Svadobné prípravy: Ako vybrať šaty pre družičku?

V dnešných svadobných inšpiráciách sa nebudeme venovať prioritne nevestám. Zameriame sa totiž na ich pravú ruku, ktorou sú práve družičkyDružičky majú v rámci svadobných príprav, ale i v priebehu samotného veľkého dňa dôležitú povinnosť. Ich úlohou je neveste pomáhať pri prípravách i počas obradu, ako je napríklad držanie vlečky šiat. Je zlatým pravidlom, že v svadobný deň má byť hlavnou a neprehliadnuteľnou osobou práve nastávajúca nevesta. Avšak ani družičky by nemali za nevestou zaostávať a mali by nevestu decentne dopĺňať. 

Pozri aj: Rozprávkové svadobné účesy: Ak máš dlhé vlasy, zamiluješ sa!

svadobné prípravy

Zdroj: Shutterstock®

Mnoho družičiek preto rieši práve najčastejší problém, čo si na seba obliecť. Samozrejme, každá z nás má svoj vlastný vkus a nie každej sa páči to, čo má na sebe oblečené tá druhá. Preto je výber ponechaný zväčša na individuálnom vkuse danej družičky. Existujú však strihy šiat, ktorými pri výbere určite nič nepokazíte. Poďme si ich preto predstaviť. 

Odporúčame: CROWN BRAIDED UPDO účes pre nevestu, na oslavu, no hodí sa aj na leto

krátke šaty pre družičku

Zdroj: Shutterstock®

Krátke strihy šiat

V prípade, že túžite popri neveste zažiariť i vy, siahnite po krátkych šatách. Medzi nevestou a vami tak nastane kontrast (nevesta bude mať dlhé šaty a vy krátke), ktorý zabezpečí, že zaujmete nejeden pohľad. Stále to však nemusí znamenať, že pritiahnete väčšiu pozornosť, ako by ste chceli.

Družičke vyzývavosť v svadobný deň nesvedčí, preto je vhodné zvoliť jednoduché strihy šiat bez veľkých výstrihov. Farbám sa medze nekladú v prípade, že si nevesta neželá zjednotenú farbu šiat družičiek. V rámci krátkych šiat prevládajú najmä áčkové strihy šiat, korzetové riešenie šiat či šaty na jedno ramienko.

dlhé šaty pre družičku

Zdroj: Shutterstock®

Dlhé strihy šiat

Svojou dĺžkou korešpondujú s dĺžkou nevestiných šiat. Kontrast takýchto šiat popri svadobných šatách síce nie je taký badateľný, avšak nič nemení na tom, že i v dlhých šatách môžete rovnako, ba viac zažiariť ako v krátkych. Dlhé šaty sú elegantné a nadčasové.

Výhodou takýchto šiat môže byť ich neskoršie využitie, napríklad na plese či inej svadbe. Pri dlhých šatách sa vyskytujú snáď všetky strihy a riešenia šiat. Máme preto na výber takéto alternatívy: šaty na ramienka, na jedno ramienko, korzetové riešenie, riešenie ramienok okolo krku, čipkové riešenie vrchnej časti šiat a mnohé iné.

družičkovské šaty

Zdroj: Shutterstock®

Rovnošata pre družičky

Tento trend prichádza zo zahraničia, najmä z Ameriky či Veľkej Británie. Rýchlo sa však udomácnil i u nás a mnohé nevesty si tento svadobný trend ihneď obľúbili. Rovnošata má svoje negatíva i pozitíva. Pozitívom je, že družičky sú s nevestou zladené a celkový efekt pôsobí vskutku zaujímavo. Nevesta popri družičkách takýmto spôsobom vynikne a bude tak stredobodom pozornosti.

Odporúčame: Dúhové svadobné šaty – nový trend, ktorý pobláznil už tisícky neviest. Vydávala by si sa v tom?

spoločenské šaty

Zdroj: Shutterstock®

Negatívom však môže byť i fakt, že každá družička môže mať odlišnú postavu, a preto nie každej môže sedieť jednotný strih šiat navrhnutý nevestou. Je preto namieste spoločne sa na strihu dohodnúť, poprípade urobiť istý kompromis. 

 Otázka pre vás: Mali ste česť byť niekedy družičkou? Volili ste dlhé, krátke či jednotné šaty?

6 komentárov
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

06.03.2014 15:08

Mne sa nepáči ten trend s družičkami, nech si oblečie každá to, čo sa jej páči.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

06.03.2014 15:15

Krásne zladené poniektoré, no tiež by som tento trend radšej prenechala \"Amerike\".

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

07.03.2014 18:25

Nádherné šaty :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

07.03.2014 21:21

toto je americké a vôbec sa mi to nepáči ved naše slovenské svadby sú krásné a na svadbu sa každá z nás vie obliecť elegantne a vkusne

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

10.03.2014 10:20

Ďakujem krásne za inšpiráciu, ste úžasní ! ;)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

18.04.2021 14:50

Páči sa mi keď majú družičky na svadbe buď rovnaké šaty, alebo aspoň šaty v rovnakej farbe v inom štýle, len nedá sa vyhovieť každej :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE