Nič lepšie nepoznám (recenzia)

 

Medzi známe slovenské osobnosti, ktoré sa rozhodli pustiť do vôd kuchárskych, patrí aj herečka Anka Šišková. Jej kuchársku prvotinu Nič lepšie nepoznám už môžete istý čas vidieť v našich kníhkupectvách. Ak ste si ju nenašli pod vianočným stromčekom, možno je vhodný čas potešiť seba samého práve teraz. Priaznivci slovenskej herečky by však váhať nemali.

 

Kuchárska kniha Nič lepšie nepoznám od Anky Šiškovej by sa dala s prižmúrením oka zaradiť aj do cestopisnej literatúry. Autorka v nej opisuje na niekoľkých stranách svoje zážitky a príbehy z ciest. Spomína na svoj prvý zájazd v Taliansku, cestu do Ríma či Florencie alebo na nezabudnuteľné odovzdávanie Oscarov. Nechýbajú ani fotografie zachytávajúce tieto okamihy, ktorými autorka určite poteší svojich fanúšikov. Necháva tak čitateľov o čosi viac nahliadnuť do svojho života.

 

 

Odporúčame prečítať:  Najlepšie kuchárske knihy pod vianočný stromček I.

Anka Šišková - Nič lepšie nepoznám

Zdroj: Shutterstock®

"Knižka obsahuje rozprávanie Anky Šiškovej, ktorú pasujú za jednu z najlepších kuchárok medzi hercami, o detstve a rodine v úvodnej časti Vianoce i v druhej kapitole Veľká noc. Všetky kapitoly v knihe sú doplnené tematickými receptmi. Z cestovania po svete vybrala zážitky i recepty napríklad z Paríža, Talianska, Sicílie, Egypta, ale aj z oscarového pobytu v Hollywoode a z ciest po Slovensku i dovoleniek v klasickej slovenskej drevenici. Cestovanie popisuje zážitkovo, vtipne, s nadhľadom, a svoje obľúbené recepty ponúka tak, aby prilákali k vareniu aj neskúsené gazdinky."

 

 

Odporúčame prečítať:  Najlepšie kuchárske knihy pod vianočný stromček II.

Anka Šišková - Nič lepšie nepoznám

Zdroj: Shutterstock®

Táto takmer 200 stranová kniha ponúka desiatky receptov, od tradičnejších až po tie, ktoré sa herečke spájajú s rôznymi udalosťami. Inšpirovala sa receptami, ktoré robieva na Vianoce alebo Veľkú noc a nechýba ani výber jej obľúbených receptov.

 

Ak ste začínajúci kuchár, táto kniha môže byť vašou prvou kuchárkou s ktorou dokážete urobiť svoj prvý zemiakový šalát alebo lazane. Tí, ktorí sa neboja experimentovať sa potešia kačke na pomarančoch, srnčiemu gulášu s guľatými knedličkami či paelle.

 

 

Odporúčame prečítať: Napečené s láskou 2 (recenzia)

Anka Šišková - Nič lepšie nepoznám

Zdroj: Shutterstock®

Herečka nezabudla ani na maškrtné jazýčky a preto do knihy zahrnula aj čokoládový „piškot“ alebo sladký slivkový koláč. V knihe rovnako nájdete aj recepty pre vegetariánov, ktoré varí pre svoju dcéru.

 

Pri každom recepte nájdete ingrediencie a jednoducho vysvetlené postupy prípravy. Tie sú originálnym spôsobom opísané. Plusom rovnako je, že suroviny sú ľahko dostupné, takže sa nemusíte obávať, že jedlo uvidíte jedine na fotografiách v kuchárke.

 

 

Odporúčame prečítať: Z hrnca do rozprávky (recenzia)

Anka Šišková - Nič lepšie nepoznám

Zdroj: Shutterstock®

Po otvorení kuchárskej knihy ako prvé upútajú pestré fotografie jedla, na ktorých sa podieľala Táňa Hojčová. Odfotiť jedlo, ktoré chutí vynikajúco no na tanieri nevyzerá najlepšie je náročné, ale v knihe je úloha zvládnutá výborne. Uvidíte dávku chutných fotografií, po ktorých na jedlo rozhodne budete mať chuť. Kuchárska kniha od Anky Šiškovej je podarený kúsok, ktorý vám príjemne spestrí nielen vašu zbierku kníh, ale aj váš jedálniček.

 

 

Odporúčame prečítať: Bravčové medailóniky s brusnicovou omáčkou

Anka Šišková - Nič lepšie nepoznám

Zdroj: Shutterstock®

Knihu Nič lepšie nepoznám si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 14,90€ - tu v zľave za 13,11€.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.01.2015 09:45

mám rada takéto knižky, rada si v nich len tak listujem

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.02.2015 16:05

je to skvelá a hlavne sympatická herečka a ešte aj kuchárka tak to nevedela

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

13.12.2016 18:58

kuchárske knihy sa nikdy nezunujú

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

20.12.2016 11:40

praktické recepty

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

06.09.2018 08:26

Určite sú tam samé chutné recepty

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

13.11.2021 20:20

Pekná kniha, taká zo života :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE