Čo vám dodá energiu? Nechajte si poradiť od vášho znamenia! (Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev a Panna)

S príchodom zimy sa najmä v tých z nás, ktoré sú skôr jarné a letné typy, prebúdza akýsi ospanlivý medveď. Ak máte aj vy obdobie kedy neustále zívate, pobolieva vás hlava a pri rannom zvonení budíka vám je do plaču, vitajte v klube.

 

Takto sa však dlhodobo fungovať nedá, a pokiaľ nemáte možnosť uložiť sa na zimný spánok, alebo odcestovať minimálne na dva mesiace kamsi na Kubu, či do Thajska, musíte nájsť iné zdroje energie ako je kúpanie v mori, hrejivé slniečko, či Mojito na pláži.

 

Darmo budete siahať po káve, nedostatok energie kofeínom zvládnete len dočasne a skôr, či neskôr vaše telo už voči šálke horúcej kávy zaujme flegmatický postoj. Všeobecná rada je jasná: PREKONAŤ SA.

 

A teda zahodiť lenivosť, zdvihnúť sa z gauča, opustiť bezpečie pod vlnenou dekou a začať sa hýbať. Aktívny pohyb v nás naštartuje hormóny šťastia, a tie dokážu v tele spustiť reťazovú reakciu, vďaka ktorej budeme nabudenejšie, veselšie aj energickejšie. Dobrou správou je fakt, že šport je návykový a tak sa nebudeme musieť prekonávať deň čo deň, ale len zopárkrát na samotnom začiatku.   

 

Odporúčame prečítať: Stravovanie podľa ajurvédy – aký ste typ?

Čo vám dodá energiu? Nechajte si poradiť od vášho znamenia! (BARAN AŽ PANNA)

Zdroj: Shutterstock®

A ešte lepšou správou je, že každé zo znamení má čosi špeciálne, vďaka čomu prežijú zimu bez ospalej nálady. Pozrime sa, čo ukrýva v talóne prvá šestica znamení:

 

 

  BARAN

 

Keď už vaše ohnivé znamenie začína cítiť, že v ňom iskra vyhasína, mali by ste spozornieť. Na jedálniček by ste mali zahrnúť oriešky všakovakého druhu, od mandlí, cez lieskové oriešky, pistácie, až po vlašské. Dvojnásobok energie vám dodá kombinácia orechov a ovocia.

 

 

  BÝK

 

Vaše znamenie obvykle v prípade núdze vyhľadáva sladké. Namiesto sladkostí by to však malo byť ovocie. Najlepším priateľom vášho znamenia je ananás, ktorý vám pomôže telo nielen nabudiť, ale aj zbaviť toxínov. Naštartuje obličky a vďaka protizápalovým vlastnostiam pomôže napraviť šarapatu.

 

 

  BLÍŽENCI

 

Kritickým miestom vášho znamenia sú pľúca a priedušky. Keď vám dochádza energia, môže to byť znakom, že vaše dýchacie orgány majú problém. Posilniť ich môžete mrkvou, ideálne v surovom stave. Najlepší je mrkvový šalát, pokojne aj v kombinácii s jablkami.

 

Odporúčame prečítať: Vďaka čomu budete dlhšie žiť?

Čo vám dodá energiu? Nechajte si poradiť od vášho znamenia! (BARAN AŽ PANNA)

Zdroj: Shutterstock®

  RAK

 

Vaše trávenie zvykne neraz štrajkovať. Podporiť ho môžete zázvorom, ktorý vám dá do poriadku aj pomalší metabolizmus. Svižnejšie a zdravšie sa budete cítiť aj keď začnete popíjať nápoj z červenej repy. Na tanieri by namiesto ťažkých jedál mala byť hlavne zelenina, najlepšie brokolica na pare, alebo zelený šalát ako najčastejšia príloha.

 

 

  LEV

 

Keď začína byť slabé a unavené vaše znamenie, je čas posilniť hlavne vaše srdiečko. Tuky a negatívne myšlienky dajte preč a nahraďte ich úsmevom a stravou, ktorá pôsobí ako prevencia voči kardiovaskulárnym ochoreniam. Najlepšie pre vás je olivový olej, orechy a avokádo. Dobrou správou pre vás je, že si môžete dopriať aj pohárik červeného vína, či kúsok kvalitnej čokolády.

 

Odporúčame prečítať: S pomocou ktorých symbolov podporíte vašu krásu

Čo vám dodá energiu? Nechajte si poradiť od vášho znamenia! (BARAN AŽ PANNA)

Zdroj: Shutterstock®

  PANNA

 

Vaše zemské znamenie má centrum svojej energie prepojené jednoznačne so psychikou. A teda keď na vás prichádza dlhodobá únava prejaví sa to smútkom, melanchóliou, ale tiež stresom, nervozitou a podráždenosťou. Bojovať vám s týmto pomôžu najmä jablká, ktoré celkovo psychiku upokoja a uchlácholia. Vhodný je taktiež zeler, javorový sirup alebo arašidové maslo. Posledné dve ale s mierou, keďže sú aj celkom slušné kalorické bomby.

 

Čo doplní energiu ďalšej šestici znamení si prečítate už túto stredu.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

16.11.2015 08:50

môže byť :-)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

16.11.2015 13:15

s tým pohybom je to jednoznačné :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.12.2015 20:14

Som v znameni barana a veru oriesky mozem.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

12.12.2015 18:05

som lev no celkom fajn

Vaše meno:

Henrieta Strnisková

Henrieta Strnisková

17.12.2015 21:23

na mňa to sedí...

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

03.01.2016 20:05

Ako správny blíženec mrkvu s jablkami mám veľmi rada... a tuším si dám aj dnes :)

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

04.11.2021 18:45

Musím si ešte počkať na svoje znamenie :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE