TEST: LENOVO VIBE SHOT smartfón

 

Dnes opäť vystriedam kozmetiku za smartfón, nech je tu trochu zmena. :)

 

Značka LENOVO sa v mojich rukách ocitla úplne po prvýkrát, preto som priam ,,horela" nedočkavosťou, čím ma smartfón dokáže prekvapiť...

 

 

Hlavnými prednosťami LENOVO VIBE SHOT sú:

 

 

  • Profesionálny fotoaparát s infračerveným automatickým zaostrovaním
  • Manuálna spúšť a funkcie na vylepšenie fotografií
  • Optický stabilizátor obrazu a svetlocitlivý senzor
  • Brilantný displej s vysokým rozlíšením, výkonný procesor
  • Obrovský ukladací priestor a pamäť, rýchle internetové pripojenie
  • Farebné prevedenie: karmínová červená, perlová biela, grafitová sivá

 

Odporúčame prečítať: YOGA Tab 3 – váš áčkový plán B

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Ako úplne prvé by som chcela spomenúť to, že balenie obsahuje i zadný plastový kryt na smartfón. Síce s ním telefón nie je taký pekný, ako bez neho, no je ušetrený od škrabancov, ktoré sú inak vidno (i keď sa im všemožne vyhýbam). To však neplatí v tomto prípade.

 

Rovnako chcem vyzdvihnúť kvalitu displeja, ktorý je oproti mojim predošlým testovaným telefónom najodolnejší voči škrabancom. Za toto mu patrí veľká pochvala. Čomu sa však nevyhneme, sú odtlačky prstov. Neviem či to je vôbec možné, ale v prípade, že áno, bola by som rada, keby bol na trhu dostupný taký smartfón, ktorý je voči odtlačkom odolný. :-)

 

Odporúčame prečítať: Lenovo PHAB Plus – radosť nosiť plus size!

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Viete, že ja smartfóny či tablety veľmi neriešim z toho technického hľadiska. Osobne si však myslím, že čím novší smartfón v ruke držíte, tým viac by mal uspokojiť vaše požiadavky. 

 

Keď sa s ním ,,hral" môj brat, povedal len toľko, že je už ako počítač. Má totiž 8 jadrový procesor, hrdí sa najnovším operačným systémom Android 5.1 Lollipop a disponuje až 32 GB pamäťou, čo môj PC nemá ani náhodou (chudáčik). :-)

 

Viac ako tieto technické údaje ma zaujímajú samotné rozmery smartfónu. Mám totiž rada poriadne hranaté ,,kvádre", na ktorých nie je problém surfovať na webe, písať SMS-ky, chatovať či si dokonca pozrieť nejaký film. A s týmto 5-palcovým displejom to skutočne nebol problém.

 

Má navyše krásne živé farby, ktoré považujem za ,,must have".

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Aby toho všetkého nebolo málo, do VIBE SHOT je možné vložiť až dve SIM karty, čo je podľa mňa super v prípade, že chcete oddeliť prácu a súkromie, no nechcete so sebou všade ťahať dva telefóny... Priestor na SIM karty sa otvára takouto spinkou, s ktorou som sa už v minulosti stretla, no možno je to pre niektoré z vás novinka.

 

Ako vidíte, smartfón má až 16 Mpx fotoaparát, ktorý by som hodnotila ako vysoko kvalitný. Nie vždy totiž so sebou všade nosím zrkadlovku, preto je kvalitný fotoaparát na telefóne iba plusom. Ten možno používať v režime AUTO a PRO, ktorý umožňuje fotiť vo viacerých režimoch, ako je napríklad známy HDR či rozmazanie pozadia, rovnako ako na zrkadlovke. Pre ukážku pripájam zopár neupravených fotografií, ktoré boli zhotovené práve s VIBE SHOT.

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

photo-by-vibe-shot

Zdroj: Shutterstock®

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Na fotografovaní s týmto smartfónom sa mi páči, že robí krásne jasné fotky, ktoré sa mi nie vždy podaria so zrkadlovkou. Fotky sú teda pekné, čisté, jasné, nerozmazané a vydarené za každého počasia.

 

Čo však využívam úplne najviac je funkcia dvojitého kliknutia na displej, čo smartfón spustí do pohotovosti, a nie je tak potrebné hľadať tlačidlo na prebudenie. Toto mám už dlho zaužívané, preto ma potešilo, že v tom môžem pokračovať aj s VIBE SHOT.

lenovo-vibe-shot-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Asi ako u väčšiny smartfónov, samotný reproduktor nie je na počúvanie nič moc, no keď som pripojila slúchadlá, prišla som si na svoje. Tie vedia celkom slušne zvýrazniť basy, hĺbky a podobne, takže s nimi je počúvanie o poznanie lepšie a kvalitnejšie.

 

Batéria pravdaže vydrží podľa toho, ako často smartfón využívate. U mňa to boli maximálne 2 dni. Už som si však zvykla telefón nabíjať každý večer, takže mi to nerobí žiadny problém. Je jasné, že ak smartfónu dávate ,,zabrať", nemôžete očakávať, že vydrží bez nabitia dlhší čas... 

 

V kabelke ho nájdete rýchlo, keďže je celkom veľký - čo sa mne osobne páči, nerada sa totiž nekonečne prehrabávam medzi ostatnými vecami. A čo sa týka viditeľnosti na priamom slnku, ani s tým nemá najmenší problém. Jas smartfónu si poradí aj s priamym svetlom, takže v pohode môžete surfovať po webe aj pri mori či na kúpalisku. :)

 

Nemám čo viac dodať. Pretože to bol môj prvý smartfón značky LENOVO, nemám s čím porovnávať, no bola som s ním naozaj spokojná. Pracoval rýchlo, bez problémov a rovnako ani surfovanie po webe nerobilo žiadny problém. Z mojej strany veľká spokojnosť a môžem ho odporúčať ďalej aj vám. :)

Galéria -

5 komentárov
jaro vetrik

jaro vetrik

06.12.2015 12:53

..no co dodat paradny telefon....zelam si ho na Jeziska :)

Vaše meno:

Monika Galányiová

Monika Galányiová

27.12.2015 13:23

tak hodil by sa

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.01.2016 16:45

mám lenovo len iný typ a som veľmi spokojná

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 23:04

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 23:04

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE