TEST: Paleta na skrášlenie líčok a očí GOSH Grab & Go – Get Ready to Glow

Nájsť dobrú multifunkčnú paletku, ktorá by vyhovovala všetkým vašim požiadavkám, môže byť niekedy ako nájsť ihlu v kope sena, čo je v podstate malý zázrak. Paletkám totiž často niečo chýba. Niekedy postráda pigmentáciu, inokedy je nevhodne vyskladaná. Nás zaujímalo, ako v našom teste obstojí paleta na skrášlenie líčok a očí Gosh Grab & Go – Get Ready to Glow, ktorá na pohľad vyzerá takmer dokonale.

Oficiálny popis

S multifunkčnou paletou na skrášlenie líčok a očí GRAB & GO PALETTE v odtieni Get Ready to Glow (001) pripravíte dokonalé každodenné aj viac rafinované líčenie za niekoľko chvíľ. Pripravte sa na dokonale žiarivý look s paletkou, ktorá obsahuje 3 rozjasňovače, 3 kontúrovacie odtiene a 12 odtieňov tieňov na oči v matných a metalických farbách. Bez parfumácie a parabénov.

Odporúčame: TEST: GOSH MIX & MATCH PALETTE – paleta na skrášlenie líčok

Paletka Ready to Glow

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Prvý kontakt s paletkou

Značka GOSH by sa dala považovať za značku mojej mladosti. Prvé líčenia som absolvovala práve s ňou a čo som od nej naozaj zbožňovala boli jej farebné linky, ktoré sa jednoducho aplikovali na očné viečko a vydržali aj pokojne dlhšie ako celý deň. Nedávno sa mi na testovanie dostal mejkap aj cestovná paletka na tvár Gosh. Obe recenzie nájdete prelinkované v tomto článku.

Teraz sa ku mne dostala aj táto paletka (recenziu na druhý odtieň paletky od Nikol nájdete TU), ktorá je určená na oči aj tvár a zaujala ma najmä svojou veľkosťou. Ide o naozaj veľkú paletku zloženú zo šiestich veľkých tieňov určených na tvár a dvanástich menších určených na oči. Čo sa vzhľadu paletky týka, ide o pomerne jednoduchý dizajn. Paletka je z plastu a zo spodu je čierna. Na tomto mieste nachádzame okrem iného aj značku, odtieň paletky, no i nákres paletky z prednej strany, ktorý napovedá, ktoré tiene na čo použiť. Podľa môjho nákresu sú spodné tri tiene na kontúrovanie, vrchné tri tiene na rozjasňovanie a na líčka a 12 tieňov v strede teda slúži na skrášlenie očí. Z prednej strany je paletka priehľadná, vyníma sa na nej len značka a pekne vidíme na všetky tiene v paletke.

Pozri aj: TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10

líčenie s paletkou od Gosh

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ak by som mala hodnotiť farebnú skladbu tieňov v palete, všetky spolu pekne ladia a na prvý pohľad sa z nich dá naozaj vykúzliť takmer kompletné tvárové aj očné líčenie. Prečo takmer? Napriek tomu, že vzadu na paletke sa uvádza, že horné tri tiene slúžia ako lícenka alebo highlighter, dovolím si nesúhlasiť a myslím, že ide skôr o chybu. Neviem si totiž predstaviť ani jeden z týchto odtieňov na líčkach. Čo sa kontúrovania tváre týka, používala som dva tmavšie tiene ako kontúrovací púder a následne bronzer. Farba týchto dvoch tieňov mi vyhovovala, tieň naľavo je skôr pre úplné bledule alebo milovníčky nenápadného líčenia. Čo sa farebnej skladby očných tieňov týka, je veľmi pekná a nájdete tu prechodové tiene, neutrálne tiene aj tmavšie tiene v matnom aj metalickom prevedení.

Zhrnutie: Vzhľad paletky je vkusný a v celku štandardný. Možno by som prijala kvalitnejší plast, no vzhľadom na cenu a počet tieňov v palete je kvalita balenia adekvátna. Farebná skladba tieňov je na prvý pohľad zaujímavá, o ich kvalitne si povieme čosi nižšie. 

swatche Gosh Ready to Glow

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Test Gosh Grab & Go – Ready to Glow

Poďme k samotnému hodnoteniu tieňov, pričom začneme v hornom rade, kde máme rozjasňovače. Tu musím podotknúť, že farebne mi ani jeden z týchto tieňov nesedí. Sú to príliš tmavé odtiene a využije ich skôr tmavší typ pokožky alebo možno ženy, ktoré sa v lete dobre opália. Okrem toho zlaté rozjasňovače nenosím. Aby som však otestovala kvalitu rozjasňovačov, použila som jeden pre mňa najprijateľnejší, čo je zlatý rozjasňovač vľavo. Rozjasňovač na pleti pekne vyzerá, trbliece sa a nezvýrazňuje textúru pleti. Už mi chýba len o niečo tmavšia pokožka. V rozjasňovačoch by som aj v tejto paletke ocenila jeden bledší, ktorý by sadol bledším typom pokožky. Ak by som chcela tieto rozjasňovače predsa len využiť, viem si predstaviť nanášať ich prstom na očné viečko, aj takto fungujú veľmi dobre.

Presunieme sa k spodnej časti paletky, kde nachádzame tiene na kontúrovanie tváre. V tejto rade som, na rozdiel od vrchnej, využila všetky tiene, nie však iba na tvár. Najbledší z tieňov naľavo som si totiž zamilovala ako prechodový a zároveň podkladový tieň na oči. Ani ostatné kontúrovacie odtiene nie sú zlé. Ja som ich zvykla zmiešať a nanášať spoločne ako bronzer. Tvár si nejako špeciálne na bežný deň nekontúrujem. Tu vidím výhodu v tom, že jeden tieň je teplejší a druhý zasa studenší, preto si vyberie každá. S kontúrovacími púdrami som teda v tejto paletke spokojná.

Recenzia na druhý odtieň paletky: TEST: Paleta očných tieňov Gosh Grab & Go – From Dusk Till Dawn

GOSH Copenhagen

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Na záver testu sa dostávame na očné tiene, ktoré sa nachádzajú v strede v dvoch radoch. Musím uznať, že všetky tiene sú dobre pigmentované, pracuje sa s nimi veľmi dobre a zatiaľ čo v paletke sú pri použití štetca mierne prášivé, na očnom viečku táto vlastnosť úplne odchádza. Na oku majú krémový až saténový finiš. Všetky tienie sú ladené skôr do studena, tak ako celá paletka. Ak máte rady skôr teplejšie tiene, siahnite po sestre tejto paletky v druhom odtieni. Recenziu od našej Nikol nájdete aj v tomto článku.

Keď sa pozriete na moju paletku teraz približne po mesiaci používania, ihneď uvidíte, ktoré tiene sa stali mojím favoritom. Najväčšia diera je bledom tieni v hornom rade, ktorý sa nachádza tretí z ľava. Tento tieň som používala tiež ako prechodový alebo som ho nanášala na prechodový tieň ako ľahké osvieženie. Niekedy som už po tomto tieni ďalej ani nepokračovala, no často som siahala aj po jemne fialovom očnom tieni hneď pod mojím víťazom, teda tretí tieň z ľavej strany v dolnom rade. Tento tieň pekne oživí líčenie a zamilovala som si ho najmä, keď som mala na sebe niečo rúžové. Keď sme už pri ružovej farbe, tieň vpravo od spomínanej fialovej tiež nie je na zahodenie. Je však metalický a nanáša sa lepšie prstami priamo na viečko. Líčeniu dodá pekný ružovskastý lesk. Na spodnú linku som si zvykla nanášať hnedý tieň umiestnený v hornom rade ako druhý sprava a občas, keď som šla do broskynkovej lícenky som líčenie ladila do oranžova, na čo mi slúžil so cťou broskynkový tieň vpravo dole. 

Zhrnutie: Skladba tieňov v tejto paletke je veľmi pekná, tiene sú nanajvýš kvalitné a dobre sa s nimi pracuje. Jediné, čo mi vôbec nevyhovuje sú rozjasňovače, ktoré zostali takmer nedotknuté. Myslím, že ich využijú len tmavšie typy pleti, no tých až tak veľa nie je, preto by som prijala aspoň jeden rozjasňovač pre bledule, čím by sa paletka stala ešte multifunkčnejšou.

GOSH paletka na tvár

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Záverečné hodnotenie

Paletka Gosh Grab & Go v odtieni Get Ready to Glow je multifunkčnou paletkou, s ktorou sa pomerne dobre cestuje, no poslúži i na bežné každodenné líčenie, kedy nemáte čas hľadať očné a tvárové tiene v rôznych paletkách a produktoch. Jednoducho ich máte všetky pokope na jednom mieste. Líčenie veľmi uľahčuje a dobre sa s ňou pracuje, čo ocenia i začiatočníčky v líčení. Ja ako milovníčka neutrálneho denného mejkapu považujem paletku za veľmi využiteľnú. Siahnite po nej najmä vtedy, keď máte trošku tmavšiu pokožku, pretože vtedy naplno využijete i rozjasňovače v hornom rade. Bledule po nich môžu siahnuť asi len ako po očných tieňoch. Na záver len poviem, že 18 tieňov za 20 eur, to je určite dobrá kúpa.

Viac produktov značky Gosh hľadajte na www.fann.sk alebo v predajniach FAnn Parfumérií.

Galéria - GOSH Grab & Go – Get Ready to Glow

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.03.2020 20:08

veľmi pekná paletka

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

30.04.2020 20:23

pekná paletka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE