10-dňový detox (recenzia)

 

 

S knihou od populárneho amerického lekára Marka Hymana s názvom 10-dňový detox by ste pokojne mohli vyštartovať do nového roka. Avšak vieme, že sladkosti z Vianoc a trend "zjem všetko, čo vidím" trvá často ešte niekoľko týždňov po nich, a preto môže byť práve teraz tá najideálnejšia doba.

 

Kniha 10-dňový detox ponúka cestu k tomu, aby ste sa cítili lepšie nielen fyzicky, ale aj psychicky. Ako sám autor v knihe píše, nie je to prvoplánová diéta určená na chudnutie. Je to spôsob ako sa naučiť zbaviť závislosti od jedla a získať kontrolu nad samým sebou. Kniha by vás k tomuto cieľu mala za 10 dní dostať.

 

Táto 400 stranová kniha prevedie nielen presným plánom detoxu, ale zistíte aj spôsob fungovania vášho tela a zmení váš postoj k jedlu. Na prvých stranách okrem pozvania a úvodu od Dr. Hymana nájdete test toxicity, ktorý by ste si mali spraviť pred aj po vašom detoxe. Výsledok určí toxicitu organizmu a vy tak môžete vedieť, aký je váš stav.

 

 

Odporúčame prečítať:  Kuchárska biblia (recenzia)

10-dňový detox

Zdroj: Shutterstock®

"Kľúčom k chudnutiu a udržaniu si váhy je nízka úroveň inzulínu. 10-dňový detox prináša návody ako si znížiť inzulín v tele a natrvalo schudnúť. Dr. Hyman vysvetľuje ako: aktivovať svoju prirodzenosť na pálenie tukov – najmä v oblasti brucha; znížiť zápaly; prekonať svoje „tučné“ gény; nakopnúť svoj tráviaci systém; získať kontrolu nad svojím apetítom; znížiť stres pri strácaní kíl. S praktickými radcami ako sú jedálničky, recepty a nákupné zoznamy, ale aj návody krok za krokom ako žiť zdravo, cvičiť, ako sa liečiť, dosiahne každý človek vytúžené a zdravé telo. 10-dňový detox založený na krvnom cukre je najrýchlejší spôsob ako schudnúť, predchádzať ochoreniam a cítiť sa najlepšie ako to ide."

 

 

Odporúčame prečítať:  Nič lepšie nepoznám (recenzia)

10-dňový detox

Zdroj: Shutterstock®

Kniha je rozdelená do siedmich väčších častí, ktoré obsahujú niekoľko kapitol. V prvej časti autor vysvetľuje podstatu závislosti od jedla a snaží sa zmeniť vaše myslenie, ktoré by mohlo viesť k obezite. Druhá časť sa sústreďuje na to, ako celý detox funguje. V tretej prebieha prípravná fáza pred detoxom.

 

Vo štvrtej časti autor dopodrobna popisuje denný rozpis činností na všetkých desať dní. Každému dňu je venovaných niekoľko strán so spresnením na činnosti ráno, poobedie a večer. Ďalšia časť obsahuje prechod do dlhodobého zdravého životného štýlu. Šiesta časť sa venuje zdravotnej revolúcií vo svete a v poslednej časti nájdete jedálny lístok s receptami pre tento 10-dňový detox. Medzi receptami nájdete napríklad postup prípravy na morčacie fašírky, pečené kuracie prsia s rozmarínom alebo pečenú cuketu s paradajkami.

 

Kniha 10-dňový detox neobsahuje žiadne fotografie ani obrázky, je to skôr typ náučnej knihy s ktorou môžete absolvovať prechod na zdravý životný štýl. Autorom je lekár, takže sa nemusíte obávať o svoje zdravie, no nie je to náhrada žiadnej liečby. Dodržiavaním postupov a jedálneho lístka sa však za niekoľko dní môžete zbaviť nielen nadbytočných kilogramov, ale aj starého nezdravého spôsobu života. Držíme vám palce! 

 

Knihu 10-dňový detox si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 14,90 € - tu v zľave za 13,86 €.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

08.02.2015 17:05

zaujímavá kniha

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

12.02.2015 21:52

môže byť fajn

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

30.12.2015 22:10

Tuto knihu mam v kniznici, le stale sa len chystam otvorit ju a precitat jej obsah. Hadam po vianocnych sviatkoch a silvestrovskych oslavach pride ten spravny cas...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

21.02.2016 08:13

urcite inspirativna kniha

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

20.12.2016 11:39

dobrá kniha ale riadiť sa podľa nej to radšej nie

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

13.11.2021 20:23

Tiež dodržiavam raz ročne 10-dňový detox, ale pomocou detoxikačnej kúry Neera a som veľmi spokojná, takže táto kniha nie je nič pre mňa :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE