TEST: Paletka očných tieňov Naked Basics od Urban Decay

Veľakrát sa v článkoch rozoberalo ako sa drahší, luxusnejší variant produktu dá nahradiť lacnejším. Tento krát to tak nebude. Predsa len sa budem venovať drahšej variante. Určite všetky, ktoré sa zaujímate o líčenie a kozmetiku poznáte známu americkú značku Urban Decay a o nič menej známu paletu Naked.

 

Keďže táto paletka zožala celosvetovo veľký úspech, výrobcovia sa rozhodli vytvoriť verziu Naked 2 a 3.

 

 

Po tomto výrobku som veľmi túžila, keď som ho videla u každej zahraničnej blogerky. Avšak cena bola vyššia, pohybovala sa okolo 60 dolárov. Urban Decay prišla s novinkou Naked Basics, kedy mysleli aj na tých, ktorí by si ju radi kúpili, ale nemajú zvyšných 60 dolárov.

 

Je čas pozrieť sa na túto nádheru bližšie. Obal je z pevného plastu. Musím povedať, že zhotovenie je porovnateľne lepšie ako ich prvá Naked paleta. Určite to bol krok k lepšiemu. Jej veľkosť je praktická a nezaberie vám veľa miesta v kabelke. Povrch je hladký, mierne pogumovaný a názov na vrchnej strane ako aj na spodnej strane je embosovaný, takže nehrozí olúpanie a zničenie textu. Neviem ako vy,ale ja nemám rada ak po určitej dobe používania produktu nie je možné prečítať si číslo alebo názov odtieňa na obale. Takže dávam malé plus. 

Paletka očných tieňov Naked Basics od Urban Decay

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšou výhodou je dostatočne veľké zrkadielko umiestnené vo vnútri. Jedine čo tam chýba je aplikátor. Ale povedzme si pravdu, buď ho nepoužívate alebo ho rovno vyhodíte. Väčšina pribalených aplikátorov sú nepoužiteľné.

Paletka očných tieňov Naked Basics od Urban Decay

Zdroj: Shutterstock®

Teraz sa pozrieme na to čo nás čaká vo vnútri. Ja mám pocit, že veľmi ťažko sa hľadajú dobré pigmentované matné tiene. Ak máte podobný problém, našla som pre vás riešenie. Obsahuje 6 matných odtieňov, 3 svetlé odtiene a 3 tmavšie. Konzistencia tieňov je veľmi jemná, povedala by som, že jemne maslová. Neprášia a preto vám bude z nich ubúdať veľmi pomaličky. Sú veľmi dobré pomleté a nenájdete v nich utlačené hrudky. Výdrž je úchvatná. Vydržia celý deň bez potrebných úprav.

 

Prejdime ku konkrétnym odtieňom:

  • Venus je krémový odtieň, jemne nažltlý. Je to jediný odtieň z palety, ktorý má shimmer (odlesk). Použiť ho môžete na prejasnenie pod obočie alebo do vnútorného kútika oka. Dá sa použiť aj na celé viečko pri jemnom líčení

  • Foxy béžová farba s trochou žltej. Túto farbu môžete využiť na celé viečko pri ,, nahom“ líčení alebo aj pod obočie.

  • Walk of shame svetlá béžová s ružovkastným podtónom taktiež vhodná na celé viečko alebo pod obočie. Pri tomto odtieni mám pocit, že je o trochu lepšie pigmentovaný ako foxy.

  • Naked 2 béžová s hnedým podtónom. Využiteľná je pre tie ženy, ktoré si chcú vytvoriť jemnú klenbu nad viečkom. Krásne sa s ním ,,blenduje“ (rozmazáva) a zjednocuje prechod medzi odtieňmi. U mňa je to najpoužívanejšia farba z celej palety.

  • Faint hnedá farba na prehĺbenie predchádzajúcej farby. Aplikuje sa na vonkajší kútik oka.

  • Crave klasická čierna farba, avšak matná. Mne osobne vadí ak nachádzam v čiernom tieni trblietky. Táto farba je intenzívna a dobre pigmentovaná. Využíva sa na vonkajší kútik oka alebo aj na večerné výraznejšie dymové líčenie.

Paletka očných tieňov Naked Basics od Urban Decay

Zdroj: Shutterstock®

Každý s odtieňov má 1,3 g, čo je slušné.  Ceny sa pohybujú rôzne. V U.S.A. si ho môžete zakúpiť za 29 dolárov a u nás je to o niečo drahšie od 33 do 36 €

 

Zhrňme si to. Krásna, kvalitná paletka síce za vyššiu cenu, ale na oplátku sa vám odvďačí celodennou výdržou a samozrejme vám vydrží dlhšie, keďže vôbec nepráši. Sú to len základné farby, ale ak hľadáte paletku na bežné, denné líčenie toto je skutočne voľba pre vás. Ak ju raz vyskúšate, inú už nebudete chcieť.

Paletka očných tieňov Naked Basics od Urban Decay

Zdroj: Shutterstock®

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

06.05.2015 14:32

vyzerá skvele má super farby určite by som ju mala rada vo svojej kozmetickej taštičke

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.05.2015 17:13

veľmi pekná :)

Vaše meno:

Nikola Pelechová

Nikola Pelechová

09.05.2015 16:33

Paletka vyzera uzasne ... krasne neutral farby na kazdodenne licenie :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.05.2015 17:26

Vyzerá luxusne škoda že ich nepoužívam

Vaše meno:

Zuzana Čechvalová

Zuzana Čechvalová

18.05.2015 21:53

Mám j vo svojom wishliste, takže som zvedavá kedy si ju konečne kúpim, lebo je naozaj super :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 19:03

krásne decentné farby.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE