Smoothie, či radšej daiquiri

 

Vodu máme radi všetci, pravda, ale ak si máme vybrať, tak radšej si vychutnáme niečo, čo nám okrem tekutín dodá aj osvieženie a vášnivý oheň do tela.

 

A v lete sa ovocné aj studené osvieženie rozhodne hodí. Tak čo, dáte si radšej lákavé a vitamínové smoothie, alebo daiquiri z bieleho rumu na drvenom ľade?

Maškrta s chuťou raja

 

Na dobré smoothies, čo je nápoj z rozmixovaného, teda nie odšťaveného ovocia (či zeleniny), potrebujete okrem ingrediencií aj špičkový mixér. Napríklad mixér Philips HR2096 s vyspelou technológiou ProBlend 6 , ktorá si poradí s mixovaním ovocia, zeleniny i drvením ľadu. Mixér vám v priebehu pár sekúnd zo surovín spraví absolútne hladký nápoj, ktorý do seba vtiahnete s labužníckou radosťou. Unikátny dizajn nádoby umožňuje efektívne miešať ingrediencie, poloha ostria je totiž mimo stred nádoby a vytvára tak turbulencie pre lepšie premiešanie.  

 

Odporúčame tiež:  Duša z ovocia

smoothies mixér Philips HR2096

Zdroj: Shutterstock®

Na tele prístroja sa navyše nachádza osobitné tlačidlo Smoothie, umožňuje pripravovať tie najchutnejšie kokteily jedným stlačením. Ideálne je, ak na smoothie využijete banán, jahody, čučoriedky, maliny, pre exotickejšie chute mango. Smoothies môžu byť aj zeleninové, pre odvážnych – môžete kombinovať, čo len chcete, ale skúste papriky, paradajky, uhorky, špenát, rímsky šalát, čakanku, rukolu, zeler, mrkvu, cviklu a pod. V prípade kombinácií ovocia a zeleniny odporúčame dať dve tretiny ovocia a tretinu zeleniny. Ak chcete mať v nápoji aj mliečnu zložku, skúste pridať napríklad jogurt.

 

Odporúčame tiež:  Nebaví vás žehlenie? Naparujte!

smoothies mixér Philips HR2096

Zdroj: Shutterstock®

Základom je ľad

 

Nemáte práve chuť na ovocie, slnko práve zapadá a dali by ste si spolu s vašou polovičkou voľačo vskutku lahodné, chladné a dráždivé? Tak na spojenie týchto vlastností je čarovné slovíčko: daiquiri. Jeden z najznámejších koktailov na svete sa podľa legendy narodil na sklonku 19. storočia v kubánskej dedinke Daiquiri v bare Venus. Základom je 4,5 cl bieleho rumu, pridáte 2 cl limetkovej šťavy a 1,5 cl cukrového sirupu (alebo lyžičku cukru). Jednotlivé ingrediencie šejkujte spolu s rozdrveným ľadom a vylejte do vychladeného pohára.

 

Odporúčame tiež:  Jarná očista môže byť veľmi chutná

recept daiquiri

Zdroj: Shutterstock®

Môže skúsiť aj verziu, keď všetko priamo mixuje spolu s ľadom (toto má názov frozen daiquiri), a môžete jednotlivé ingrediencie nešejkovať, ale nechať ich prejsť cez ľadovú drť a jemne ich miešať ľahkým krúživým pohybom zápästia. Daiquiri miloval aj Ernest Hemingway, ktorý však dával prednosť dvojitej dávke rumu, namiesto limetky preferoval horkejší grep a cukrový sirup nahradil likérom maraschino. Ak už teda máte doma biely rum, limetky a cukor, stačí vám do mixéra Philips HR2096 nasypať ľad a stlačiť funkciu drvenia ľadu. Výsledkom je správne podrvený, nerozmixovaný ľad. Mimochodom, nebojte sa čistenia, sklenenú nádobu s vysoko odolného skla i ďalšie súčiastky okrem tela s motorom, môžete spokojne umývať v umývačke riadu.

 

Odporúčame tiež:  5 tipov, ako byť na Valentína očarujúca

smoothies mixér Philips HR2096

Zdroj: Shutterstock®

8 komentárov
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

25.05.2015 07:49

Wow, v horúcom lete úplne ideálne :)

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

25.05.2015 09:01

zdravé, osviežujúce :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

25.05.2015 13:52

veru už konečne bude dostatok čerstvého "našeho" ovocia a takéto osviežujúce nápoje sú vynikajúce

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

25.05.2015 19:33

mám rada takéto ovocné nápoje, vyzerajú super a chutia vynikajúco, v lete super osviežia

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

25.05.2015 22:31

oboje je super

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

01.02.2016 12:20

mňam oboje! :) skvelé

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

04.08.2018 20:13

vyzeraju dobre

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

05.10.2021 18:45

V lete osviežia dostatočne obe varianty :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE