Štýloví počas jesenných prázdnin: Módne preferencie našich susedov

Jesenné mesiace sú pre mnoho ľudí ideálnym obdobím na krátku dovolenku. Obľúbené sú najmä poznávacie zájazdy po Európe. Kto sa aj na dovolenke chce cítiť trendy, mal by si naštudovať, čo je v cieľovej destinácií v móde. Vrámci jesennej kampane „The Wonders of Autumn“ robila prieskum aj skupina McArthurGlen medzi 5000 zákazníkmi v Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii a Taliansku o ich osobných preferenciách pri výbere kvalitných aj trendy kúskov. 

 

Must-haves pre dámy: od kašmírového kabáta až po malé čierne šaty

Vo všetkých krajinách sa ženy zhodli na kusoch oblečenia, do ktorých sú ochotné investovať: vysoké čižmy, kašmírový kabát a členkové topánky. Medzi Britkami ďalej rezonujú malé čierne šaty, ktoré by ste darmo hľadali u Nemiek. Približne 7 z 10 Talianok by investovalo do kvalitnej značkovej kabelky, zatiaľ čo u Francúzok len jedna tretina.

 

Odporúčame prečítaťDIY: Vyčarujte si z koruny krásy nový účes - FAUX BOB

parndorf kabáty

Zdroj: Shutterstock®

Vo všeobecnosti kladú ženy veľký dôraz na dizajnérske kúsky, v prvom rade kabelky, následne večerné šaty a topánky. Vysnívaným kusov nemeckých žien je kožená bunda. Hviezdnou stálicou medzi všetkými opýtanými boli rifle, obľúbená módna klasika.

 

Odporúčame prečítať: DIY: rozstrapatený vrstvený vrkoč

parndorf saty a topánky

Zdroj: Shutterstock®

Tajomstvá módy: 49% sa týka ceny 

Takmer polovica žien má "módne tajomstvo": Ak sa spýtate na cenu odevu, nechcú prezradiť, čo to stálo. V Taliansku vám hodnotu neprezradí dokonca 70 percent. Väčšinou ide o „malé hriechy“ ako kabelka, či šaty. Viac ako polovica žien z Nemecka, Veľkej Británie či Francúzska by sa radšej vzdali členstva vo fitnes centre, pomoci v domácnosti (ak majú), aby si mohli splniť svoje módne sny.

 

Odporúčame prečítať: DIY: skrútený drdol so zapleteným copíkom

parndorf kabelky

Zdroj: Shutterstock®

Muži preferujú vetrovky, rifle a luxusné hodinky 

Muži kladú oveľa väčší dôraz na praktické oblečenie: väčšina je ochotná najviac investovať do kvalitnej bundy a následne dokonalých džínsov. Najobľúbenejšia kombinácia pre mužov zo všetkých krajín je tričko a rifle. Pre nemeckých mužov je v kurze štrikovaný sveter, Briti obľubujú formálne oblečenie, ako na mieru šité obleky a kožené topánky. Taliani preferujú členkové topánky. Vytúžený módny sen medzi Britmi, Francúzmi a Talianmi sú luxusné hodinky a oblek, zatiaľ čo pre Nemcov je to kožená bunda.

parndorf panske bundy

Zdroj: Shutterstock®

Čo muži najradšej vidia na svojich partnerkách 

Na otázku, v akom oblečení muži najradšej vidia svoje partnerky sa názory ostro líšia: Briti preferujú kokteilové šaty, zatiaľ čo Taliani dávajú prednosť športovému oblečeniu. Francúzi prezradili, že ich partnerky sú obzvlášť atraktívne v biznis oblečení. A Nemci milujú svoje ženy odeté v nočných košeliach.

panske jesenne oblecenie

Zdroj: Shutterstock®

Shaeren McKenzie, marketingová riaditeľka McArthurGlen Group, hovorí: "Každý, kto hľadá perfektnú bielu košeľu, malé čierne šaty, alebo džínsy, ktoré sadnú ako uliate nás rozhodne musí navštíviť. Posolstvo našej jesennej kampane je, že klasické kúsky kúpite v našich 21 Designer Outletoch ešte lacnejšie, než kedykoľvek predtým s celoročnými zľavami 30 až 70 percent v porovnaní s odporúčanou maloobchodnou cenou."

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

29.11.2015 22:38

nóóó je z čoho vyberať

Vaše meno:

Martina Krajčová

Martina Krajčová

15.12.2015 12:46

kabelky sú super

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE