MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Možno ste už tento pojem kdesi počuli, len ho neviete zaradiť, a možno ho teraz počujete prvýkrát. Archetypológia si zakladá na spoznávaní seba samých. Na povrch vyšiel s touto myšlienkou už Jung, psychológ, ktorý ponúkol v sebaanalýze iný pojem. S pokojným svedomím môžeme povedať, že aj vďaka nemu je v istých kruhoch archetypológia tak rozšírená.

 

Archetyp je akýsi vzorec správania, vašich osobnostných čŕt a vlastností, ktoré si so sebou nesieme aj vďaka naším predkom. Kolektívne nevedomie má práve v súvislosti  s archetypmi tiež čo povedať. Ide o mix všetkých zážitkov, skúseností, pocitov aj snov, ktoré prežíva každý z nás.

 

Rozbor týchto vlastností si môžete urobiť aj vďaka vášmu dátumu narodenia, či mena. Vrodené štruktúry takéhoto kolektívneho nevedomia vraj ale dokáže odhaliť aj tarot – teda práca s tarotovými kartami. A takýto minikurz vám dnes ponúkame aj my. 

 

Odporúčame prečítať: 4 symboly ochrany – ako fungujú?

MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Zdroj: Shutterstock®

Základom je stať sa majiteľkou tarotových karát. Každá sada sa delí na veľkú a malú arkánu. Na trhu existuje viacero druhov, a pri ich výbere odporúčame len jedno – riadiť sa svojou intuíciou.

 

Pred prácou s tarotovými kartami sa vrhnite na chvíľku meditácie. Je potrebné, aby ste si svoju myseľ úplne vyčistili, pomôcť k tomu môžu príjemná voňavá sviečka, alebo meditačná hudba.

 

Keď už sa rozhodnete pre prácu s tarotom je naozaj dobré vyčleniť si na to chvíľku, kedy nebudete rušené. Aspoň raz vypnite zvonenie na svojom mobile a skúste sa zavrieť do miestnosti, kde vás nik nebude rušiť.

 

Ak si chcete určiť váš hlavný archetyp, oddeľte karty veľkej arkány od malej. Veľká arkána má označenia do čísel 22 a 0, ide o karty, ktoré vám naznačia viac o vašej povahe.

 

Odporúčame prečítať: Minikurz grafológie: Spoznajte seba aj ostatných podľa písma

MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Zdroj: Shutterstock®

Naopak karty malej arkány, ktorých je v balíčku 56 hovoria skôr o aktuálnych situáciách, a ich „platnosť, ak to tak môžeme nazvať nie je trvalá. Na druhej strane tieto karty nemusíte zatracovať. Pomôžu vám pri veštení konkrétnych životných situácii, avšak nie pri dlhodobej predpovedi.

 

Ak ste nováčik, lepšie je začať s už spomínanou veľkou arkánou. Dôkladne karty pomiešajte a trikrát preložte. Tak si ich rozprestrite na stôl a jednu vyberte. A nech sa páči, táto karta vás na dlhšiu dobu bude sprevádzať.

 

Pri jej „veštení“ si môžete dopomôcť konkrétnou charakteristikou, ktorú vám ponúkne vaša výkladová kniha. Prv než si prečítate, čo vo všeobecnosti táto karta znamená, si spíšte jej vlastné vnímanie.

 

Odporúčame prečítať: Aký vás čaká deň? Vypočítajte si to za pomoci numerológie!

MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Zdroj: Shutterstock®

PRÍKLAD: Vytiahli ste si napríklad kartu PUSTOVNÍK? Dobre si obzrite, čo všetko sa nachádza na obrázku. Všímajte si aj tie najmenšie detaily. Čo drží postava na karte? Čo má oblečené? Ako sa tvári? Ako gestikuluje? Čo ju obklopuje? Akej situácii asi čelí? Taký Pustovník je obvykle symbolom osamelého človeka, osoby, ktorá v živote čosi hľadá, veľa už vie, ale veľa ešte potrebuje vedieť.

 

Odporúčame prečítať: Čo nám prinesie jeseň – HOROSKOPY na október pre všetky znamenia

 

Ak už svoj hlavný archetyp nájdete a objavíte, jednak ho môžete hlbšie študovať a jednak ho môžete používať aj pri pravidelnom veštení. Keď sa do tarotu ponoríte a začnete veštiť pravidelne, práve túto svoju hlavnú kartu – archetyp, môže používať a vôkol nej vždy rozostavať karty malej arkány, ktoré vám odpovedia na ďalšie vaše otázky.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

26.12.2015 12:43

možno niekedy skúsim aj niečo také

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE