TEST: Crespi Milano - Vonný difúzer Sugar Candy

Každá jedna z nás sa určite poteší, keď príde do nejakej miestnosti, bytu, domu a ucíti príjemnú vôňu. Donedávna "fičali" vonné stromčeky/krúžky, sprejové osviežovače či vonné tyčinky.

 

Teraz sú v trende vonné sviečky alebo vonné difúzery - napr. sviečky od Yankee Candle, na ktoré sme v redakcii písali niekoľko recenzií, sme všetky testerky hodnotili na jednotku. Sviečky nielenže dokážu pre-voňať všetky miestnosti, mnohé z nich sa vďaka dizajnu stali aj akýmsi bytovým doplnkom. Najnovšie som mala možnosť otestovať vonný (aroma) difúzer od Crespi Milano, ktorý sa svojim jednoduchým čistým dizajnom hodí do každého interiéru.

 

Crespi Milano - Vonný difúzer Sugar Candy

vonný difúzer Crespi Milano

Zdroj: Shutterstock®

V sortimente vonných dufúzerov značky Crespi Milano nájdete vône od citrusových, cez jemné tóny kvetových vôní až po intenzívnejšie drevité či korenisté.

 

Rozhodovanie akú vôňu si kúpiť, nemusí byť vždy najľahšie. Treba brať do úvahy, že pokiaľ máte doma menšie miestnosti, je lepšie ak zvolíte jemnejšie/tlmenejšie vône - aby vás z toho, že vôňa bude príliš silná nerozbolela hlava. Naopak pri väčších priestoroch, môžete byť pri výbere o niečo "odvážnejší" a zvoliť si tak aj silnejšiu vôňu, ktorá sa potom v priestore viac rozplynie.

 

Keďže sama som difúzer ešte nemala, tak ňom si o ňom aj niečo prečítala, hlavne to kde je ho mať najlepšie položený, aby sa vôňa mohla čo najlepšie šíriť. Po prečítaní a vyskúšaní som dospela k tomu, že najlepšie je mať difúzer položený tam kde určitým spôsobom prúdi vzduch - či už v dôsledku chôdze, alebo tým že vetráte. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vonné tyčinky Crespi Milano

Crespi Milano - Vonný difuzér

Zdroj: Shutterstock®

Teraz sa opäť vrátim ku značke Crespi Milano. Difúzer tejto značky je zabalený v bielej krabičke s úplne jemným dizajnom - pár šedých pruhov, názov, farebný motýlik a niekoľko informácií o výrobku. V škatuľke/v balení sa nachádza difúzer a paličky z bambusu (viď fotka vyššie). 

 

Samotný difúzer má niekoľko častí - biely vrchnáčik (ten dotvára pekný dizajn) a ešte dva ochranné kryty - jeden na odšróbovanie a druhý na vytiahnutie (viď fotka nižšie).

 

Ako sa difúzer používa?

Tak ako prvé je nutné odstrániť  plastové viečko - treba ho vytiahnuť zo sklenenej nádobky. Po otvorení balenia treba nasadiť na nádobku biely vrchnáčik a potom už len vložiť paličky z bambusu.

 

Už po krátkej dobe paličky nasajú do seba parfumovanú vodu a potom sa vôňa bude už len šíriť. Ja som dostala na testovanie vôňu Sugar Candy - je to čiste jemná sladká ženská vôňa - explózia gurmánskych tónov, inšpirovaná lahodnou chuťou cukríkov, cukrovej vaty, karamelu a bonbónov. Základ dotvára vanilka a pižmo. Za mňa túto jednoznačne odporúčam. smiley

 

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE - CRESPI MILANO difuzér

Crespi Milano - Vonný difuzér

Zdroj: Shutterstock®

Difúzer máme doma už otvorený vyše mesiaca a stále v ňom zostáva ešte pomerne dosť veľké množstvo vonnej esencie, hoci na stránke sa píše že vydrží dva týždne.

 

Je to možno spôsobené aj tým, že podľa informácií na stránke by sa mali bambusové baličky otáčať každé dva až tri dni, pre dokonalé šírenie vône. Toto som však ja neurobila ani raz, pretože to nepokladám za nutné, nakoľko vôňa je stále dostatočne intenzívna.

 

Difúzer máme niekedy v chodbe, inokedy v obývačke alebo v spálni či iných izbách. Doma ho jednoducho nemáme len na jednom mieste. 

 

 

Odporúčame prečítať: Zimná kolekcia Yankee Candle, ktorej neodoláte

Crespi Milano - Vonný difuzér

Zdroj: Shutterstock®

Z difúzerov značky Crespi Milano si môžete vybrať z 18-tich unikátnych vôní v 50 ml, 100ml, 250 ml balení. Keď sa vám difúzer minie, môžete si zakúpiť už len samotnú náplň a nie opätovne celé balenie.

 

Odporúčaná cena 50 ml balenia difuzéru je 13 Eur.

Viac informácií TU.

vonný difúzer Crespi Milano

Zdroj: Shutterstock®

Poznáte značku Crespi Milano?

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.11.2014 10:21

zatiaľ som nič z tejto značky doma nemala ale možno vyskúšam aj tento difuzér, pretože mám veľmi rada vôňu vanilky

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

03.02.2015 12:24

nie nepoznám

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 18:33

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 18:33

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE