárska

 

Medovka je známa svojou citrónovou chuťou a vôňou, ktorými osviežuje rôzne letné nápoje. V ľudovom liečiteľstve je však známa najmä ako bylinka, ktorá pomáha pri problémoch s nespavosťou, úzkosťou a bolesťami hlavy. Ideálne je natrhať pár lístkov medovky, zaliať horúcou vodou a pripraviť si tak zdravý čaj pred spaním. 

 

 

Odporúčame prečítať: Uvarte si čaj z čerstvých byliniek

Mäta

Zdroj: Shutterstock®

Levanduľa lekárska 

 

Levanduľa je jedna z typických sušených byliniek, ktoré nájdete vo výplniach voňavých dekoračných vankúšikov. Je to najmä vďaka jej prenikavej vôni, ktorá má upokojujúce účinky. Zaspávanie pri levanduľovom vankúši nabudí príjemné pocity a spánok bude omnoho lepší. Ak takýto vankúš nemáte, pred spaním pomôže aj šálka levanduľového čaju. 

 

 

Odporúčame prečítať: Grilovacia sezóna sa začína

Levanduľa

Zdroj: Shutterstock®

Harmanček

 

Rozšírená bylinka, ktorú nájdete na väčších trávnatých plochách a lúkach. Je to prírodné sedatívum, ktoré pomáha pri strese, úzkosti a pri nespavosti. Hrnček harmančekového čaju pred spánkom vám pomôže upokojiť myseľ a uvoľniť telo. Taktiež pomáha pri bolestiach hlavy, tráviacich problémoch a menštruačných kŕčoch. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké bylinky zasadiť do záhradky či na balkón?

Harmanček

Zdroj: Shutterstock®

Ľubovník bodkovaný

 

Bylinka so žiarivo žltými kvetmi, ktorá vás zbaví nepríjemnej nálady a pomôže vám pri problémoch so spánkom. Ľubovník pomáha pri úzkostiach a strese, ktoré môžu mať veľký vplyv na spánok alebo zaspávanie. Ako aj pri iných bylinkách aj z ľubovníka je možné uvariť čaj pred spánkom. Známy je aj ľubovníkový sirup, ktorý pomáha pri depresívnych stavoch. 

 

 

Odporúčame prečítať: Pestujte chren v záhrade a využite ho v kuchyni

Bylinky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

08.07.2015 17:18

Súhlasím, ja mám levandulový vankúšik, ktorý ked sa troška nahreje uvolnuje vonu a spinká sa na nom skvelo, hlavne v zime :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE