TEST: Mavala laky na nechty MINI COLOR

Nalakované nechty neboli vždy výlučnou záležitosťou iba žien. Kedysi si nechty lakovali aj naše polovičky. Tento fakt potvrdzuje aj história. Tá siaha až do Egypta –nájdené pozostatky v hrobkách kráľov, ktorí si nechty ozdobovali zlatom. 

 

Avšak, prvý lak ako taký vymysleli Číňania, ktorí miešali gumu s vaječnými bielkami, želatínou a včelím voskom. Túto zmes si natreli na nechty a dozdobovali ich lupienkami rôznych kvetov. V Egypte zasa na lakovanie používali hennu. Farebnosť nalakovaných nechtov označovala spoločenské vrstvy – čím nižšia trieda, tým svetlejší lak. 

 

Najväčší rozmach klasického laku na nechty, v podobe ako ho poznáme dnes, nastal v roku 1920 s rozvojom automobilového priemyslu. Bola vymyslená zmes lakov, ktorá je neškodná pre naše nechty (inšpirovali sa lakmi, ktoré sa používajú na autá).

 

Testovali sme tiež: Mavala - MAVADRY - Fixačný rýchloschnúci prípravok

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Dnes sme pre vás testovali laky na nechty od spoločnosti Mavala. Tieto laky je možné zakúpiť v mini verziách, ktoré majú objem 5 ml. Chválim takéto balenie, pretože pri väčšom množstve lakov je väčšie balenie nemožné spotrebovať. Laky tejto značky Mavala si môžete zakúpiť v sieti FAnn parfumérií. 

 

Testovali sme tiež: MAVALA Exfoliačná maska na nechty a nechtovú kožtičku s bieliacim účinkom

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Prvý lak je v odtieni 215 PINK DIAMOND. Krásny efektový top coat, ktorý obsahuje malé ružovo-bronzové trblietky. Takýto efektový top coat je možné použiť samostatne v 2 vrstvách alebo v kombinácii s nejakým iným lakom.

 

Testovali sme tiež: MAVALA vyhladzujúci peeling na chodidlá

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Druhý lak je v odtieni 154 AQUAMARINE, čo je príjemná zelená farba, ktorá obsahuje malinké zlaté trblietky, ktoré na slnku vytvárajú krásne odlesky. Odtieň je ideálny na leto a v kombinácii s opálenou pokožkou bude krásne vynikať. Tento lak som lakovala v 2 vrstvách, aby som dosiahla maximálne krytie.

 

Testovali sme tiež: Mavala - Eye Lite rastové sérum na riasy a obočie

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Oba laky majú rovnaké štetčeky, ktoré sú celkom uzučké, no dá sa s nimi pohodlne lakovať. Mimochodom, viete, ako si správne nechty nalakovať? Ja som bola vždy v tom, že čím menej ťahov urobím, tým je manikúra krajšia. No pri lakovaní nechtov môžete pokojne urobiť až 8 ťahov, pričom je dôležité nezabudnúť zalakovať špičky nechtov.  

 

Testovali sme tiež: MAVALA Omladzujúca maska na ruky (peeling + hydratácia)

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Lak v odtieni Pink Diamond som použila ako top coat. Ako podklad som použila jemnú ružovú farbu, ktorá v kombinácii s týmito trblietkami na pohľad pôsobila veľmi decentne. 

 

Testovali sme tiež: MAVALA MAVADRY sprej na nechty

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Samotná výdrž laku závisí nielen od kvality nechtov, ale aj od samotného lakovania. Odtieň Aqumarine mi na nechtoch vydržal 5 dní – potom sa mi už začal olupovať. Odtieň Aquamarin mi vydržal podstatne dlhšie, a to z toho dôvodu, že som ako podklad použila ružový lak, ktorý je dvojkrokový a na nechtoch vydrží 10 dní. 

 

Testovali sme tiež: Mavala - mini color laky na nechty

Mavala laky na nechty MINI COLOR

Zdroj: Shutterstock®

Laky určite odporúčam vyskúšať. Okrem toho, že majú primeranú výdrž, tak musím povedať, že celkom rýchlo zasychajú. Ak použijete jednu vrstvu, tak tá zaschne behom pár minút. Ak použijete dve vrstvy tak ich odporúčam naniesť tenké. 

 

Produkty MAVALA sú dostupné v sieti parfumérií FAnn.

 

Testovali sme tiež: MAVALA - lak na nechty 262 Milky

 

FOTOGALÉRIA:

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.06.2016 14:25

peknučké laky... také ešte doma nemám :-)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.06.2016 14:01

ten zelený sa mi viac páči

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE