Nevypínajte dieťaťu rozum!

Chcete vychovať svoje dieťa správne, aby bolo šikovné, samostatné a schopné? nevypínajte mu rozum a nezapínajte vzdor, hnev a protesty.

 

Aj takto by sa dala zhrnúť knižka českej odborníčky Lidmily Pekařovej S.O.S., ktorá je plná skutočných príbehov zo života partnerov, rodičov a detí. Samozrejme, nechýbajú konkrétne riešenia problémov.

 

Rodičovstvo, výchova detí, partnerské vzťahy, spolužitie generácii...


Chceme to zvládať čo najlepšie, bez stresu a zbytočných konfliktov, nikto však nie je dokonalý. Často sa učíme na vlastných chybách, neraz sme práve my vzorovým „študijným materiálom“ pre okolie!

 

Odporúčame tiež:  Kristína Farkašová: Som mama

 

 

Populárna česká odborníčka v oblasti klinickej psychológie sústredila vo svojej knihe S.O.S. množstvo príbehov či situácií, ktoré potrebovali vhodné riešenie. Také sa nájde skoro vždy, len vo veľmi zanedbaných prípadoch sa už okrem pokusu zabrániť pohrome nedá urobiť nič.

 

 

Knihu rozdelila prehľadne na niekoľko častí:

 

  • Batoľatá a predškoláci
  • Detská hystéria, zlosť a roztržitosť
  • Problémy so školou
  • Tínedžeri a dospievajúci
  • Študenti a dospelé deti v rodine
  • Partnerské vzťahy s deťmi i bez nich
  • Rodičia a prarodičia, generačné nezhody

 

 

Každý problém je rozobratý na konkrétnej otázke rodiča – otázky sú od poslucháčov jej prednášok, aj od klientov, ktorí už výchovu svojho dieťaťa riešili. Vznikla tak kniha, ktorá je súborom praktických rád a návodov ako na to, keď to vo výchove nefunguje. Kniha S.O.S. je takým diaľkovým riešením jednotlivých problémov matiek, otcov i partnerov. 

 

Odporúčame tiež:  Svetová novinka, ako uspať deti

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.01.2016 07:20

mozno mladym rodicom pomoze

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE