Vzorované šaty a ponožky v sandáloch: Módny výstrelok, ktorý mnohí zbožňujú!

Nie je to tak dávno, čo sme sa našim susedom za tento módny prešľap, takpovediac, smiali. Vždy sme hovorili, že ponožky v sandáloch sú vrcholom nevkusu, a že tento trend by mal upadnúť do zabudnutia. No po rokoch sa z tohto nevkusu stáva fenomenálny módny trend, ktorý ste dozaista postrehli aj vy.

Síce sa smejeme tomuto nevkusu a módnemu faux pas, ale podľa odborníkov také ponožky v sandáloch nám dokážu zachrániť život. Tí totižto tvrdia, že pri spracovaní kože na výrobu topánok sa používa zlúčenina obsahujúca chróm, ktorá môže predstavovať riziko pre naše zdravie. Obzvlášť v prípade, keď sa zmieša s rôznymi karcinogénmi. Tie sa nachádzajú aj v ovzduší a predovšetkým po búrke, kedy sa zvyšuje koncentrácia ozónu. Chróm sa tak môže cez pokožku dostať aj do nášho tela a oslabiť tak imunitný systém či prispieť k rozvoju rakoviny.

Trošku sme odbehli, no poďme späť k ponožkám v topánkach, ktoré sú obľúbené aj v ženskej móde. Pri prehliadaní sociálnych sietí (Pinterest, Instagram, Facebook) môžete natrafiť na veľké množstvo inšpirácií s ponožkami v topánkach. Tak sa takáto nevšedná kombinácia stala hitom, ktorá sa vo svete módy udržala už niekoľko sezón.

vzorované šaty

Zdroj: Shutterstock®

Keď sa z nevkusu stáva trend

Donedávna bolo nemysliteľné, aby sa ponožky nosili v sandáloch. No dnes tento trend propagujú aj svetoznáme značky, ako je napríklad Prada, Chanel a pod. Sandále na podpätku alebo na platforme, jednofarebné či vzorované – všetky môžete doplniť o ponožky. Najtrendovejšie sú bavlnené ponožky, no ak nechcete upútavať pozornosť, tak voliť môžete aj jemnejšie pančuchové alebo silonkové ponožky. A keď sa pýtate, k čomu ich skombinovať, tak jednoznačne k šatám. Pokojne však môžete zvoliť aj šortky, sukňu alebo nohavice.

A čo sa týka samotných ponožiek, ich dĺžku voľte podľa toho, čo sa vám páči. Členkové ponožky, ponožky do polky lýtok, podkolienky alebo nadkolienky – siahnite po tých, ktoré sa hodia k vášmu outfitu.

5 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

28.04.2021 17:47

Za mňa veru nie!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.04.2021 18:52

ešte tak pre teenagerky ...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

28.04.2021 22:33

Pre 18násky prečo nie no bez ponožiek pekné

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

29.04.2021 07:42

Zaujímavé tvrdenie odborníkov ohľadom chrómu.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

29.04.2021 09:27

Tú informáciu o chróme som ešte nepočula. A ponožky do topánok nie je moja šálka kávy, ani keby som mala 18, vôbec sa mi to nepáči.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE