TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zubná hygiena nebola kedysi až taká populárna ako je dnes. Na vyčistenie zubov sa používala len pasta, poprípade sóda bikarbóna pre belší úsmev.

 

Dnes už máme na trhu celý rad dentálnej kozmetiky, ktorá sa postará o váš chrup šetrným a efektívnym spôsobom.

 

Jedna z možností, ktorá sa vám ponúka, je zubná starostlivosť od LACALUT. LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky vám zabezpečia dôkladnú zubnú hygienu, po akej túžite.

LACALUT zubnú pastu nájdete v krabičke so zeleným označením, pretože ide o rad Extra Sensitive. Pasta sa nachádza v tube, je bielej farby a má objem 75 ml. Čo sa týka LACALUT medzizubných kefiek, tak tie sú v plastových priesvitných baleniach vo veľkosti M (modrá farba) a L (žltá farba). Veľkosť sa líši v závislosti od veľkosti vašich medzizubných priestorov.

 

Testovali sme tiež: TEST: Lacalut whitening repair systém

TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zdroj: Shutterstock®

LACALUT Extra Sensitive – zubná pasta

Účinná zubná pasta - znižuje citlivosť zubov - čistí obzvlášť šetrne. Zubná pasta Lacalut Extra Sensitive účinne znižuje citlivosť zubov a obzvlášť šetrným spôsobom čistí ich povrch. Špeciálna kombinácia látok znižuje citlivosť zubov predovšetkým v oblasti zubných krčkov. Uzatvára dentínové kanáliky, čím zastavuje prenikanie dráždivých vplyvov k nervovým zakončeniam. Inovatívne čistiace telieska okrúhleho tvaru sú podstatne menšie ako bežné čistiace telieska a šetrné k zubnej sklovine. Citlivé zuby sú tak chránené pred nežiaducou abráziou. Prítomná ochranná Lacalut formula zabezpečuje zdravé a pevné ďasná, ktoré lepšie odolávajú vonkajším vplyvom.

 

Bude vás zaujímať: Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zdroj: Shutterstock®

Pasta veľmi pekne mentolovo vonia. No jej chuť nemusí sadnúť každému. Závisí od toho, na čo ste zvyknutí a aké prípravky - od akej značky - na čistenie zubov používate. Pri čistení bola pasta jemná, ľahko sa rozpúšťala a výsledok bol celkom badateľný. Ja mám sem-tam problém s citlivosťou zubov pri horúcich a studených nápojoch. Pri používaní tejto pasty som tieto problémy nepociťovala. Ja používam aj ústnu vodu od LACALUT a v tejto kombinácii som s výsledkom maximálne spokojná. Moje zuby sú čisté a dych svieži.

 

Testovali sme tiež: TEST: LACALUT Sensitive – ústna voda

TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zdroj: Shutterstock®

LACALUT medzizubné kefky vo veľkosti M a L

Zabezpečujú dôkladné čistenie medzizubných priestorov, s úchopovým kŕčkom na ochranu ďasien a ochranným krytom. Medzizubná kefka sa musí dať zaviesť do medzizubných priestorov bez tlaku. Pravdepodobne použijete dve veľkosti, pretože predné zuby majú často menšie štrbiny v zuboradí ako zadné zuby. Najlepšie je poradiť sa so zubným lekárom o správnej veľkosti. Vo veku od 12 rokov je treba dosiahnuť pravidelné, najlepšie každodenné čistenie medzizubných priestorov. Lacalut medzizubné kefky sú preto zvlášť vhodné na čistenie fixných ortodontických pomôcok a protéz. 5 kusov v balení.

 

Veľkosť/priemer:

XS ø 2,0 mm
S ø 2,4 mm
M ø 3,0 mm
L ø 4,0 mm

 

Bude vás zaujímať: Čo (ne)robiť pri starostlivosti o zubnú kefku

TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zdroj: Shutterstock®

Ja osobne medzizubné kefky veľmi nevyužívam, skôr medzizubnú dentálnu niť. Dôležité je vedieť, že čistenie zubnou pastou nestačí. Zubná kefka nemá šancu sa dostať do medzizubných priestorov, a preto sa nám tam môže ukladať potrava a baktérie a v dôsledku toho vzniknú zubné kazy alebo rôzne zápalové ochorenia ďasien. Ja mám na testovanie tieto kefky vo veľkosti M a L, ale myslím si, že vám postačí veľkosť XS alebo S. Kefky sa ľahko dajú zaviesť medzi zuby a pohybmi, bez tlaku si opatrne vyčistíme medzizubné priestory. Kefky sa používajú bez pasty. Výsledkom je čistejšia a teda aj zdravšia ústna dutina.

 

Testovali sme tiež: TEST: LACALUT - Herbal Gel

TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zdroj: Shutterstock®

Produkty dentálnej hygieny značky LACALUT sú nepochybne kvalitné a efektívne. Zubnú pastu Extra Sensitive odporúčam tým, ktorí majú citlivé zuby a zubné krčky a medzizubné kefky ako jednu z alternatív na dôkladné dočistenie zubov aspoň raz počas celého dňa.

 

Bude vás zaujímať: Ako riešiť halitózu - zápach z úst

TEST: LACALUT – zubná pasta a medzizubné kefky

Zdroj: Shutterstock®

FOTOGALÉRIA:

3 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

01.06.2017 01:26

Nepoužívam dentálnu kozmetiku tejto značky. Rada by som ale vyskúšala medzizubné kefky, zaujal ma držiak ktorý sa zrejme dá pohodlne uchopiť- a to je veľké plus.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

02.06.2017 20:10

Medzizubné kefky používam, ale inú značku.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.08.2017 13:06

o zúbky sa treba starať a len si treba nájsť vhodnú pastu značku...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE