TEST: Kórejské BB-krémy značky MISSHA

Vyskúšali ste už známe a všade chválené kórejské bb-krémy? Prostredníctvom dnešného testovania som tú možnosť mala, a preto vám rada predstavím svoje dojmy z oboch testovaných bb-krémov.

 

Tu ich máme: Missha Signature Real Complete BB CreamMissha Perfect Cover BB Cream.  

Skúsenosť s bb-krémom už mám, mojím prvým bol Diamond Presstige Beblesh Cream od Skin79, ktorý som testovala *tu*. Účinkami pravého kórejského bb-krému som bola milo prekvapená, a preto som hneď vedela, že kvalitnú službu urobia aj dnešné testované bb-krémy.

 

BB-krémy sa vyznačujú tým, že k pokožke sú veľmi jemné a šetrné a to najlepšie na nich je to, že sú vhodné pre každý typ pleti. Obzvlášť pre tie z nás, ktoré trápi občasné nepríjemné akné, ktoré niekedy potrebujeme prekryť. BB-krém neupcháva kožné póry a poskytuje pokožke ochranu pred UV žiarením.

bb-missha-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Poďme si však predstaviť konkrétne testované BB-  krémy:

 

Missha Signature Real Complete BB Cream

 

BB-krém obsahuje iba ECOCERT-om certifikované prírodné zložky, ktoré zabezpečujú hladkú a zdravú pokožku. Krém je k pokožke šetrný a jemný, zabraňuje prílišnému masteniu a veľmi prirodzene sa prispôsobí farebnému tónu pokožky, ktorá si zachová zdravý a jemný vzhľad. BB-krém vydrží na pleti až 12 hodín.

 

Missha Perfect Cover BB Cream

 

Ľahký jemný krém, ktorý zabezpečí dokonalé a prirodzené farebné krytie. Odporúča sa na všetky typy pleti, vrátane aknóznej. BB-krém má trojaký účinok, pretože pôsobí ako make-up, denný krém a opaľovací krém v jednom. Má bieliace a protivráskové účinky s ochranou pred UV žiarením s SPF faktorom 42 . BB-krém veľmi rýchlo oxiduje, čím sa dokonale prispôsobí farbe pleti. 

missha-bb-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Ako vidím kórejské BB-krémy ja:

 

Pre testovacie účely mi boli poskytnuté dve vzorky BB-krémov:

 • Missha Signature Real Complete BB Cream v odtieni č. 21 – Light Pink Beige
 • Missha Perfect Cover BB Cream v odtieni č. 23 – Natural Beige
   

Balenie:

 • Signature Real Complete – Balenie tohto BB-krému sa mi skutočne páči. Obal krabičky, na ktorom sú vytlačené jemné obrysy kvetov korešponduje i s tubou krému. Krém má pozlátený vrchnák a nakoľko ide o 20 g testovacie balenie, je ideálne do každej kabelky.
   
 • Perfect Cover – Balenie krému je menšie. Na krabičke síce nie je uvedená gramáž, no podľa vzhliadnutia usudzujem, že ide o menej než 20 g. V každom prípade je však i toto balenie veľmi praktické, i keď v dizajne jednoduchšie.
   

V balení a dizajne u mňa vyhráva Signature Real Complete BB Cream.

bb-creams-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Vôňa a konzistencia:

 • Signature Real Complete – Má tekutejšiu konzistenciu, ktorá má tendenciu sa rozpíjať (na ruke). Čo sa týka samotnej vône, ide o príjemnú jemnú nevtieravú vôňu, ktorá na pleti po nanesení vydrží zopár minút.
   
 • Perfect Cover – Tento BB-krém má hustejšiu konzistenciu ako jeho rival. Na ruke sa nerozteká a drží ako pribitý, hoci roztieranie ide veľmi ľahko. Vôňa tohto krému u mňa vyhráva. Pripomína mi svieži pleťový krém a celkovo je vôňa veľmi príjemná. I keď výdrž je opäť iba pár minút. To však nie je také podstatné :-)
   

Vo vôni a konzistencii u mňa vyhráva tentoraz Perfect Cover BB Cream.

bbcream-test-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Použitie a výsledky:

 • Signature Real Complete – Odtieň tohto krému je bledší, čo mi vyhovuje, pretože nepatrím práve medzi snedé typy. Ide o druhý najbledší odtieň. S krémom sa vďaka jeho tekutosti dobre pracuje a zapracovanie do pokožky ide naozaj ľahko. Oxiduje skutočne rýchlo a s pleťovými nerovnosťami si poradí naozaj bez problémov. Po nanesení zostáva pleť jemná a farebne zjednotená. Ide naozaj o prirodzenú farbu pleti (nie žltkastý či červenkastý podtón, ktorý zvyknú robievať make-upy).
   
 • Perfect Cover – Odtieň tohto krému je tmavší, nakoľko ide o najtmavší odtieň. Preto som sa trochu obávala ako sa krém mojej bledšej pleti prispôsobí. Aj s týmto krémom sa pracuje výborne, zapracovanie do pokožky ide taktiež rýchlo. I keď navonok pôsobí krém ako tmavý, aj na bledej pleti sa krásne prispôsobí a tmavo naozaj nepôsobí. Pleť je prirodzená, jemná a taktiež i celkovo zjednotený tón pleti.
   

V použití a výsledkoch u mňa vyhrávajú oba krémy.

bb-kremy-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Tak či onak, tieto kórejské BB-krémy značky Missha hodnotím oba veľmi pozitívne a v prípade, že ste čaro kórejských krémov ešte nevyskúšali, neváhajte. Určite neoľutujete. Už si vybrať iba odtieň vhodný pre vašu pleť :-)

 

BB-krém Missha Perfect Cover kúpite i našom *e-shope KAMzaKRASOU*, 50 g balenie za výhodnú cenu 20,80 €.  

 

Odporúčaná cena BB-krému Missha Signature Real Complete je 21,95 € za 45 g.

Otázka pre vás:  

A čo vy a kórejské BB-krémy? Aké s nimi máte skúsenosti? Vyskúšali ste ich niekedy?

4 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

04.02.2014 08:31

BB krémiky sú výborné...

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

04.02.2014 15:19

vyzerajú dobre, zatiaľ som o nich nepočula :))

Vaše meno:

Lenka Brindáková

Lenka Brindáková

04.02.2014 16:09

Ja mám oba tieto BB krémiky, preeeeesne v takých istých odtieňoch ako testovala Simonka :) Vyhovujú mi oba a niekedy, keď mám chuť experimentovať, tak si ich zmiešam a vytvorím tretí farebný odtieň ;)
Lienka

Vaše meno:

Simona Žigová

Simona Žigová

04.02.2014 16:27

Lenka,

to je dobrý nápad. Musím niekedy vyskúšať :-)

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

02.03.2016 14:11

neviem či by som vyskúšala práve korejské bb krémy... asi som zaujatá.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE