Raw dezerty nie sú také raw ani zdravé, ako vyzerajú - je to pravda!?

raw dezerty

Všetkým chutia, sú vegánske, prinášajú osvieženie do fádnej ponuky kaviarní a sú zdravšie. Dôvody, prečo ich uprednostniť pred krémešom, sú jasne. Raw koláčiky a torty nájdete v chladničke skoro každej kaviarne, reštaurácie a bio obchodov. 

Raw dezerty

Raw dezerty sú jedinečnou a zdravou alternatívou k tradičným sladkostiam. Tieto dezerty sa vyrábajú z neupravených prírodných surovín, ako sú orechy, semiačka, ovocie, kokosový olej, datle a kakao, bez použitia rafinovaného cukru, múky alebo mliečnych výrobkov.

Jedným z najobľúbenejších raw dezertov je raw čokoládový cheesecake, ktorý sa vyrába z orechov, datlí, kakaa a kokosového oleja. Tento dezert je bohatý na antioxidanty, vitamíny a minerály, no zároveň neobsahuje žiadne umelé prísady ani konzervačné látky.

Ďalším populárnym raw dezertom sú napríklad energetické guľky z orechov, semiačok, sušeného ovocia a medu. Tieto surové dezerty - malé guľôčky sú perfektnou alternatívou k tradičným sladkostiam a zároveň poskytujú rýchlu energiu a živiny. 

Obľúbený je aj malinový raw koláč, raw cheesecake s jahodami, raw rezy, čokoládový raw koláč, čučoriedkový raw cheesecake, raw jahodové mini cheesecaky, raw tortička, čokoládovo malinový raw koláčik, raw zákusky, čokoládový raw mousse, raw torty, energetické raw kocky, raw čokoládová zmrzlina, raw vegánske tiramisu, raw vegánske raffaello guličky, vegánske raw brownies, vanilkové raw rohlíčky, kávová raw tartaletka, rýchly raw koláč, čokoládová raw torta, raw mrkvový koláč, malinové raw truffles, raw cviklové brownie, ovocný raw krém, raw mandľové guličky, raw mätové guľôčky a podobne.

Nepečené raw dezerty sú vhodné pre všetkých, ktorí chcú jesť zdravo a ľahko, bez kompromisov na chuti a spokojnosti. Ich príprava je jednoduchá a rýchla, čo z nich robí ideálnu voľbu pre zaneprázdnených ľudí, ktorí si chcú dopriať niečo sladké bez viny. Skúste aj vy raw dezerty a objavte nový svet chutí a zdravej životosprávy.

1. Mysleli ste si, že kupované raw koláče sú raw? Nie sú!

Najčastejšie používane ingrediencie ako kešu oriešky, arašidy, mandle a kakao, ktoré si kúpite už vylúpane a spracovane, prešli tepelnou úpravou. Praženie, pečenie, silne žiarenie alebo para, sú používane pri ich lúpaní a sterilizácií. Ano, to platí aj pre oriešky, ktoré vám predajú v bio obchodíku s veľkými písmenami RAW na obale. Raw je stále len slovo a nie značka.

Naozaj posledná vec, ktorú by si chcel ochutnať by boli surové kešu oriešky. Žiadne cenne výživne látky a minerály, ale toxín urushiol. Kvôli nemu je nebezpečne čo i len sa dotknúť kešu orieškov, predtým ako prejdú horúcou parou. Naozaj, nie všetko na tomto svete si musíme vložiť do úst, či už je to surové alebo varené.

Odporúčame vyskúšať: Raw domáci recept : Linecké koláčiky

recept na raw dezert Raw Mother&Daughter 

2. Sú zdravšie, ale sú naozaj zdravé? 

Ak si denne vylúpeš pár vlašských orechov, prospeje ti to. Ak si pri každej návšteve reštaurácie dáš raw cheesekake, pamätaj na to, že aj zdravé tuky sú tuky. Nie si veverička chystajúca si tukové zásoby na prežitie tuhej zimy, takže toľko tukov nepotrebuješ. Raw dezert je stále dezert. Uži si ho, ale neprejedaj sa ním.

raw torta recept Raw Mother&Daughter 

3. Šialené nestráviteľné kombinácie

Prvý krát si prišiel do raw reštaurácie a objednal si si celé menu. Raw polievka, raw cukinové cestoviny alebo raw sushi, k tomu ovocnú šťavu alebo smoothie, na záver raw dezert. Už teda vieš, že to bolo najhoršie rozhodnutie toho dňa. S prevrátenými vnútornosťami si si uvedomil, že si skombinoval ovocie s orieškami, olejmi, zeleninou a nejakým tým agáve sirupom naviac.

Raw gourmet rád porušuje všetky dobre mierené zásady surovej stravy, aby dosiahol chuťové pokušenie. Potom už je len na tvojom žalúdku ako rýchlo to vzdá s neneriešiteľnou úlohou, pred ktorú si ho postavil. Chce rýchlo stráviť fruktózu z ovocia, ale teraz nemôže, lebo je zmiešaná s pomalými tukmi a zeleninou. Ak máš slabý žalúdok, môže to byť pre teba riadna príučka.

Odporúčame tiež vyskúšať:  Raw domáci recept - Pizza

ovocný raw dezert Raw Mother&Daughter 

Veľa ľudí si to neuvedomuje, ale surová strava je o surovom ovocí. Recepty a výmysly sú pre začiatočníkov. V reštaurácií radšej vždy siahnem po ovocí v podobe čerstvej šťavy, smoothie, šalátu alebo limonády.

Sú raw dezerty naozaj také zdravé, ako sa zdajú?

Raw dezerty sú stále veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí sa snažia žiť zdravým životným štýlom. 

Tieto dezerty sa vyrábajú z čerstvých a neupravených surovín, ako sú ovocie, orechy, avokádo, kokosová plnka, sušený strúhaný kokos, semiačka, javorový sirup a med, a sú často bez cukru, múky a iných pridaných látok.

  • Zdá sa, že raw dezerty sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa snažia jesť zdravo.
  • Avšak niektorí odborníci tvrdia, že aj keď sú tieto dezerty lepšou voľbou ako tradičné sladkosti, stále by sme mali jesť s mierou. 
  • Niektoré suroviny používané pri výrobe raw dezertov môžu byť bohaté na kalórie a tuky, a preto by sme mali sledovať ich príjem.

Okrem toho, niektoré suroviny používané pri výrobe raw dezertov môžu byť náchylné na kontamináciu baktériami a inými nebezpečnými látkami, ak nie sú správne skladované a pripravené. Preto je dôležité dodržiavať hygienické pravidlá pri príprave a skladovaní raw dezertov.

Celkovo je dôležité myslieť na to, že aj keď sú raw dezerty bezpochyby zdravšou voľbou ako tradičné sladkosti, stále by sme mali pristupovať k nim s rozumom a jesť ich s mierou. Je dôležité sledovať ich kalorickú hodnotu a aj zloženie, aby sme sa uistili, že nám prinášajú prospech a nepoškodzujú náš organizmus.

Aktualizované na 26.05.2024

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE