Návaly vlčieho hladu? Poradíme, čo jesť!

Vyvážená strava je pre chudnutie a celkové udržanie postavy veľmi dôležitá. Veľmi nepríjemný je pocit vlčieho hladu, ktorý môžete zažiť najmä, ak diétujete. Vtedy by ste zjedli aj posledné a chudnutie je opäť o niečo vzdialenejším cieľom.  Dôvod je jednoduchý.

 

Jedlá, ktoré majú veľa sacharidov sa vytrávia najrýchlejšie a pocit plnosti rýchlo aj odíde. Vtedy nastúpi vlčí hlad.

 

 

 

Viete, ktoré jedlá je vhodné jesť, práve preto, aby pocit sýtosti vydržal dlho?

Čítajte ďalej smiley

 

Odporúčame prečítať: Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)

orechy

Zdroj: Shutterstock®

Oriešky

 

Obsahujú zdravé tuky a omega mastné kyseliny. Udržiavajú hladinu cholesterolu nízko a obsahujú kopec vlákniny. Tá sa trávi pomaly, preto ich konzumácia zaručí, že o chvíľu nebudete trpieť pocitom hladu.

 

 

Ovsené vločky

 

Zostaňte  dlho plná s miskou ovsených  vločiek. Pol šálky ovsených vločiek obsahuje päť gramov vlákniny. Okrem toho, ovsené vločky môžu pomôcť zvýšiť hladinu hormónu cholecystokinínu, ktorý kontroluje váš pocit hladu.

 

Odporúčame prečítať: 

Letné maľovanie - nebojte sa zmeny s pomocou Feng shui

štiplavé korenie

Zdroj: Shutterstock®

Jablká

 

Sú ideálnou desiatou, alebo olovrantom. Má veľa vlákniny a vody, ktorá evokuje pocit plného brucha. Jablká tiež obsahujú pektín, ktorý môže pomôcť zabrániť hroteniu cukru v krvi, čo by následne podnecovalo pocit hladu.

 

 

Pikantné korenie

 

Štúdie preukázali, že pikantné jedlo môže pomôcť udržať si plnosť dlhšie, rovnako ako zvýšiť metabolizmus. Nedávna štúdia napríklad zistila, že ľudia ktorí jedli menej kalórií (a spálili viac), keď bolo do ich polievky pridané kajenské korenie  (v porovnaní s tými, ktorí jedli nekorenenú polievku). Dobrý dôvod nasypať si do polievky trošku čili. smiley

 

Odporúčame prečítať: Ultra rýchla diéta – existuje?

mäta

Zdroj: Shutterstock®

Mäta

 

Vôňa mäty nielen že upokojuje a harmonizuje myseľ, ale aj efektívne potláča chuť do jedla. Skúste piť viac mätového čaju, alebo si pri stolovaní zapáliť vonnú lampu s mätovým olejom. Určite nezjete tak veľa.

 

 

Avokádo

 

Je plné zdravých nenasýtených tukov, ktoré vám pomáhajú udržať si plný žalúdok. Pridajte pol avokáda na plátok toastu na raňajky, to vás zaručene zasýti až do obeda. 

 

Odporúčame prečítať: Osviežujúce letné vône Crespi Milano

avokádo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE