Peter Planieta, Zuzana Marková - Varíme s láskou (recenzia kuchárky)

Niekedy stačí len malý podnet k tomu, aby ste niečo vo svojom živote zmenili. Niektorí si s príchodom nového roka sľubujú zmenu. Zmenu, prostredníctvom ktorej niečo spravia pre svoj organizmus a hlavne pre svoje zdravie. A takouto pohnútkou môže byť pre vás kuchárska kniha Varíme s láskou – recepty, na ktoré ste čakali. Aj vďaka tejto kuchárskej knihe môžete zmeniť svoj život k lepšiemu, a to vďaka novým prístupom k stravovaniu.

Táto kniha vám ukáže, že variť jednoducho, zdravo a chutne z prirodzených potravín nie je až také zložité a finančne náročné, ako ste si možno doposiaľ mysleli. Autori vám ponúkajú vzorové jedálničky na celý deň, čím vám uľahčia premýšľanie o tom, čo navariť.

Pozri aj: Recept na crinkles: Čokoládové so zázvorom sú TOP

Varíme s láskou

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Všeobecná časť knihy

Samotná kuchárka je rozdelená do niekoľkých častí. Vo všeobecnej, ktorej je venovaných vyše 100 strán, sa naučíte, ako sa začať lepšie stravovať. Autori vás hneď v úvode oboznámia s tým, ako zmeniť svoje bežné návyky a vymeniť ich za nové a zdravšie. Teda vás naučia, ako sa začať zdravo stravovať. Čím nahradiť bežné potraviny, ktoré ste doposiaľ používali v kuchyni (napr. aké sladidlá používať, aké orechy zaradiť do jedálnička a prečo, ktoré druhy zeleniny sú najlepšie pre organizmus či dokonca aké strukoviny a obilniny začať konzumovať vo väčšej miere).

Samozrejme, zdravá strava nie je len o jedle a zdravých potravinách, ale aj o pitnom režime. O tom, aké vody sú pre organizmus najlepšie či koľko vody denne vypiť. Vedeli ste, že vodu by ste nemali piť bezprostredne po skonzumovaní nejakého jedla? Ak sa chcete napiť, tak radšej pred tým, než sa pustíte do jedla. Takto čiastočne zaplníte svoj žalúdok, preto nebudete konzumovať veľké porcie. Aj to je spôsob, ako schudnúť nejaké to kilo :D.

kuchárska kniha Varíme s láskou

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Recept na každý deň

Po všeobecnej „náučnej“ časti prechádzame na samotné recepty. Mňa v tomto prípade zaujalo najmä to, že sú recepty rozdelené podľa ročných období, teda podľa dostupnosti sezónnych potravín. Každé ročné obdobie je rozdelené na dni a ku každému dňu nájdete recept na výdatné raňajky, chutný obed a večeru. Na každý deň v týždni teda autori pripravili recepty doplnené o fotografie.

Tvorcovia kuchárky tiež nezabúdajú ani na najmenších. Preto je samotná časť knihy venovaná práve receptom pre najmenších. Na každý deň v týždni si pre nich pripravíte lahodné pokrmy na každú časť dňa. Pre tých s maškrtnými jazýčkami sú v knihe recepty na zdravé zákusky, ale aj desiaty a olovranty.  

Čo je zaujímavé, tak recepty neobsahujú mäso, nie sú pripravované z veľkého množstva surovín a nie sú náročné na prípravu.

Patríte aj vy k tým, ktorí pochopili, že ak chcú mať kvalitný a zdravý život, musia začať zmenou stravovania? Potom kuchárska kniha Varíme s láskou vám pomôže spraviť niečo pre seba a svoje zdravie. Kuchársku knihu nájdete v predaji na bux.sk za zvýhodnenú cenu 10 € (bežná cena 11,90 €).

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

03.01.2020 09:17

Kuchárska kniha, ktorá naozaj môže pomôcť spraviť niečo pre seba a svoje zdravie.

Vaše meno:

Ján Komada

Ján Komada

04.02.2020 13:32

rád varievam a kuchárska knižka vyzerá lákavo

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

06.10.2020 14:35

páči sa mi, že recepty v knihe sú celkom jednoduché na prípravu, bonusom je zdravší prístup

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 15:38

Jedlo varené s láskou chutí vždy najlepšie aj keď je trebárs nevydarené :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE