TEST: Kvetinová toaletná voda Jimmy Choo Floral

Existujú dva typy žien, čo sa vôní týka. Ten prvý typ má jednu milovanú vôňu, na ktorú nedá dopustiť a žiadne iné si srdce týchto žien jednoducho nezískajú, pretože ani vlastne nedostanú šancu. Druhý typ žien zase rád experimentuje, skúša niečo nové a má neustále vo svojom radare novinky zo sveta vôní.

Ja osobne som asi niečo medzi. Síce mám na svojej poličke parfumov a toaletných vôd v kúpeľni niekoľko stálic, ktoré si po vyminutí vždy kúpim znova, ale nájdete tam aj novinky, ktoré ma zase neskutočne lákajú. Takou novinkou je aj toaletná voda Jimmy Choo Floral, ktorá sa objavila na mojej poličke a testovala som ju pre vás, naše čitateľky. Prečítajte si, ako obstála v mojom teste.

Pozri aj: TEST: Collistar ružová paletka očných tieňov SUNSET IN THE BAY

voňavky Jimmy Choo

Zdroj: Shutterstock®

Toaletná voda Jimmy Choo Floral

Žena Jimmy Choo si vychutnáva harmóniu s prírodou, keď prechádza mestským parkom a vdychuje jemnú vôňu práve rozkvitajúcich púčikov. Vôňa Jimmy Choo Floral je ódou na ženskosť a eleganciu s dynamickou príťažlivosťou.

Parfumérka Louise Turner skomponovala Jimmy Choo Floral ako pôsobivú vôňu evokujúcu príjemné pôžitky začínajúcej sa jari v meste – tóny prebúdzajúcich sa púčikov v parkoch. Štruktúra kvetinových lupienkov je takmer hmatateľná, kompozícia je jemná aj vitálna, sofistikovaná aj mestská, je žiarivým vyjadrením ženskosti a symfóniou kvetinových, ovocných a pižmových tónov. Vrchné tóny bergamotu a nektárinky odzrkadľujú bezhraničnú energiu ženy Jimmy Choo, ešte skôr, ako ich vystriedajú tóny lupienkov magnólie a sladkého hrášku v srdci. Základ je nežným aj zmyselným spojením ambroxanu a pižma.

  • Hlava: bergamotový olej, nektárinka, mandarínkový olej
  • Srdce: olej z kvetu magnólie, sladký hrášok, marhuľový kvet
  • Základ: ambroxan, pižmo, svetlé drevo

Zaujme ťa: TEST: Collistar Pure Actives Elastin Anti-Age Recompacting sérum

najlepšie kvetinové voňavky

Zdroj: Shutterstock®

Ako vôňa obstála v teste?

Priznám sa, že s jednou vôňou Jimmy Choo som už v minulosti mala dočinenia, no nešlo o toaletnú ale parfumovanú vodu, teda o niečo intenzívnejšiu vôňu. Už vtedy som s touto mini voňavkou vhodnou na cestu lietadlom bola spokojná a sprevádzala ma dlho v príručnom kufríku. Preto som mala aj od tejto vône veľké očakávania.

Jimmy Choo Floral je ale vôňa oveľa jemnejšia, a to ako na pohľad, tak na ovoňanie. Nedá mi nevyzdvihnúť krásne zelenkavé balenie s jemnými ružovými kvetmi a zelenkastý flakónik, ktorý je veľmi praktický. Tiež je maximálne vhodný na cesty, pretože jeho obsah je 40 mililitrov. To sa v tomto období hodí, keďže sa mnohí z nás chystajú na letnú dovolenku.

Bude sa ti páčiť aj: TEST: Collistar gél na úpravu obočia a ceruzka na oči

ľahká vôňa na leto

Zdroj: Shutterstock®

Od balenia prejdime k obsahu. Ako ste si mohli všimnúť už v oficiálnom popise, Jimmy Choo Floral je naozaj kvetinová vôňa, čo napovedá aj slovíčko Floral v jej názve. Vo mne už pri prvom nádychu evokovala najmä leto, ktoré mi teraz prináša každý jeden deň, a to aj napriek tomu, že vonku to na leto vôbec nevyzerá. Najprv som netušila, čo ma na tejto vôni tak nadchlo, no po preskúmaní jej zložiek som zistila, že je to magnólia, môj najobľúbenejší kvetinový strom z detstva, ktorý dodnes kvitne na jar v babkinej predzáhradke. Keď sa povie leto a ovocie, pre mňa sú to jednoznačne marhule, ktorých aróma je v tejto vôni tiež zastúpená.

Táto vôňa sadne ženám, ktoré milujú kvetinové voňavky. Je veľmi ľahká, keďže je to toaletná voda, takže sa nemusíte báť toho ťažkého pocitu po tom, čo si na seba nanesiete parfum, ktorý je skôr vhodný na chladnejšie dni. Jimmy Choo Floral je pravý opak. Najvhodnejšia je táto vôňa práve na teplé letné dni, počas ktorých si zvykneme vôňu aj niekoľkokrát osviežiť. Ekvivalentná je aj jej výdrž, ktorá je obstojná, no po niekoľkých hodinách si toaletnú vodu naneste znova. Pre mňa je táto voňavka momentálne číslo jeden, nosím ju v kabelke a na jej opätovné nastriekanie počas dňa sa vždy veľmi teším.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

17.05.2019 05:54

Lákavá vôňa, vďaka za test!

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.05.2019 08:44

Určite krásne voňia

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

17.05.2019 09:34

Vôňa toľkých kvetov určite nesklame.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE