TEST: Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

Každá z nás chce byť majiteľkou krásnych pestovaných nechtov. Tak, ako naša koruna krásy vlasy, sú aj nechty dôležitou vizitkou. Pozrime sa bližšie na tento glamour lak.

 

 

Na trhu existuje neuveriteľné množstvo ozdobných lakov na nechty. Pastelové, krikľavé, metalické, stačí si už len vybrať. Srdce mi preto poskočilo, keď som dostala možnosť otestovať lak na nechty od Dermacolu - Glamour Sparkling Nail Polish.

 

 

 

Balenie laku je malé, praktické a pozlátený uzáver laku navodzuje pocit luxusu. Odtieň laku je taktiež veľmi pekný - staroružová púdrová farba s vysokým obsahom trblietok. Pri pohľade na samotný odtieň laku na nechty sa mi vynorila ihneď spomienka spred pár rokov, keď som takéto odtiene lakov používala často.

 

Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish 

 

Preto som sa začala tešiť na samotné lakovanie. To bolo vcelku príjemné. Musím podotknúť, že so štetčekom sa mi pracovalo dobre, lak sa na nechte pekne rozložil.

 

Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

 

Výrobca uvádza, že vďaka vysokej koncentrácii pigmentov, ktoré sú obsiahnuté v laku, stačí vraj naniesť na nechty jednu vrstvičku. S týmto však sčasti nesúhlasím, pretože pri prvej vrstve nanesenej na nechtík som si pri detailnejšom prezretí všimla, že prekrytie nechtu lakom nie je všade rovnomerné. Preto som musela naniesť druhú vrstvu, ktorá už bola dostatočná a celý necht sa zrazu ošatil do peknej staroružovej farby.

 

Tu však musím vytknúť ďalšie menšie negatívum. Pri lakoch som už v dnešnej dobe navyknutá na rýchle schnutie. Tento lak od Dermacolu však vďaka svojej hustej trblietavej konzistencii schne dlhšie, obzvlášť v prípade, ak si nanesiete na nechty dve vrstvy. Preto je lepšie si pri lakovaní urobiť menší relax, napríklad s kávou a počkať, kým lak pekne neuschne. Ak však máte stále pocit, že lak ešte nemusí byť riadne zaschnutý, pomôže ho dotvrdiť prúd studenej tečúcej vody.

 Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

 

Aby som však nepísala iba o negatívach, tento lak musím vyzdvihnúť v tom, že ešte nikdy som nemala na nechtoch tak odolný lak. Keď už raz zaschne, je veľmi odolný, takže to čakanie pri schnutí stojí za to. Lak mám na nechtoch nanesený už týždeň a drží stále celistvý, ani náznak odlupovania, zatiaľ čo pri iných lakoch mi ich životnosť na nechtoch vydrží maximálne štyri dni.

 

Aj na dotyk je nalakovaný povrch nechtu príjemne hladký a nechty sa mi zdajú pevnejšie. Tento lak je možné dostať v piatich farbách, avšak na laku nie je nejakým spôsobom zaznačené číslovanie odtieňov, takže je dobré vyberať si podľa toho, čo sami vidíte :-)

5 komentárov
Lienka Brindáková

Lienka Brindáková

23.05.2013 09:10

Pekná recenzia, páči sa mi... aj farba laku je krásna :) :) ja som taká extrémistka, že podľa nálady sa mi páčia raz len jemnučké prípadne nude odtiene lakov, inokedy by som si najradsej nechty nalakovala kazdý inou farbou, a niekedy mám chut na extravaganciu, sýte červené, prípadne neonové farby :D momentálne som znova podľahla môjmu zlozvyku - ohrýzaniu nechtov, a snažím sa ho opäť zbaviť.. Chystám sa na umelé nechtíky (aspoň dočasne) pokým mi znova nenarastú tie moje, aby som znova mohla experimentovať s lakmi :)

Vaše meno:

dominika4848

dominika4848

23.05.2013 10:48

je velmi pekny aj farba taka prirodzena

Vaše meno:

Lubena

Lubena

03.06.2013 10:15

Krásná farba laku - taká jemnejšia ako aj ja obľubujem :)

Vaše meno:

Danka

Danka

03.06.2013 21:30

Tiež pekný lak! Ja mám ružovú a jej odtiene veľmi rada - čistá ženskosť :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2014 12:55

naozaj veľmi pekný lak,

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE