Lupiny? Zbavte sa ich prírodnou cestou!

Trpíte suchou pokožkou na hlave? Svrbením a následnými lupinami? Nepridávajú nám ani na dobrom pocite, ani na príťažlivosti. Chcete si obliecť napríklad čierne tričko a problém je na svete. Skôr než sa uchýlite k medicínskym riešeniam, vyskúšajte pár dobrých „babských“ receptov proti lupinám, čp sú vlastne odumreté kožné bunky, ktoré  sa oddelia príliš rýchlo.

 

Teda vyskúšajte tieto domáce triky a dajte vedieť, či ste boli úspešná smiley

Soľná masáž

 

Nasypte na postihnuté miesta trošku soli a vmasírujte. Potom si umyte vlasy ako obvykle. To by malo pomôcť uvoľniť všetky lupiny.

 

Citrónová šťava na výplach

 

Citróny sú úžasné. Majú moc pomôcť pri mnohých ochoreniach a problémoch, preto nie je žiadnym prekvapením, že dokážu pomôcť aj pri lupinách, suchej a svrbiacej pokožke.  Vymasírujte pokožku hlavy šťavou z 1 a pol citróna a následne umyte vodou s jednou lyžičkou citrónovej šťavy.

 

Jedlá sóda namiesto šampóna? Prečo nie?

 

Vymeňte dočasne váš šampón za jedlú sódu.  Proste masírujte pokožku hlavy jedlou sódou dovtedy, kým sa príznaky nezmiernia. Potom sa pokojne vráťťe ku svojmu obľúbenému šampónu. 

 

Odporúčame prečítať: Hranolčeky nemusia byť iba škodlivé - pripravte si ich zdravo a chutne

Lupiny? Zbavte sa ich!

Zdroj: Shutterstock®

Olivový olej je zázrak

 

Zmiešajte 2 lyžice olivového oleja, vody a citrónovú šťavu. Masážnu zmes vmasírujte do mokrých vlasov pred šampónovaním. Potom normálne umyte vlasy.

 

Vajíčko ako kondicionér

 

Použitie surového vajca ako kondicionéru zaisťuje, že vaše vlasy budú mať správne množstvo hydratácie. To tiež vyživuje pokožku hlavy, bráni svrbeniu a odlupovaniu odumretých buniek.

 

Jablčný ocot ako liečba

 

Zmiešajte 1 diel jablčného octu s 1 dielom vody a naneste na pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť až hodinu, potom si umyte vlasy. Pozor, jablčný ocot je veľmi účinný, ale bude ho trošku cítiť. 

 

Aloe Vera pre vlasovú pokožku:

 

Aloe Vera má upokojujúci a chladivý účinok. To môže byť veľmi užitočné pri riešení  svrbenia pokožky hlavy. Jednoducho vmasírujte aloe vera do pokožky hlavy pred umývaním.

 

Lupiny sú veľmi otravný problém. Milé dámy, vyskúšajte niektorý z týchto zaujímavých tipov. Sú veľmi účinné a zaberajú. Dúfame, že zaberú aj vám. Dajte vedieť , ako vy riešite problém s lupinami ! wink

 

Odporúčame prečítať: Sladko-pikantné kuracie jednohubky obalené v slanine

Lupiny? Zbavte sa ich!

Zdroj: Shutterstock®

Lupiny? Zbavte sa ich!

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 14:03

tak toto je problém veľa ľudí a tá citronova šťava ma zaujala

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

05.10.2015 12:50

neskusala som este tieto prirodne produkty na odstranenie lupin, ale za vyskusanie by to stalo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE