TEST: Gosh Liquid Matte Lips lesk/rúž na pery

Väčšinou to tak býva, že trendy prídu a zasiahnu nás (v kladnom zmysle slova) a skôr či neskôr aj odídu. Avšak toto „pravidlo“ neplatí v prípade matného trendu. Ten k nám prišiel už pred niekoľkými rokmi v podobe matných nechtov, matných očných liniek alebo milovaných matných pier.  A práve matné pery sú v kurze aj v tomto ročnom období.

 

Matný rúž vytvára na perách zamatový povrch v každom tóne – od jemných ružových, cez horúce červené až po hlboké burgundy odtiene. Ak si to môžete dovoliť, respektíve, ak to dovoľujú vaše pery, vďaka matnému rúžu môžete vyzerať bezchybne a neodolateľne. Budete vyzerať úchvatne aj vďaka Gosh Liquid Matte Lips tekutému rúžu/lesku na pery? 

Pravdupovediac, nepatrím veľmi k milovníkom matných pier. Poväčšine sú kvôli nim moje pery vysušené a matné rúže mi na nich vytvárajú pocit pnutia. No, nič príjemné. Každopádne som týmto dala šancu, aby ma presvedčili o svojich účinkoch – lebo tie sú sľubné. Tieto matné rúže sú pomerne nové na našom trhu a sú dostupné v ôsmich šťavnatých farbách s objemom 4 ml. 

 

Testovali sme tiež: TEST: Gosh intenzívna tekutá očná linka v pere

Gosh tekutý matný rúž

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

LIQUID MATTE LIPS je tekutý rúž pre jednoduché a presné nanesenie s intenzívnym matným efektom, ktorý spoľahlivo vydrží celé hodiny. Farba rúžu sa nerozmazáva ani vtedy, keď teploty stúpajú do horúcich výšok. Aktívne zložky podporujú rast objemu pier. LIQUID MATTE LIPS vám vydrží na perách s celodenným efektom a pocitom maximálneho komfortu.

Pink Sorbet

Zdroj: Shutterstock®

Mojím jasným favoritom je odtieň 002 PINK SORBET. Milujem rôzne odtiene fuchsiovej, pretože sa k môjmu jemne tmavšiemu pigmentu pokožky dokonalo hodia. Navyše v lete dokážu krásne rozžiariť aj to najobyčajnejšie líčenie. Ak máte radi niečo výraznejšie a žiarivejšie, tak odtieň 004 CHINESE ROUGE bude možno stvorený práve pre vás. Je to výraznejšia žiarivá ružová s jemným pomarančovým podtónom. Ak ste skôr na nude odtiene, tak rozhodne odporúčam odtieň 007 NOUGAT CRISP. Je to krásne hnedá farba s teplým fialovým podtónom, čo z neho robí naozaj niečo výnimočné, vhodné na všedné dni. 

Testovali sme: TEST: Gosh Brush Cleanser – čistič na štetce

Chinese Rouge

Zdroj: Shutterstock®

Na týchto tekutých matných rúžoch sa mi páči ich mierne skosený aplikátor, ktorý poskytuje akýsi komfort pri líčení pier. Dajú sa ním krásne nalíčiť pery a dokonca nepotrebujem použiť ani kontúrku, aby som si vykreslila tvar pier. S týmto aplikátorom to zvládnem hravo. Aj keď popravde, kontúrka sa zíde, pretože zabráni prípadnému rozmazaniu tekutého ružu.    

 

Mne na matných rúžoch prekáža hlavne nepríjemný suchý pocit, ktorý na perách vytvárajú. Tento v tom nie je iný, avšak ak si pod neho aplikujem balzam na pery alebo kokosový olej, ktorý pery vyživí, s vysúšaním pier nemám vôbec problém. 

 

Testovali sme aj: TEST: Gosh Blending brush set - sada štetcov na líčenie

NOUGAT CRISP

Zdroj: Shutterstock®

Milým prekvapením v prípade týchto tekutých matných rúžov je ich výdrž – tá predčila moje očakávania. Rúž mi na perách vydržal celkom dlho, avšak, samozrejme, nie v takej intenzite ako bezprostredne po nalíčení pier. Konzistenciou je tento rúž skôr krémovejší a po zaschnutí nie je úplne matne matný. Rúž mi skôr pripomína krémovú dlhotrvajúcu farbu, ktorá pery pokryje krásnou intenzívnou vrstvou farby. 

 

Ak patríte k milovníkom matných pier a nevadí vám ani pocit suchých pier, tak tieto tekuté matné rúže nájdete v sieti FAnn parfumérií. 

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

8 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

15.08.2017 07:27

moje pery sú dosť vysušené, takže matné lesky a rúže si nekupujem.... potrebujem pery hydratovať.... a nie vysušovať.... mne táto novinka nesadla....

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

15.08.2017 13:50

3. odtieň sa mi páči najviac

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

15.08.2017 15:31

Aj mňa oslovil najviac nude odtieň. A s vysušovaním pier nemám problém, vždy si pred líčením vklepkám do pokožky pier Niveu krém, alebo iný mastnejší prípravok a potom je to v pohode :)

Vaše meno:

Alena Gudjáková

Alena Gudjáková

15.08.2017 22:46

Nemám rada rúže, po ktorých mám suchý pocit. Ani na tých perách to potom nevyzerá dobre

Vaše meno:

Vlasta Francisti

Vlasta Francisti

16.08.2017 00:04

Nadhera ja som si zaopstarala taky bezovy ruz a to na svadbu a ked som sa pozrela do zrkadla tak mi bolo do placu. NEODPORUCAM BEZOVY AK NECHCETE VYPADAT AKO NALICENY DO HROBU INAK DRUHE FARBY SU FAJN

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.08.2017 13:34

pekné jemné odtiene

Vaše meno:

Zlatuša Holubová

Zlatuša Holubová

28.08.2017 13:09

tento tekutý rúž nemám odskúšaný ale ak je od Gosh tak verím je dobrý.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

20.02.2020 17:18

pekné tiene

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE