Ako si vybrať topánky? Návrhár Jimmy Choo vám poradí

Priznajme sa, ktoré z nás nenájdu doma aspoň jeden pár, ktorý si len tak odpočíva v skrini, odložený a nepoužitý? Lodičky sú azda tou najdôležitejšou súčasťou našich šatníkov a predsa len niekedy zanedbávame ich správny výber. 

 

Každá z nás si určite aspoň raz kúpila topánky, ktoré sa na druhý deň z nádherného dizajnérskeho kúsku premenili na hotovú nočnú moru.

 

Otlaky, boľavé chodidlá, či dokonca vyvrtnutý členok na vysokom opätku sú naším najväčším strašiakom pri nákupe nových krások. Pre dámy, ktoré chcú s touto ťažkou výzvou zatočiť, máme niekoľko tipov. Ako si vybrať topánky nám dnes poradia svetoznámy návrhár Jimmy Choo a kreatívna riaditeľka značky Sandra Choi.

 

Topánky nosíte VY, nie ony vás!

Chôdza na vysokých opätkoch môže byť niekedy hotovým umením, no všetko je to o praxi. Sandra Choi odporúča všetkým ženám začať najskôr s nižším opätkom. Skúste si viacero typov a poprechádzajte sa v nich po obchode pokojne aj pár minút. V dnešnej dobe máme našťastie na výber z rôznych tvarov a hrúbok opätku. Áno, vieme, niekedy nakupujeme v zhone, ponáhľame sa, nechce sa nám čakať, nemáme náladu na dlhé nákupy, no verte nám. Správny výber topánok nám šetrí zdravie a chrbticu. Ako povedala kreatívna riaditeľka značky Sandra Choi: "Topánky nosíte vy, nie ony vás!" 

Nájdite si tie svoje pravé

Najdôležitejším faktorom pri výbere obuvi je správna veľkosť. Nie raz sme boli svedkami pri nákupe žien, ktoré silou mocou chceli dostať svoje nohy do malých topánok len preto, lebo boli najkrajšie, aké kedy videli, prípadne boli vo výbornej akcii. Lietajúce chodidlá v príliš veľkých topánkach tiež nikdy neboli tou správnou voľbou. Ako si však vybrať vhodnú veľkosť? Každý lepší obchod s obuvou by mal mať k dispozícii odborné zmeranie chodidla, prípadne aspoň nejaký nástroj, ktorým si svoju dĺžku zmeriate aj samé. 

 

Malý tip: Nezabúdajte na dve veci. Prvou je počasie, ktoré ovplyvňuje tvar našich nôh, spôsobuje opuchy alebo iné okolnosti, ktoré nám môžu skomplikovať výber. American Orthopaedic Foot and Ankle Society odporúčajú nakupovať obuv až vo večerných hodinách. Druhým pravidlom, na ktoré treba pamätať, je rozdiel medzi našimi chodidlami. Každá z našich nôh je inak tvarovaná a inak veľká, preto si nikdy nezabudnite vyskúšať obe topánky.

 

Odporúčame: Trendy letný šatník pre rok 2017 od KAMzaKRASOU

vysoké opätky

Zdroj: Shutterstock®

Doprajte si čas

Svoj nákup si vždy poriadne premyslite. Zabudnite na staré známe výhovorky: "Veď ich rozchodím," alebo: "To sa roztiahne". Každá výhovorka, ktorú vyslovíte a každá pochybnosť, ktorú máte, sú jasným signálom, že dané topánky treba vrátiť naspäť do regála a poobzerať sa po iných. Určite nechceme docieliť, aby sme po uliciach chodili ako kačice, zakopávali, prípadne, aby sa nám nohy nestabilne triasli, pretože sme si jednoducho museli kúpiť tie krásne 12-centimetrové lodičky. Pre lepšiu predstavu o tom, ako chôdza v lodičkách nemá vyzerať, si pozrite video nižšie.

 

Malý tip od Sandra Choi: Pokiaľ chcete zabrániť bolesti chodidiel po celodennom kráčaní na vražedných opätkoch, doprajte im občasný odpočinok počas dňa. Vždy, keď budete na chvíľku stáť, skúste prenášať váhu tela z jednej nohy na druhú, aby si každá z nich aspoň na moment oddýchla.

Nesmrteľná čierna

Znie to šialene, ale musíme sa opakovať. Skúste si obuť ponožky do sandálov alebo lodičiek. Pozrite sa napríklad na takú rafinovanú Kendall Jenner, ktorá na červenom koberci zažiarila s nádhernými sandálkami práve z dielne Jimmy Choo doplnenými klasickými telovými ponožkami.

 

Ak však patríte skôr ku konzervatívnejším ženám, máme pre vás ďalší užitočný tip. Pokiaľ sa chystáte investovať do nového prírastku do vášho botníka, stavte na klasickú čiernu. Nesmrteľné čierne lodičky sú nutnosťou pre každú z nás. Viete ich využiť na rôzne príležitosti a po ich nákupe si budete isté, že vaše investované financie budú dobre zúžitkované.

 

Odporúčame: Červená nielen na perách

čierne lodičky

Zdroj: Shutterstock®

typy lodičiek

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

01.06.2017 09:35

Snažím sa vyberať len pohodlné topánky.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

01.06.2017 19:50

Dobré rady...pri kupovaní topánok sa netreba ponáhľať...

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

20.07.2018 11:50

Uff vybrať si správne topánky je niekedy umenie pre mňa..páčia sa mi aj na vysokom opatku, ale zase ako v nich šoférovať? Druhé su zase priúzke, ak zháňam sandálky, nemajú správnu farbu ani tvar. Lodičky by mali byť základ u každej ženy aby ich mala a sama už vie, aký podpätok je vyhovuje. No je to umenie kúpiť si tie správne, ktoré netlačia a veru dám na radu, šak sa roztiahnu a také už nekúpim. :O) Vďaka.

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 22:15

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 22:15

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE